Indicatori de risc
Tipare care merită verificate în contractele publice. Un indicator nu e o acuzație.
248 de indicatori de tipul „Concentrare la un singur furnizor” în județul Buzău, ordonați după valoare. O firmă primește peste jumătate din banii unei autorități. Cum calculăm.
Concentrare la un singur furnizor19,6 milioane de lei
Comuna Vadu Pasii→Cornell'S Floor SRL
Firma a primit 78% din valoarea contractelor autorității în 2026 (19.602.464 lei din 25.100.713 lei).
Concentrare la un singur furnizor19,6 milioane de lei
Comuna Vadu Pasii→Troia Premium Construct SRL
Firma a primit 78% din valoarea contractelor autorității în 2026 (19.602.464 lei din 25.100.713 lei).
Concentrare la un singur furnizor19,6 milioane de lei
Comuna Vadu Pasii→Arcadia Master Design Solutions S.R.L.
Firma a primit 78% din valoarea contractelor autorității în 2026 (19.602.464 lei din 25.100.713 lei).
Concentrare la un singur furnizor19,6 milioane de lei
Comuna Movila Banului→Alma Consulting SRL
Firma a primit 55% din valoarea contractelor autorității în 2023 (19.596.275 lei din 35.919.067 lei).
Concentrare la un singur furnizor19,6 milioane de lei
Comuna Movila Banului→Mecan Construct SA
Firma a primit 55% din valoarea contractelor autorității în 2023 (19.576.275 lei din 35.919.067 lei).
Concentrare la un singur furnizor19,6 milioane de lei
Comuna Movila Banului→Teoval & CO. SRL
Firma a primit 55% din valoarea contractelor autorității în 2023 (19.576.275 lei din 35.919.067 lei).
Concentrare la un singur furnizor18,6 milioane de lei
Comuna Boldu (Primaria comunei BOLDU)→Gebes Mproject SRL
Firma a primit 66% din valoarea contractelor autorității în 2023 (18.599.497 lei din 28.332.192 lei).
Concentrare la un singur furnizor17,7 milioane de lei
Comuna Sahateni→Tehno-Edil Amf S.R.L.
Firma a primit 87% din valoarea contractelor autorității în 2024 (17.706.934 lei din 20.327.472 lei).
Concentrare la un singur furnizor17,6 milioane de lei
Comuna Sahateni→Mega Edil AG S.R.L.
Firma a primit 87% din valoarea contractelor autorității în 2024 (17.646.934 lei din 20.327.472 lei).
Concentrare la un singur furnizor17,5 milioane de lei
Comuna Breaza→Leu Aquacultură SRL
Firma a primit 61% din valoarea contractelor autorității în 2024 (17.532.670 lei din 28.746.089 lei).
Concentrare la un singur furnizor17,1 milioane de lei
Comuna Panatau→Ady Comservice SRL
Firma a primit 82% din valoarea contractelor autorității în 2025 (17.085.445 lei din 20.960.996 lei).
Concentrare la un singur furnizor17,1 milioane de lei
Comuna Puiesti→Troia Premium Construct SRL
Firma a primit 77% din valoarea contractelor autorității în 2024 (17.085.328 lei din 22.238.229 lei).
Concentrare la un singur furnizor17 milioane de lei
Firma a primit 77% din valoarea contractelor autorității în 2024 (17.040.916 lei din 22.238.229 lei).
Concentrare la un singur furnizor17 milioane de lei
Comuna Puiesti→Creative Road Design SRL
Firma a primit 77% din valoarea contractelor autorității în 2024 (17.040.916 lei din 22.238.229 lei).
Concentrare la un singur furnizor16,9 milioane de lei
Primaria Municipiului Ramnicu Sarat→Troia Premium Construct SRL
Firma a primit 65% din valoarea contractelor autorității în 2025 (16.929.815 lei din 25.980.972 lei).
Concentrare la un singur furnizor16,9 milioane de lei
Spitalul de Boli Cronice Smeeni→Mondo Profi Design S.R.L.
Firma a primit 62% din valoarea contractelor autorității în 2025 (16.882.331 lei din 27.302.100 lei).
Concentrare la un singur furnizor16,9 milioane de lei
Firma a primit 81% din valoarea contractelor autorității în 2025 (16.874.165 lei din 20.960.996 lei).
Concentrare la un singur furnizor16,9 milioane de lei
Comuna Panatau→Asema Elite Construct S.R.L.
Firma a primit 81% din valoarea contractelor autorității în 2025 (16.874.165 lei din 20.960.996 lei).
Concentrare la un singur furnizor16,9 milioane de lei
Comuna Panatau→Dma Work Joint Wenture S.R.L.
Firma a primit 81% din valoarea contractelor autorității în 2025 (16.874.165 lei din 20.960.996 lei).
Concentrare la un singur furnizor16,9 milioane de lei
Spitalul de Boli Cronice Smeeni→Dataphonedivision SRL
Firma a primit 62% din valoarea contractelor autorității în 2025 (16.873.286 lei din 27.302.100 lei).
Concentrare la un singur furnizor16,6 milioane de lei
Comuna Vernesti (Primaria Comunei Vernesti)→Leu Aquacultură SRL
Firma a primit 69% din valoarea contractelor autorității în 2023 (16.595.409 lei din 24.002.616 lei).
Concentrare la un singur furnizor16,5 milioane de lei
Comuna Vernesti (Primaria Comunei Vernesti)→Via Fectum S.R.L.
Firma a primit 69% din valoarea contractelor autorității în 2023 (16.483.794 lei din 24.002.616 lei).
Concentrare la un singur furnizor16 milioane de lei
Comuna Chiliile (Primaria Comunei Chiliile)→Leu Aquacultură SRL
Firma a primit 92% din valoarea contractelor autorității în 2023 (16.034.206 lei din 17.477.803 lei).
Concentrare la un singur furnizor16 milioane de lei
Comuna Padina→Safe Construct Trend SRL
Firma a primit 92% din valoarea contractelor autorității în 2023 (16.017.375 lei din 17.413.739 lei).
Concentrare la un singur furnizor16 milioane de lei
Comuna Padina→Gebes Mproject SRL
Firma a primit 92% din valoarea contractelor autorității în 2023 (16.017.375 lei din 17.413.739 lei).
Concentrare la un singur furnizor16 milioane de lei
Comuna Padina→Assfalti Roads Acm S.R.L.
Firma a primit 92% din valoarea contractelor autorității în 2023 (16.017.375 lei din 17.413.739 lei).
Concentrare la un singur furnizor16 milioane de lei
Firma a primit 95% din valoarea contractelor autorității în 2024 (15.983.682 lei din 16.888.044 lei).
Concentrare la un singur furnizor15,9 milioane de lei
Orasul Patarlagele→Creative Road Design SRL
Firma a primit 52% din valoarea contractelor autorității în 2023 (15.934.801 lei din 30.512.759 lei).
Concentrare la un singur furnizor15,7 milioane de lei
Orasul Patarlagele→Mecan Construct SA
Firma a primit 52% din valoarea contractelor autorității în 2023 (15.729.801 lei din 30.512.759 lei).
Concentrare la un singur furnizor15,1 milioane de lei
Firma a primit 89% din valoarea contractelor autorității în 2024 (15.091.832 lei din 16.888.044 lei).