Indicatori de risc
Tipare care merită verificate în contractele publice. Un indicator nu e o acuzație.
202 indicatori de tipul „Concentrare la un singur furnizor” în județul Hunedoara, ordonați după valoare. O firmă primește peste jumătate din banii unei autorități. Cum calculăm.
Concentrare la un singur furnizor16,3 milioane de lei
Firma a primit 90% din valoarea contractelor autorității în 2026 (16.262.147 lei din 18.147.868 lei).
Concentrare la un singur furnizor16,3 milioane de lei
Comuna Pestisu Mic→Proactiv SRL
Firma a primit 90% din valoarea contractelor autorității în 2026 (16.250.422 lei din 18.147.868 lei).
Concentrare la un singur furnizor16,3 milioane de lei
Firma a primit 90% din valoarea contractelor autorității în 2026 (16.250.422 lei din 18.147.868 lei).
Concentrare la un singur furnizor16,3 milioane de lei
Comuna Pestisu Mic→Metalprod West S.R.L.
Firma a primit 90% din valoarea contractelor autorității în 2026 (16.250.422 lei din 18.147.868 lei).
Concentrare la un singur furnizor16 milioane de lei
Firma a primit 59% din valoarea contractelor autorității în 2023 (15.987.738 lei din 27.245.635 lei).
Concentrare la un singur furnizor15,3 milioane de lei
Comuna Buces (Consiliul Local al Comunei Buces Hunedoara)→Primex Cons SRL
Firma a primit 93% din valoarea contractelor autorității în 2025 (15.341.881 lei din 16.434.219 lei).
Concentrare la un singur furnizor15,3 milioane de lei
Comuna Buces (Consiliul Local al Comunei Buces Hunedoara)→G.T.I. Transporting SRL
Firma a primit 93% din valoarea contractelor autorității în 2025 (15.315.881 lei din 16.434.219 lei).
Concentrare la un singur furnizor15,3 milioane de lei
Comuna Buces (Consiliul Local al Comunei Buces Hunedoara)→Max Provision Energy SRL
Firma a primit 93% din valoarea contractelor autorității în 2025 (15.315.881 lei din 16.434.219 lei).
Concentrare la un singur furnizor15,3 milioane de lei
Comuna Buces (Consiliul Local al Comunei Buces Hunedoara)→Strade Conscom S.R.L.
Firma a primit 93% din valoarea contractelor autorității în 2025 (15.315.881 lei din 16.434.219 lei).
Concentrare la un singur furnizor15,2 milioane de lei
Comuna Martinesti (Consiliul Local)→Zanshin Impex SRL
Firma a primit 93% din valoarea contractelor autorității în 2024 (15.215.350 lei din 16.341.705 lei).
Concentrare la un singur furnizor15,2 milioane de lei
Comuna Martinesti (Consiliul Local)→Amd Infra Trust Construct S.R.L.
Firma a primit 93% din valoarea contractelor autorității în 2024 (15.215.350 lei din 16.341.705 lei).
Concentrare la un singur furnizor14,5 milioane de lei
Spital Municipal Brad→Kral Medical Solutions SRL
Firma a primit 60% din valoarea contractelor autorității în 2025 (14.471.000 lei din 24.160.904 lei).
Concentrare la un singur furnizor14,5 milioane de lei
Spital Municipal Brad→Atlantas Healthcare S.R.L.
Firma a primit 60% din valoarea contractelor autorității în 2025 (14.471.000 lei din 24.160.904 lei).
Concentrare la un singur furnizor13,7 milioane de lei
SC Termica Brad SA→Almatar Trans SRL
Firma a primit 97% din valoarea contractelor autorității în 2024 (13.736.031 lei din 14.127.892 lei).
Concentrare la un singur furnizor13,5 milioane de lei
SC Termica Brad SA→Oiloprod Impex S.R.L.
Firma a primit 96% din valoarea contractelor autorității în 2023 (13.510.000 lei din 14.056.975 lei).
