Indicatori de risc
Tipare care merită verificate în contractele publice. Un indicator nu e o acuzație.
202 indicatori de tipul „Concentrare la un singur furnizor” în județul Hunedoara, ordonați după valoare. O firmă primește peste jumătate din banii unei autorități. Cum calculăm.
Concentrare la un singur furnizor524,3 milioane de lei
Asociatia de Dezvoltare Intercomunitara ,,Sistemul Integrat de Gestionare a Deseurilor Judetul Hunedoara''→Supercom SA
Firma a primit 100% din valoarea contractelor autorității în 2026 (524.318.938 lei din 524.323.938 lei).
Concentrare la un singur furnizor499,8 milioane de lei
Judetul Hunedoara→Proactiv SRL
Firma a primit 88% din valoarea contractelor autorității în 2024 (499.818.571 lei din 565.994.526 lei).
Concentrare la un singur furnizor240,8 milioane de lei
Judetul Hunedoara→Proactiv SRL
Firma a primit 74% din valoarea contractelor autorității în 2026 (240.773.535 lei din 324.223.276 lei).
Concentrare la un singur furnizor233,3 milioane de lei
Judetul Hunedoara→Opr Asfalt SRL
Firma a primit 72% din valoarea contractelor autorității în 2026 (233.332.404 lei din 324.223.276 lei).
Concentrare la un singur furnizor115,9 milioane de lei
Apa Prod SA Deva→Vestra Industry SRL
Firma a primit 84% din valoarea contractelor autorității în 2023 (115.874.291 lei din 137.333.443 lei).
Concentrare la un singur furnizor100,9 milioane de lei
Apa Prod SA Deva→Rom Adria Prest Construct SRL
Firma a primit 73% din valoarea contractelor autorității în 2023 (100.859.291 lei din 137.333.443 lei).
Concentrare la un singur furnizor100,9 milioane de lei
Apa Prod SA Deva→Awe Infra SRL
Firma a primit 73% din valoarea contractelor autorității în 2023 (100.859.291 lei din 137.333.443 lei).
Concentrare la un singur furnizor71,3 milioane de lei
Municipiul Brad (Primaria Municipiului Brad)→Gevis Proteam S.R.L.
Firma a primit 89% din valoarea contractelor autorității în 2023 (71.346.444 lei din 80.387.762 lei).
Concentrare la un singur furnizor61,4 milioane de lei
Municipiul Brad (Primaria Municipiului Brad)→Clau Sprint Construct S.R.L.
Firma a primit 76% din valoarea contractelor autorității în 2023 (61.424.592 lei din 80.387.762 lei).
Concentrare la un singur furnizor61,4 milioane de lei
Municipiul Brad (Primaria Municipiului Brad)→Dimex-2000 Company SRL
Firma a primit 76% din valoarea contractelor autorității în 2023 (61.384.990 lei din 80.387.762 lei).
Concentrare la un singur furnizor56,3 milioane de lei
Comuna Ilia→Orion Rebeca S.R.L.
Firma a primit 92% din valoarea contractelor autorității în 2023 (56.344.340 lei din 61.569.038 lei).
Concentrare la un singur furnizor56,3 milioane de lei
Comuna Ilia→Gevis Proteam S.R.L.
Firma a primit 91% din valoarea contractelor autorității în 2023 (56.265.718 lei din 61.569.038 lei).
Concentrare la un singur furnizor54,2 milioane de lei
Apa Prod SA Deva→M.I.S-GRUP SRL
Firma a primit 81% din valoarea contractelor autorității în 2026 (54.191.256 lei din 67.056.390 lei).
Concentrare la un singur furnizor54,2 milioane de lei
Apa Prod SA Deva→M Install SRL
Firma a primit 81% din valoarea contractelor autorității în 2026 (54.191.256 lei din 67.056.390 lei).
Concentrare la un singur furnizor54,2 milioane de lei
Apa Prod SA Deva→Aqua Serv SRL
Firma a primit 81% din valoarea contractelor autorității în 2026 (54.191.256 lei din 67.056.390 lei).
Concentrare la un singur furnizor46,4 milioane de lei
Comuna Ilia→Dimex-2000 Company SRL
Firma a primit 75% din valoarea contractelor autorității în 2023 (46.370.353 lei din 61.569.038 lei).
Concentrare la un singur furnizor43,8 milioane de lei
Primaria orasului Uricani→Diacom Prestcom SRL
Firma a primit 86% din valoarea contractelor autorității în 2025 (43.750.969 lei din 50.868.603 lei).
Concentrare la un singur furnizor43,8 milioane de lei
Primaria orasului Uricani→Avril S.R.L.
Firma a primit 86% din valoarea contractelor autorității în 2025 (43.750.719 lei din 50.868.603 lei).
Concentrare la un singur furnizor43,8 milioane de lei
Primaria orasului Uricani→Zona D SRL
Firma a primit 86% din valoarea contractelor autorității în 2025 (43.750.719 lei din 50.868.603 lei).
Concentrare la un singur furnizor41,1 milioane de lei
Comuna Baia de Cris→Dimex-2000 Company SRL
Firma a primit 99% din valoarea contractelor autorității în 2023 (41.148.000 lei din 41.718.004 lei).
Concentrare la un singur furnizor41,1 milioane de lei
Comuna Baia de Cris→Gevis Proteam S.R.L.
Firma a primit 99% din valoarea contractelor autorității în 2023 (41.148.000 lei din 41.718.004 lei).
Concentrare la un singur furnizor41,1 milioane de lei
Comuna Baia de Cris→Clau Sprint Construct S.R.L.
Firma a primit 99% din valoarea contractelor autorității în 2023 (41.148.000 lei din 41.718.004 lei).
Concentrare la un singur furnizor39,7 milioane de lei
Orasul Hateg→Oberhauser Invest SRL
Firma a primit 59% din valoarea contractelor autorității în 2025 (39.706.381 lei din 67.799.796 lei).
Concentrare la un singur furnizor39,7 milioane de lei
Orasul Hateg→Revolution Eco Construct S.R.L.
Firma a primit 59% din valoarea contractelor autorității în 2025 (39.706.381 lei din 67.799.796 lei).
Concentrare la un singur furnizor39,7 milioane de lei
Orasul Hateg→Revolution Corporate S.R.L.
Firma a primit 59% din valoarea contractelor autorității în 2025 (39.706.381 lei din 67.799.796 lei).
Concentrare la un singur furnizor38,7 milioane de lei
Comuna Vata de Jos→Habau S.R.L.
Firma a primit 84% din valoarea contractelor autorității în 2023 (38.672.032 lei din 45.821.517 lei).
Concentrare la un singur furnizor38,5 milioane de lei
Comuna Vata de Jos→Procon Roadpipe S.R.L.
Firma a primit 85% din valoarea contractelor autorității în 2024 (38.464.613 lei din 45.159.839 lei).
Concentrare la un singur furnizor38,4 milioane de lei
Comuna Vata de Jos→Proiect-Construct Regiunea Transilvania SRL
Firma a primit 85% din valoarea contractelor autorității în 2024 (38.394.613 lei din 45.159.839 lei).
Concentrare la un singur furnizor38,4 milioane de lei
Comuna Vata de Jos→Prof Con Invest S.R.L.
Firma a primit 85% din valoarea contractelor autorității în 2024 (38.394.613 lei din 45.159.839 lei).
Concentrare la un singur furnizor37,9 milioane de lei
Comuna Ghelari→Dani Building SRL
Firma a primit 98% din valoarea contractelor autorității în 2024 (37.903.042 lei din 38.711.517 lei).