Indicatori de risc

Tipare care merită verificate în contractele publice. Un indicator nu e o acuzație.

152 de indicatori de tipul „Concentrare la un singur furnizor” în județul Harghita, ordonați după valoare. O firmă primește peste jumătate din banii unei autorități. Cum calculăm.

  • Concentrare la un singur furnizor16,6 milioane de lei

    Firma a primit 80% din valoarea contractelor autorității în 2023 (16.649.822 lei din 20.733.767 lei).

  • Concentrare la un singur furnizor15,4 milioane de lei

    Firma a primit 66% din valoarea contractelor autorității în 2023 (15.383.252 lei din 23.314.993 lei).

  • Concentrare la un singur furnizor14,5 milioane de lei

    Firma a primit 89% din valoarea contractelor autorității în 2023 (14.467.820 lei din 16.281.871 lei).

  • Concentrare la un singur furnizor13,5 milioane de lei

    Firma a primit 63% din valoarea contractelor autorității în 2023 (13.509.157 lei din 21.387.667 lei).

  • Concentrare la un singur furnizor13,2 milioane de lei

    Firma a primit 55% din valoarea contractelor autorității în 2025 (13.201.650 lei din 23.988.463 lei).

  • Concentrare la un singur furnizor12,3 milioane de lei

    Firma a primit 83% din valoarea contractelor autorității în 2026 (12.336.494 lei din 14.900.573 lei).

  • Concentrare la un singur furnizor12,3 milioane de lei

    Firma a primit 83% din valoarea contractelor autorității în 2026 (12.336.494 lei din 14.900.573 lei).

  • Concentrare la un singur furnizor12,2 milioane de lei

    Firma a primit 52% din valoarea contractelor autorității în 2023 (12.211.677 lei din 23.314.993 lei).

  • Concentrare la un singur furnizor12,2 milioane de lei

    Firma a primit 59% din valoarea contractelor autorității în 2025 (12.193.412 lei din 20.617.786 lei).

  • Concentrare la un singur furnizor12,1 milioane de lei

    Firma a primit 52% din valoarea contractelor autorității în 2025 (12.072.000 lei din 23.146.896 lei).

  • Concentrare la un singur furnizor11,8 milioane de lei

    Firma a primit 78% din valoarea contractelor autorității în 2024 (11.796.077 lei din 15.219.462 lei).

  • Concentrare la un singur furnizor11,6 milioane de lei

    Firma a primit 87% din valoarea contractelor autorității în 2024 (11.627.375 lei din 13.364.200 lei).

  • Concentrare la un singur furnizor11,6 milioane de lei

    Firma a primit 87% din valoarea contractelor autorității în 2024 (11.627.375 lei din 13.364.200 lei).

  • Concentrare la un singur furnizor11,6 milioane de lei

    Firma a primit 66% din valoarea contractelor autorității în 2024 (11.569.048 lei din 17.628.236 lei).

  • Concentrare la un singur furnizor11 milioane de lei

    Firma a primit 62% din valoarea contractelor autorității în 2024 (10.960.675 lei din 17.628.236 lei).

  • Concentrare la un singur furnizor10,6 milioane de lei

    Firma a primit 70% din valoarea contractelor autorității în 2023 (10.585.928 lei din 15.018.403 lei).

  • Concentrare la un singur furnizor10,6 milioane de lei

    Firma a primit 70% din valoarea contractelor autorității în 2023 (10.585.928 lei din 15.018.403 lei).

  • Concentrare la un singur furnizor10,6 milioane de lei

    Firma a primit 79% din valoarea contractelor autorității în 2024 (10.571.610 lei din 13.420.274 lei).

  • Concentrare la un singur furnizor10,6 milioane de lei

    Firma a primit 79% din valoarea contractelor autorității în 2024 (10.571.610 lei din 13.420.274 lei).

  • Concentrare la un singur furnizor10,6 milioane de lei

    Firma a primit 79% din valoarea contractelor autorității în 2024 (10.571.610 lei din 13.420.274 lei).

  • Concentrare la un singur furnizor10,1 milioane de lei

    Firma a primit 85% din valoarea contractelor autorității în 2024 (10.110.788 lei din 11.878.250 lei).

  • Concentrare la un singur furnizor9,6 milioane de lei

    Firma a primit 63% din valoarea contractelor autorității în 2024 (9.628.308 lei din 15.219.462 lei).

  • Concentrare la un singur furnizor9,5 milioane de lei

    Firma a primit 83% din valoarea contractelor autorității în 2026 (9.507.871 lei din 11.465.479 lei).

  • Concentrare la un singur furnizor9,5 milioane de lei

    Firma a primit 83% din valoarea contractelor autorității în 2026 (9.507.871 lei din 11.465.479 lei).

  • Concentrare la un singur furnizor9,2 milioane de lei

    Firma a primit 79% din valoarea contractelor autorității în 2023 (9.220.030 lei din 11.660.486 lei).

  • Concentrare la un singur furnizor9,1 milioane de lei

    Firma a primit 78% din valoarea contractelor autorității în 2023 (9.124.891 lei din 11.660.486 lei).

  • Concentrare la un singur furnizor9,1 milioane de lei

    Firma a primit 92% din valoarea contractelor autorității în 2023 (9.101.601 lei din 9.885.057 lei).

  • Concentrare la un singur furnizor8,6 milioane de lei

    Firma a primit 66% din valoarea contractelor autorității în 2023 (8.585.919 lei din 12.984.898 lei).

  • Concentrare la un singur furnizor8,5 milioane de lei

    Firma a primit 61% din valoarea contractelor autorității în 2024 (8.536.153 lei din 13.984.301 lei).

  • Concentrare la un singur furnizor8,4 milioane de lei

    Firma a primit 88% din valoarea contractelor autorității în 2025 (8.426.681 lei din 9.560.099 lei).