Concentrare la un singur furnizor13,4 milioane de lei
Comuna Gurasada (Primaria Comunei Gurasada)→Gevis Proteam S.R.L.
Firma a primit 87% din valoarea contractelor autorității în 2026 (13.448.297 lei din 15.432.451 lei).
Concentrare la un singur furnizor13 milioane de lei
Comuna Blajeni (Primaria Comunei Blajeni)→Mano Sprint S.R.L.
Firma a primit 82% din valoarea contractelor autorității în 2024 (12.991.004 lei din 15.756.205 lei).
Concentrare la un singur furnizor12,2 milioane de lei
Comuna Romos (Consiliul Local Romos)→Proactiv SRL
Firma a primit 96% din valoarea contractelor autorității în 2023 (12.176.714 lei din 12.706.149 lei).
Concentrare la un singur furnizor11,9 milioane de lei
Comuna Tomesti→Dimex-2000 Company SRL
Firma a primit 91% din valoarea contractelor autorității în 2023 (11.878.631 lei din 13.063.115 lei).
Concentrare la un singur furnizor11,9 milioane de lei
Comuna Tomesti→Gevis Proteam S.R.L.
Firma a primit 91% din valoarea contractelor autorității în 2023 (11.878.631 lei din 13.063.115 lei).
Concentrare la un singur furnizor11,9 milioane de lei
Comuna Tomesti→Clau Sprint Construct S.R.L.
Firma a primit 91% din valoarea contractelor autorității în 2023 (11.878.631 lei din 13.063.115 lei).
Concentrare la un singur furnizor11 milioane de lei
Inspectoratul pentru Situatii de Urgenta Iancu de Hunedoara al Judetului Hunedoara→Gevis Proteam S.R.L.
Firma a primit 89% din valoarea contractelor autorității în 2023 (11.035.493 lei din 12.346.378 lei).
Concentrare la un singur furnizor11 milioane de lei
Inspectoratul pentru Situatii de Urgenta Iancu de Hunedoara al Judetului Hunedoara→Campeador SRL
Firma a primit 89% din valoarea contractelor autorității în 2023 (11.035.493 lei din 12.346.378 lei).
Concentrare la un singur furnizor10,4 milioane de lei
Orasul Aninoasa→Rom Liant Construct SRL
Firma a primit 54% din valoarea contractelor autorității în 2025 (10.418.335 lei din 19.242.004 lei).
Concentrare la un singur furnizor10,4 milioane de lei
Orasul Aninoasa→Btco Company S.R.L.
Firma a primit 54% din valoarea contractelor autorității în 2025 (10.418.335 lei din 19.242.004 lei).
Concentrare la un singur furnizor9,7 milioane de lei
Comuna Harau→Gevis Proteam S.R.L.
Firma a primit 67% din valoarea contractelor autorității în 2024 (9.673.698 lei din 14.481.514 lei).
Concentrare la un singur furnizor9,7 milioane de lei
Comuna Harau→Mano Sprint S.R.L.
Firma a primit 67% din valoarea contractelor autorității în 2024 (9.673.698 lei din 14.481.514 lei).
Concentrare la un singur furnizor9,7 milioane de lei
Comuna Harau→Apc Hard Construct S.R.L.
Firma a primit 67% din valoarea contractelor autorității în 2024 (9.673.698 lei din 14.481.514 lei).
Concentrare la un singur furnizor9,6 milioane de lei
Comuna Orastioara de Sus (Primaria comunei Orastioara de Sus)→Europexpres SRL
Firma a primit 91% din valoarea contractelor autorității în 2023 (9.642.500 lei din 10.627.295 lei).
Concentrare la un singur furnizor9,6 milioane de lei
Comuna Orastioara de Sus (Primaria comunei Orastioara de Sus)→Dapa Newtotal Cons S.R.L.
Firma a primit 91% din valoarea contractelor autorității în 2023 (9.642.500 lei din 10.627.295 lei).