Indicatori de risc
Tipare care merită verificate în contractele publice. Un indicator nu e o acuzație.
285 de indicatori de tipul „Concentrare la un singur furnizor” în județul Dâmbovița, ordonați după valoare. O firmă primește peste jumătate din banii unei autorități. Cum calculăm.
Concentrare la un singur furnizor504 milioane de lei
Consiliul Judetean Dambovita→Maristar Com SRL
Firma a primit 63% din valoarea contractelor autorității în 2025 (504.003.295 lei din 803.293.202 lei).
Concentrare la un singur furnizor504 milioane de lei
Consiliul Judetean Dambovita→Mirix Music S.R.L.
Firma a primit 63% din valoarea contractelor autorității în 2025 (504.003.295 lei din 803.293.202 lei).
Concentrare la un singur furnizor504 milioane de lei
Consiliul Judetean Dambovita→62D Engineering & Design Solutions S.R.L.
Firma a primit 63% din valoarea contractelor autorității în 2025 (504.003.295 lei din 803.293.202 lei).
Concentrare la un singur furnizor342,6 milioane de lei
Municipiul Targoviste→Pro Strategy Construction SRL
Firma a primit 62% din valoarea contractelor autorității în 2024 (342.613.692 lei din 552.223.978 lei).
Concentrare la un singur furnizor237,3 milioane de lei
Spitalul Judetean de Urgenta Targoviste→Alliance Healthcare Romania S.R.L.
Firma a primit 50% din valoarea contractelor autorității în 2024 (237.258.586 lei din 470.112.320 lei).
Concentrare la un singur furnizor177,4 milioane de lei
Municipiul Targoviste→Eurocogen Dâmboviţa S.R.L.
Firma a primit 59% din valoarea contractelor autorității în 2023 (177.354.396 lei din 299.568.583 lei).
Concentrare la un singur furnizor111,9 milioane de lei
Compania de Apa Targoviste- Dambovita→Nedeias Group S.R.L.
Firma a primit 71% din valoarea contractelor autorității în 2026 (111.945.342 lei din 157.835.771 lei).
Concentrare la un singur furnizor111,9 milioane de lei
Compania de Apa Targoviste- Dambovita→Rotary Construcţii Mentenanţă S.A.
Firma a primit 71% din valoarea contractelor autorității în 2026 (111.939.825 lei din 157.835.771 lei).
Concentrare la un singur furnizor91,9 milioane de lei
Compania de Apa Targoviste- Dambovita→Strabag Construct S.R.L.
Firma a primit 69% din valoarea contractelor autorității în 2025 (91.888.669 lei din 133.359.415 lei).
Concentrare la un singur furnizor58,5 milioane de lei
Orasul Pucioasa→Motris Company SRL
Firma a primit 69% din valoarea contractelor autorității în 2025 (58.484.919 lei din 84.230.561 lei).
Concentrare la un singur furnizor49,4 milioane de lei
Comuna Gura Ocnitei (Primaria Gura Ocnitei Dambovita)→WSD Engineering SRL
Firma a primit 94% din valoarea contractelor autorității în 2023 (49.358.401 lei din 52.610.484 lei).
Concentrare la un singur furnizor49,4 milioane de lei
Comuna Gura Ocnitei (Primaria Gura Ocnitei Dambovita)→Braka Efect S.R.L.
Firma a primit 94% din valoarea contractelor autorității în 2023 (49.358.401 lei din 52.610.484 lei).
Concentrare la un singur furnizor47,5 milioane de lei
Universitatea Valahia din Targoviste→Pro Strategy Construction SRL
Firma a primit 63% din valoarea contractelor autorității în 2025 (47.544.747 lei din 75.755.387 lei).
Concentrare la un singur furnizor41,8 milioane de lei
Comuna Crevedia→Motris Company SRL
Firma a primit 93% din valoarea contractelor autorității în 2023 (41.760.725 lei din 45.010.012 lei).
Concentrare la un singur furnizor36,7 milioane de lei
Comuna Voinesti (Consiliul Local Voinesti)→Avi Prod Grup SRL
Firma a primit 75% din valoarea contractelor autorității în 2023 (36.707.270 lei din 49.036.785 lei).
Concentrare la un singur furnizor35,7 milioane de lei
Orasul Pucioasa→Pro Strategy Construction SRL
Firma a primit 69% din valoarea contractelor autorității în 2026 (35.685.852 lei din 52.049.954 lei).
Concentrare la un singur furnizor34,7 milioane de lei
Maristar Com→Melsam Construction SRL
Firma a primit 100% din valoarea contractelor autorității în 2025 (34.732.275 lei din 34.732.275 lei).
Concentrare la un singur furnizor31,5 milioane de lei
Comuna Cojasca→Remal Construct GM S.R.L.
Firma a primit 63% din valoarea contractelor autorității în 2025 (31.476.000 lei din 49.684.511 lei).
Concentrare la un singur furnizor31,5 milioane de lei
Comuna Cojasca→Axlcons Construct S.R.L.
Firma a primit 63% din valoarea contractelor autorității în 2025 (31.476.000 lei din 49.684.511 lei).
Concentrare la un singur furnizor30,9 milioane de lei
Comuna Comisani→Pragosa Romania SRL
Firma a primit 93% din valoarea contractelor autorității în 2023 (30.862.518 lei din 33.249.432 lei).
Concentrare la un singur furnizor29,8 milioane de lei
Firma a primit 93% din valoarea contractelor autorității în 2025 (29.839.787 lei din 32.173.834 lei).
Concentrare la un singur furnizor29,8 milioane de lei
Comuna Selaru→Dual General Construct SRL
Firma a primit 93% din valoarea contractelor autorității în 2025 (29.839.787 lei din 32.173.834 lei).
Concentrare la un singur furnizor29,8 milioane de lei
Comuna Selaru→STC Cons Trade S.R.L.
Firma a primit 93% din valoarea contractelor autorității în 2025 (29.839.787 lei din 32.173.834 lei).
Concentrare la un singur furnizor28 milioane de lei
Orasul Gaesti→Confort Casa Construct SRL
Firma a primit 75% din valoarea contractelor autorității în 2023 (27.983.709 lei din 37.435.198 lei).
Concentrare la un singur furnizor27,7 milioane de lei
Comuna Bezdead→Bomaca Proiect SRL
Firma a primit 89% din valoarea contractelor autorității în 2024 (27.732.266 lei din 31.234.008 lei).
Concentrare la un singur furnizor27,7 milioane de lei
Comuna Bezdead→Motris Company SRL
Firma a primit 89% din valoarea contractelor autorității în 2024 (27.732.266 lei din 31.234.008 lei).
Concentrare la un singur furnizor27,7 milioane de lei
Comuna Bezdead→Atopum Invest S.R.L.
Firma a primit 89% din valoarea contractelor autorității în 2024 (27.732.266 lei din 31.234.008 lei).
Concentrare la un singur furnizor27,5 milioane de lei
Comuna Branistea→Dorbasti Construct S.R.L.
Firma a primit 67% din valoarea contractelor autorității în 2024 (27.520.034 lei din 40.926.272 lei).
Concentrare la un singur furnizor25,2 milioane de lei
Comuna Contesti (Primaria)→Inspet SA
Firma a primit 93% din valoarea contractelor autorității în 2025 (25.243.530 lei din 27.236.659 lei).
Concentrare la un singur furnizor23,2 milioane de lei
Comuna Corbii Mari (Primaria Corbii Mari)→E-One Holding S.R.L.
Firma a primit 78% din valoarea contractelor autorității în 2025 (23.215.192 lei din 29.901.640 lei).