Indicatori de risc
Tipare care merită verificate în contractele publice. Un indicator nu e o acuzație.
252 de indicatori de tipul „Concentrare la un singur furnizor” în județul Cluj, ordonați după valoare. O firmă primește peste jumătate din banii unei autorități. Cum calculăm.
Concentrare la un singur furnizor17,6 milioane de lei
Comuna Mica (Consiliul Local al Comunei Mica Jud Cluj)→Antrepriza Montaj Instalatii SA
Firma a primit 67% din valoarea contractelor autorității în 2024 (17.628.463 lei din 26.149.997 lei).
Concentrare la un singur furnizor17,6 milioane de lei
Comuna Mica (Consiliul Local al Comunei Mica Jud Cluj)→Onistua - Com SRL
Firma a primit 67% din valoarea contractelor autorității în 2024 (17.628.463 lei din 26.149.997 lei).
Concentrare la un singur furnizor17,6 milioane de lei
Comuna Mica (Consiliul Local al Comunei Mica Jud Cluj)→Dianova Instal SRL
Firma a primit 67% din valoarea contractelor autorității în 2024 (17.628.463 lei din 26.149.997 lei).
Concentrare la un singur furnizor16,4 milioane de lei
Academia Nationala de Muzica "Gheorghe Dima"→Constructii Erbasu SA
Firma a primit 89% din valoarea contractelor autorității în 2023 (16.399.737 lei din 18.468.255 lei).
Concentrare la un singur furnizor15,9 milioane de lei
Comuna Aghiresu→Montrepcom SRL
Firma a primit 63% din valoarea contractelor autorității în 2024 (15.936.250 lei din 25.494.840 lei).
Concentrare la un singur furnizor15,9 milioane de lei
Municipiul Turda→Drosera Comserv SRL
Firma a primit 51% din valoarea contractelor autorității în 2024 (15.921.539 lei din 31.129.264 lei).
Concentrare la un singur furnizor15,9 milioane de lei
Municipiul Turda→Grand Hotel Coroana S.R.L.
Firma a primit 51% din valoarea contractelor autorității în 2024 (15.921.539 lei din 31.129.264 lei).
Concentrare la un singur furnizor15,9 milioane de lei
Comuna Jucu (Primaria)→M.I.S-GRUP SRL
Firma a primit 63% din valoarea contractelor autorității în 2026 (15.887.399 lei din 25.084.335 lei).
Concentrare la un singur furnizor15,9 milioane de lei
Comuna Jucu (Primaria)→Aqua Serv SRL
Firma a primit 63% din valoarea contractelor autorității în 2026 (15.887.399 lei din 25.084.335 lei).
Concentrare la un singur furnizor14,8 milioane de lei
Firma a primit 59% din valoarea contractelor autorității în 2023 (14.828.055 lei din 25.300.977 lei).
Concentrare la un singur furnizor14,7 milioane de lei
Firma a primit 50% din valoarea contractelor autorității în 2023 (14.714.804 lei din 29.227.276 lei).
Concentrare la un singur furnizor14,7 milioane de lei
Administratia Bazinala de Apa Somes Tisa→Tehnodomus S.R.L.
Firma a primit 69% din valoarea contractelor autorității în 2025 (14.705.445 lei din 21.399.290 lei).
Concentrare la un singur furnizor14,6 milioane de lei
Comuna Cojocna (Consiliul Local Cojocna)→Opentrans SRL
Firma a primit 83% din valoarea contractelor autorității în 2023 (14.577.077 lei din 17.502.395 lei).
Concentrare la un singur furnizor14,6 milioane de lei
Comuna Cojocna (Consiliul Local Cojocna)→Mirprest Constructii Drumuri S.R.L.
Firma a primit 83% din valoarea contractelor autorității în 2023 (14.577.077 lei din 17.502.395 lei).
Concentrare la un singur furnizor14,5 milioane de lei
Comuna Viisoara (Consiliul Local al Comunei Viisoara))→Ghermatex Trans SRL
Firma a primit 87% din valoarea contractelor autorității în 2023 (14.482.952 lei din 16.714.312 lei).
Concentrare la un singur furnizor14,1 milioane de lei
Comuna Mihai Viteazu→Construct Perom SRL
Firma a primit 65% din valoarea contractelor autorității în 2023 (14.061.519 lei din 21.656.192 lei).
Concentrare la un singur furnizor13,8 milioane de lei
Comuna Capusu Mare (Consiliul Local)→Aqua Serv SRL
Firma a primit 82% din valoarea contractelor autorității în 2024 (13.848.532 lei din 16.970.451 lei).
Concentrare la un singur furnizor13,8 milioane de lei
Comuna Capusu Mare (Consiliul Local)→Las Prom SRL
Firma a primit 82% din valoarea contractelor autorității în 2024 (13.848.532 lei din 16.970.451 lei).
Concentrare la un singur furnizor13,8 milioane de lei
Comuna Capusu Mare (Consiliul Local)→Eurodrum Com SRL
Firma a primit 82% din valoarea contractelor autorității în 2024 (13.848.532 lei din 16.970.451 lei).
Concentrare la un singur furnizor13,5 milioane de lei
Comuna Aghiresu→Utilaj Prest SRL
Firma a primit 73% din valoarea contractelor autorității în 2023 (13.467.250 lei din 18.355.218 lei).
Concentrare la un singur furnizor13,4 milioane de lei
Comuna Aghiresu→GG Tehnic Proiect SRL
Firma a primit 73% din valoarea contractelor autorității în 2023 (13.412.096 lei din 18.355.218 lei).
Concentrare la un singur furnizor13,4 milioane de lei
Comuna Chinteni Judetul Cluj→Beton Constructorul SRL
Firma a primit 81% din valoarea contractelor autorității în 2023 (13.406.426 lei din 16.481.393 lei).
Concentrare la un singur furnizor13,4 milioane de lei
Orasul Huedin→Eurodrum Com SRL
Firma a primit 73% din valoarea contractelor autorității în 2024 (13.361.777 lei din 18.235.281 lei).
Concentrare la un singur furnizor13,2 milioane de lei
Firma a primit 72% din valoarea contractelor autorității în 2024 (13.177.777 lei din 18.235.281 lei).
Concentrare la un singur furnizor12,9 milioane de lei
Comuna Dabaca (Consiliul Local al Comunei Dabaca)→Indeminarea Prodcom SRL
Firma a primit 91% din valoarea contractelor autorității în 2023 (12.916.819 lei din 14.132.381 lei).
Concentrare la un singur furnizor12,9 milioane de lei
Comuna Dabaca (Consiliul Local al Comunei Dabaca)→Tomoroga Construct SRL
Firma a primit 91% din valoarea contractelor autorității în 2023 (12.916.819 lei din 14.132.381 lei).
Concentrare la un singur furnizor12,5 milioane de lei
Firma a primit 62% din valoarea contractelor autorității în 2024 (12.533.010 lei din 20.240.124 lei).
Concentrare la un singur furnizor12,5 milioane de lei
Firma a primit 93% din valoarea contractelor autorității în 2023 (12.477.209 lei din 13.480.990 lei).
Concentrare la un singur furnizor12,1 milioane de lei
Firma a primit 85% din valoarea contractelor autorității în 2023 (12.140.993 lei din 14.329.869 lei).
Concentrare la un singur furnizor12,1 milioane de lei
Comuna Aiton→Proiectare Consultanță Instalații SRL
Firma a primit 84% din valoarea contractelor autorității în 2023 (12.078.101 lei din 14.329.869 lei).