Indicatori de risc
Tipare care merită verificate în contractele publice. Un indicator nu e o acuzație.
1.650 de indicatori în județul Buzău, ordonați după valoare. Cum calculăm.
Concentrare la un singur furnizor10,7 milioane de lei
Comuna Largu (Primaria Comunei Largu)→WMC Best Divers Construct SRL
Firma a primit 87% din valoarea contractelor autorității în 2023 (10.748.141 lei din 12.296.489 lei).
Concentrare la un singur furnizor10,5 milioane de lei
Firma a primit 96% din valoarea contractelor autorității în 2023 (10.506.641 lei din 10.893.354 lei).
Concentrare la un singur furnizor10,4 milioane de lei
Comuna Cernatesti→Vest Instal S.R.L.
Firma a primit 89% din valoarea contractelor autorității în 2024 (10.381.771 lei din 11.673.865 lei).
Concentrare la un singur furnizor10,4 milioane de lei
Comuna Cernatesti→Leu Aquacultură SRL
Firma a primit 89% din valoarea contractelor autorității în 2024 (10.381.771 lei din 11.673.865 lei).
Concentrare la un singur furnizor10,3 milioane de lei
Comuna Vintila Voda (primaria vintila voda)→Leu Aquacultură SRL
Firma a primit 82% din valoarea contractelor autorității în 2023 (10.295.966 lei din 12.611.003 lei).
Concentrare la un singur furnizor10,3 milioane de lei
Comuna Cochirleanca→Leu Aquacultură SRL
Firma a primit 56% din valoarea contractelor autorității în 2024 (10.277.119 lei din 18.467.169 lei).
Concentrare la un singur furnizor10,3 milioane de lei
Comuna Cochirleanca→Via Fectum S.R.L.
Firma a primit 56% din valoarea contractelor autorității în 2024 (10.277.119 lei din 18.467.169 lei).
Concentrare la un singur furnizor9,9 milioane de lei
Comuna Vintila Voda (primaria vintila voda)→Via Fectum S.R.L.
Firma a primit 78% din valoarea contractelor autorității în 2023 (9.864.925 lei din 12.611.003 lei).
Concentrare la un singur furnizor9,2 milioane de lei
Comuna Valea Ramnicului→Global Service Proiect SRL
Firma a primit 52% din valoarea contractelor autorității în 2023 (9.222.803 lei din 17.679.062 lei).
Concentrare la un singur furnizor9,1 milioane de lei
Firma a primit 85% din valoarea contractelor autorității în 2023 (9.143.187 lei din 10.754.982 lei).
Concentrare la un singur furnizor8,8 milioane de lei
Comuna Cislau (Primaria Comunei Cislau)→Mecan Construct SA
Firma a primit 88% din valoarea contractelor autorității în 2023 (8.771.592 lei din 9.989.408 lei).
Concentrare la un singur furnizor8,8 milioane de lei
Comuna Cislau (Primaria Comunei Cislau)→Constructii Feroviare Drumuri Poduri SRL
Firma a primit 88% din valoarea contractelor autorității în 2023 (8.771.072 lei din 9.989.408 lei).
Concentrare la un singur furnizor8,8 milioane de lei
Comuna Cislau (Primaria Comunei Cislau)→Vision Engineering SRL
Firma a primit 88% din valoarea contractelor autorității în 2023 (8.771.072 lei din 9.989.408 lei).
Concentrare la un singur furnizor8,8 milioane de lei
Comuna Scutelnici (Primaria)→Conferic SRL
Firma a primit 82% din valoarea contractelor autorității în 2024 (8.769.738 lei din 10.639.478 lei).
Concentrare la un singur furnizor8,8 milioane de lei
Comuna Scutelnici (Primaria)→Mecan Construct SA
Firma a primit 82% din valoarea contractelor autorității în 2024 (8.769.738 lei din 10.639.478 lei).
Concentrare la un singur furnizor8,6 milioane de lei
Firma a primit 83% din valoarea contractelor autorității în 2023 (8.562.517 lei din 10.306.424 lei).
Concentrare la un singur furnizor8,6 milioane de lei
Comuna Grebanu→Aris Construct SRL
Firma a primit 83% din valoarea contractelor autorității în 2023 (8.562.517 lei din 10.306.424 lei).
Concentrare la un singur furnizor8,1 milioane de lei
Comuna Sarulesti (Primaria Comunei Sarulesti)→Leu Aquacultură SRL
Firma a primit 90% din valoarea contractelor autorității în 2023 (8.099.055 lei din 8.969.855 lei).
Concentrare la un singur furnizor8,1 milioane de lei
Firma a primit 82% din valoarea contractelor autorității în 2023 (8.082.262 lei din 9.883.279 lei).
Concentrare la un singur furnizor8,1 milioane de lei
Comuna Stilpu→Interactive Design S.R.L.
Firma a primit 82% din valoarea contractelor autorității în 2023 (8.082.262 lei din 9.883.279 lei).
Concentrare la un singur furnizor7,9 milioane de lei
Oras Pogoanele (Primaria orasului Pogoanele)→Gama Project Investment SRL
Firma a primit 53% din valoarea contractelor autorității în 2024 (7.890.362 lei din 14.781.793 lei).
Concentrare la un singur furnizor7,8 milioane de lei
Comuna Odaile (Primaria Comunei Odaile)→Strabag SRL
Firma a primit 95% din valoarea contractelor autorității în 2023 (7.820.003 lei din 8.216.058 lei).
Concentrare la un singur furnizor7,8 milioane de lei
Oras Pogoanele (Primaria orasului Pogoanele)→Acs New Antreprenor Construct S.R.L.
Firma a primit 53% din valoarea contractelor autorității în 2024 (7.804.662 lei din 14.781.793 lei).
Concentrare la un singur furnizor7,8 milioane de lei
Comuna Canesti (Primaria comunei)→Lamcon Art SRL
Firma a primit 64% din valoarea contractelor autorității în 2023 (7.758.329 lei din 12.039.154 lei).
Concentrare la un singur furnizor7,8 milioane de lei
Comuna Minzalesti→Conferic SRL
Firma a primit 93% din valoarea contractelor autorității în 2024 (7.756.012 lei din 8.364.780 lei).
Concentrare la un singur furnizor7,8 milioane de lei
Comuna Minzalesti→Gebes Mproject SRL
Firma a primit 93% din valoarea contractelor autorității în 2024 (7.756.012 lei din 8.364.780 lei).
Concentrare la un singur furnizor7,4 milioane de lei
Spitalul Orasenesc Nehoiu→Smgelectronica S.R.L.
Firma a primit 55% din valoarea contractelor autorității în 2025 (7.394.270 lei din 13.495.168 lei).
Concentrare la un singur furnizor7,4 milioane de lei
Firma a primit 76% din valoarea contractelor autorității în 2025 (7.394.055 lei din 9.679.146 lei).
Un singur ofertant7,3 milioane de lei
Spital Municipal Ramnicu Sarat→Mediclim SRL
La licitație deschisă pentru acest contract (7.319.809 lei) s-a depus o singură ofertă, conform notificării de atribuire 29213-2026 din Jurnalul Oficial al UE (TED).
Concentrare la un singur furnizor7,2 milioane de lei
Firma a primit 91% din valoarea contractelor autorității în 2023 (7.186.340 lei din 7.896.767 lei).