Indicatori de risc
Tipare care merită verificate în contractele publice. Un indicator nu e o acuzație.
285 de indicatori de tipul „Concentrare la un singur furnizor” în județul Dâmbovița, ordonați după valoare. O firmă primește peste jumătate din banii unei autorități. Cum calculăm.
Concentrare la un singur furnizor23,2 milioane de lei
Comuna Corbii Mari (Primaria Corbii Mari)→Rosu Company SRL
Firma a primit 78% din valoarea contractelor autorității în 2025 (23.215.192 lei din 29.901.640 lei).
Concentrare la un singur furnizor23,2 milioane de lei
Comuna Corbii Mari (Primaria Corbii Mari)→DFR Systems SRL
Firma a primit 78% din valoarea contractelor autorității în 2025 (23.215.192 lei din 29.901.640 lei).
Concentrare la un singur furnizor23,2 milioane de lei
Comuna Corbii Mari (Primaria Corbii Mari)→Semarc A-Z Construct S.R.L.
Firma a primit 78% din valoarea contractelor autorității în 2025 (23.215.192 lei din 29.901.640 lei).
Concentrare la un singur furnizor23 milioane de lei
Agentia Judeteana pentru Plati si Inspectie Sociala Dambovita→Pro Strategy Construction SRL
Firma a primit 98% din valoarea contractelor autorității în 2024 (22.987.563 lei din 23.377.464 lei).
Concentrare la un singur furnizor21,7 milioane de lei
Comuna Bilciuresti→STC Cons Trade S.R.L.
Firma a primit 96% din valoarea contractelor autorității în 2023 (21.707.527 lei din 22.516.860 lei).
Concentrare la un singur furnizor21,7 milioane de lei
Firma a primit 96% din valoarea contractelor autorității în 2023 (21.707.527 lei din 22.516.860 lei).
Concentrare la un singur furnizor21,7 milioane de lei
Comuna Bilciuresti→Infra&civil Design SRL
Firma a primit 96% din valoarea contractelor autorității în 2023 (21.707.527 lei din 22.516.860 lei).
Concentrare la un singur furnizor21,7 milioane de lei
Comuna Bilciuresti→Tech IT Solutions S.R.L.
Firma a primit 96% din valoarea contractelor autorității în 2023 (21.707.527 lei din 22.516.860 lei).
Concentrare la un singur furnizor21,6 milioane de lei
Firma a primit 82% din valoarea contractelor autorității în 2026 (21.608.328 lei din 26.237.089 lei).
Concentrare la un singur furnizor21,6 milioane de lei
Comuna Nucet→Pro Strategy Construction SRL
Firma a primit 82% din valoarea contractelor autorității în 2026 (21.608.328 lei din 26.237.089 lei).
Concentrare la un singur furnizor21,6 milioane de lei
Comuna Nucet→Ing Proiect Management S.R.L.
Firma a primit 82% din valoarea contractelor autorității în 2026 (21.608.328 lei din 26.237.089 lei).
Concentrare la un singur furnizor20,1 milioane de lei
Comuna Ulmi (Consiliul Local Ulmi)→Green Line Construct SRL
Firma a primit 51% din valoarea contractelor autorității în 2025 (20.078.251 lei din 39.243.666 lei).
Concentrare la un singur furnizor18,8 milioane de lei
Orasul Titu→Pro Strategy Construction SRL
Firma a primit 65% din valoarea contractelor autorității în 2024 (18.812.460 lei din 28.895.392 lei).
Concentrare la un singur furnizor18,8 milioane de lei
Comuna Darmanesti (Primaria Comunei Darmanesti)→Sava Serv Construct SRL
Firma a primit 75% din valoarea contractelor autorității în 2023 (18.751.941 lei din 25.012.584 lei).
Concentrare la un singur furnizor18,5 milioane de lei
Comuna Darmanesti (Primaria Comunei Darmanesti)→Unix S.R.L.
Firma a primit 74% din valoarea contractelor autorității în 2023 (18.450.134 lei din 25.012.584 lei).
Concentrare la un singur furnizor18,5 milioane de lei
Comuna Darmanesti (Primaria Comunei Darmanesti)→Green Line Construct SRL
Firma a primit 74% din valoarea contractelor autorității în 2023 (18.450.134 lei din 25.012.584 lei).
Concentrare la un singur furnizor18,5 milioane de lei
Comuna Darmanesti (Primaria Comunei Darmanesti)→Atopum Invest S.R.L.
Firma a primit 74% din valoarea contractelor autorității în 2023 (18.450.134 lei din 25.012.584 lei).
Concentrare la un singur furnizor18,2 milioane de lei
Comuna Voinesti (Consiliul Local Voinesti)→Group Concif SRL
Firma a primit 86% din valoarea contractelor autorității în 2024 (18.208.105 lei din 21.130.753 lei).
Concentrare la un singur furnizor18,1 milioane de lei
Comuna Runcu→Building Design 2000 Top SRL
Firma a primit 73% din valoarea contractelor autorității în 2023 (18.147.428 lei din 24.925.944 lei).
Concentrare la un singur furnizor18,1 milioane de lei
Comuna Runcu→G&M Road Building Engineering SRL
Firma a primit 73% din valoarea contractelor autorității în 2023 (18.147.428 lei din 24.925.944 lei).
Concentrare la un singur furnizor17,3 milioane de lei
Firma a primit 93% din valoarea contractelor autorității în 2025 (17.348.000 lei din 18.714.156 lei).
Concentrare la un singur furnizor17,3 milioane de lei
Firma a primit 93% din valoarea contractelor autorității în 2025 (17.348.000 lei din 18.714.156 lei).
Concentrare la un singur furnizor16,8 milioane de lei
Comuna Bezdead→Pro Strategy Construction SRL
Firma a primit 75% din valoarea contractelor autorității în 2026 (16.832.912 lei din 22.387.199 lei).
Concentrare la un singur furnizor16,1 milioane de lei
Firma a primit 92% din valoarea contractelor autorității în 2025 (16.123.204 lei din 17.535.120 lei).
Concentrare la un singur furnizor15,9 milioane de lei
Municipiul Targoviste→Ionad Construct SRL
Firma a primit 51% din valoarea contractelor autorității în 2026 (15.887.147 lei din 31.461.600 lei).
Concentrare la un singur furnizor15,9 milioane de lei
Municipiul Targoviste→Luk Trust Construct 2004 SRL
Firma a primit 51% din valoarea contractelor autorității în 2026 (15.887.147 lei din 31.461.600 lei).
Concentrare la un singur furnizor15,7 milioane de lei
Comuna Malu cu Flori→Ratelen Construct SRL
Firma a primit 56% din valoarea contractelor autorității în 2025 (15.732.690 lei din 28.174.069 lei).
Concentrare la un singur furnizor15,7 milioane de lei
Comuna Malu cu Flori→Procivil SRL
Firma a primit 56% din valoarea contractelor autorității în 2025 (15.732.690 lei din 28.174.069 lei).
Concentrare la un singur furnizor15,7 milioane de lei
Comuna Malu cu Flori→Conteh Barengott S.R.L.
Firma a primit 56% din valoarea contractelor autorității în 2025 (15.732.690 lei din 28.174.069 lei).
Concentrare la un singur furnizor15,7 milioane de lei
Comuna Malu cu Flori→Group Concif SRL
Firma a primit 56% din valoarea contractelor autorității în 2025 (15.732.690 lei din 28.174.069 lei).