Indicatori de risc
Tipare care merită verificate în contractele publice. Un indicator nu e o acuzație.
248 de indicatori de tipul „Concentrare la un singur furnizor” în județul Buzău, ordonați după valoare. O firmă primește peste jumătate din banii unei autorități. Cum calculăm.
Concentrare la un singur furnizor32,3 milioane de lei
Comuna Scortoasa→E.M. Prime Construct SRL
Firma a primit 88% din valoarea contractelor autorității în 2023 (32.342.769 lei din 36.587.978 lei).
Concentrare la un singur furnizor32,3 milioane de lei
Comuna Scortoasa→Salas Design Proiect S.R.L.
Firma a primit 88% din valoarea contractelor autorității în 2023 (32.342.769 lei din 36.587.978 lei).
Concentrare la un singur furnizor31,8 milioane de lei
Primaria Municipiului Ramnicu Sarat→Keyboard SRL
Firma a primit 58% din valoarea contractelor autorității în 2024 (31.810.284 lei din 54.563.308 lei).
Concentrare la un singur furnizor31,1 milioane de lei
Trans-Bus S.A. Buzau→Rompetrol Downstream SRL
Firma a primit 81% din valoarea contractelor autorității în 2025 (31.144.800 lei din 38.690.469 lei).
Concentrare la un singur furnizor29,9 milioane de lei
Comuna Tisau→I R I G C Intreprinderea de Reparatii si Instalatii Gaze si Constructii Impex SRL
Firma a primit 93% din valoarea contractelor autorității în 2023 (29.900.228 lei din 32.154.957 lei).
Concentrare la un singur furnizor29,9 milioane de lei
Comuna Tisau→Antoprest Activ SRL
Firma a primit 93% din valoarea contractelor autorității în 2023 (29.900.228 lei din 32.154.957 lei).
Concentrare la un singur furnizor27,2 milioane de lei
Comuna Boldu (Primaria comunei BOLDU)→Mega Edil AG S.R.L.
Firma a primit 96% din valoarea contractelor autorității în 2023 (27.206.013 lei din 28.332.192 lei).
Concentrare la un singur furnizor25,4 milioane de lei
Comuna Sapoca→I R I G C Intreprinderea de Reparatii si Instalatii Gaze si Constructii Impex SRL
Firma a primit 76% din valoarea contractelor autorității în 2024 (25.363.900 lei din 33.279.585 lei).
Concentrare la un singur furnizor25,4 milioane de lei
Comuna Sapoca→Antoprest Activ SRL
Firma a primit 76% din valoarea contractelor autorității în 2024 (25.363.900 lei din 33.279.585 lei).
Concentrare la un singur furnizor23,8 milioane de lei
Comuna Glodeanu Sarat (Primaria)→Mega Edil AG S.R.L.
Firma a primit 90% din valoarea contractelor autorității în 2023 (23.759.025 lei din 26.539.069 lei).
Concentrare la un singur furnizor23,8 milioane de lei
Comuna Glodeanu Sarat (Primaria)→Structi Punct S.R.L.
Firma a primit 90% din valoarea contractelor autorității în 2023 (23.759.025 lei din 26.539.069 lei).
Concentrare la un singur furnizor23,6 milioane de lei
Comuna Smeeni→Mega Edil AG S.R.L.
Firma a primit 81% din valoarea contractelor autorității în 2023 (23.568.170 lei din 28.963.124 lei).
Concentrare la un singur furnizor23,6 milioane de lei
Comuna Smeeni→Safe Construct Trend SRL
Firma a primit 81% din valoarea contractelor autorității în 2023 (23.568.170 lei din 28.963.124 lei).
Concentrare la un singur furnizor23,2 milioane de lei
Comuna Mihailesti→Vest Instal S.R.L.
Firma a primit 90% din valoarea contractelor autorității în 2024 (23.177.340 lei din 25.890.789 lei).
Concentrare la un singur furnizor23,2 milioane de lei
Comuna Mihailesti→Leu Aquacultură SRL
Firma a primit 90% din valoarea contractelor autorității în 2024 (23.177.340 lei din 25.890.789 lei).
Concentrare la un singur furnizor22,2 milioane de lei
Comuna Pirscov→Mecan Construct SA
Firma a primit 91% din valoarea contractelor autorității în 2024 (22.164.595 lei din 24.359.805 lei).
Concentrare la un singur furnizor22,2 milioane de lei
Comuna Pirscov→Mega Edil AG S.R.L.
Firma a primit 91% din valoarea contractelor autorității în 2024 (22.164.595 lei din 24.359.805 lei).
Concentrare la un singur furnizor22,2 milioane de lei
Firma a primit 91% din valoarea contractelor autorității în 2024 (22.164.595 lei din 24.359.805 lei).
Concentrare la un singur furnizor22,2 milioane de lei
Comuna Pirscov→Sido Construct Concept S.R.L.
Firma a primit 91% din valoarea contractelor autorității în 2024 (22.164.595 lei din 24.359.805 lei).
Concentrare la un singur furnizor21,2 milioane de lei
Comuna Rusetu→Mecan Construct SA
Firma a primit 94% din valoarea contractelor autorității în 2024 (21.245.261 lei din 22.554.745 lei).
Concentrare la un singur furnizor20,7 milioane de lei
Comuna Sageata (Primaria Comunei Sageata)→Cromo Advertising SRL
Firma a primit 82% din valoarea contractelor autorității în 2025 (20.676.386 lei din 25.215.939 lei).
Concentrare la un singur furnizor20,7 milioane de lei
Comuna Sageata (Primaria Comunei Sageata)→Troia Premium Construct SRL
Firma a primit 82% din valoarea contractelor autorității în 2025 (20.676.386 lei din 25.215.939 lei).
Concentrare la un singur furnizor20,4 milioane de lei
Comuna Ulmeni→Constructii Feroviare Drumuri Poduri SRL
Firma a primit 94% din valoarea contractelor autorității în 2023 (20.353.127 lei din 21.728.883 lei).
Concentrare la un singur furnizor20,4 milioane de lei
Comuna Ulmeni→Mega Edil AG S.R.L.
Firma a primit 94% din valoarea contractelor autorității în 2023 (20.353.127 lei din 21.728.883 lei).
Concentrare la un singur furnizor20,4 milioane de lei
Comuna Ulmeni→Safe Construct Trend SRL
Firma a primit 94% din valoarea contractelor autorității în 2023 (20.353.127 lei din 21.728.883 lei).
Concentrare la un singur furnizor20,4 milioane de lei
Comuna Ulmeni→Structi Punct S.R.L.
Firma a primit 94% din valoarea contractelor autorității în 2023 (20.353.127 lei din 21.728.883 lei).
Concentrare la un singur furnizor19,9 milioane de lei
Comuna Galbinasi→Mecan Construct SA
Firma a primit 83% din valoarea contractelor autorității în 2024 (19.898.585 lei din 23.881.320 lei).
Concentrare la un singur furnizor19,9 milioane de lei
Comuna Galbinasi→Interactive Design S.R.L.
Firma a primit 83% din valoarea contractelor autorității în 2024 (19.898.585 lei din 23.881.320 lei).
Concentrare la un singur furnizor19,9 milioane de lei
Comuna Galbinasi→Trans Grup Agapia SRL
Firma a primit 83% din valoarea contractelor autorității în 2024 (19.898.585 lei din 23.881.320 lei).
Concentrare la un singur furnizor19,6 milioane de lei
Comuna Vadu Pasii→Vest Instal S.R.L.
Firma a primit 78% din valoarea contractelor autorității în 2026 (19.602.464 lei din 25.100.713 lei).