Indicatori de risc
Tipare care merită verificate în contractele publice. Un indicator nu e o acuzație.
439 de indicatori de tipul „Concentrare la un singur furnizor” în județul Iași, ordonați după valoare. O firmă primește peste jumătate din banii unei autorități. Cum calculăm.
Concentrare la un singur furnizor4,8 milioane de lei
Comuna Sipote→Ungureanu Trans S.R.L.
Firma a primit 59% din valoarea contractelor autorității în 2026 (4.820.776 lei din 8.188.352 lei).
Concentrare la un singur furnizor4,8 milioane de lei
Agentia Judeteana pentru Plati si Inspectie Sociala Iasi→Green Terra SRL
Firma a primit 90% din valoarea contractelor autorității în 2024 (4.815.728 lei din 5.343.803 lei).
Concentrare la un singur furnizor4,8 milioane de lei
Parohia Sfantul Gheorghe Lozonschi→Grup Constructii Est SA
Firma a primit 100% din valoarea contractelor autorității în 2026 (4.786.858 lei din 4.786.858 lei).
Concentrare la un singur furnizor4,8 milioane de lei
Comuna Popricani→Ungureanu Trans S.R.L.
Firma a primit 68% din valoarea contractelor autorității în 2025 (4.751.938 lei din 7.007.917 lei).
Concentrare la un singur furnizor4,7 milioane de lei
Comuna Popricani→Concret Drum SRL
Firma a primit 67% din valoarea contractelor autorității în 2025 (4.696.662 lei din 7.007.917 lei).
Concentrare la un singur furnizor4,5 milioane de lei
Comuna Todiresti (Consiliul Local Todiresti)→Marvio SRL
Firma a primit 80% din valoarea contractelor autorității în 2026 (4.537.248 lei din 5.650.507 lei).
Concentrare la un singur furnizor4,5 milioane de lei
Comuna Todiresti (Consiliul Local Todiresti)→Oli-Construct SRL
Firma a primit 80% din valoarea contractelor autorității în 2026 (4.537.248 lei din 5.650.507 lei).
Concentrare la un singur furnizor4,5 milioane de lei
Comuna Braesti (Primaria Braesti)→Agro Ionuţ SRL
Firma a primit 59% din valoarea contractelor autorității în 2024 (4.508.656 lei din 7.669.588 lei).
Concentrare la un singur furnizor4,4 milioane de lei
Firma a primit 74% din valoarea contractelor autorității în 2026 (4.432.523 lei din 5.990.981 lei).
Concentrare la un singur furnizor4,4 milioane de lei
Comuna Ciohorani→Daroconstruct SRL
Firma a primit 74% din valoarea contractelor autorității în 2026 (4.432.523 lei din 5.990.981 lei).
Concentrare la un singur furnizor4,4 milioane de lei
Colegiul National "Garabet Ibraileanu" Iasi→Pavi-Lux SRL
Firma a primit 81% din valoarea contractelor autorității în 2023 (4.431.485 lei din 5.469.704 lei).
Concentrare la un singur furnizor4,4 milioane de lei
Comuna Al.I.Cuza (Primaria comunei Al.I.Cuza, judetul Iasi)→Enviro Construct SRL
Firma a primit 74% din valoarea contractelor autorității în 2025 (4.400.070 lei din 5.919.804 lei).
Concentrare la un singur furnizor4,3 milioane de lei
Colegiul National Pedagogic "Vasile Lupu" Iasi→Inbit SRL
Firma a primit 59% din valoarea contractelor autorității în 2024 (4.306.982 lei din 7.307.423 lei).
Concentrare la un singur furnizor4,3 milioane de lei
Comuna Scanteia→Tarcă Construct SRL
Firma a primit 50% din valoarea contractelor autorității în 2024 (4.271.909 lei din 8.542.031 lei).
Concentrare la un singur furnizor4,2 milioane de lei
Comuna Costesti (Consiliul Local Comuna Costesti)→Ungureanu Trans S.R.L.
Firma a primit 78% din valoarea contractelor autorității în 2025 (4.249.714 lei din 5.473.526 lei).
Concentrare la un singur furnizor4,2 milioane de lei
Comuna Costesti (Consiliul Local Comuna Costesti)→Concret Drum SRL
Firma a primit 78% din valoarea contractelor autorității în 2025 (4.249.714 lei din 5.473.526 lei).
Concentrare la un singur furnizor4,2 milioane de lei
Comuna Al.I.Cuza (Primaria comunei Al.I.Cuza, judetul Iasi)→Simpa Consult SRL
Firma a primit 63% din valoarea contractelor autorității în 2024 (4.181.051 lei din 6.640.057 lei).
Concentrare la un singur furnizor4,2 milioane de lei
Comuna Al.I.Cuza (Primaria comunei Al.I.Cuza, judetul Iasi)→Enviro Construct SRL
Firma a primit 63% din valoarea contractelor autorității în 2024 (4.176.051 lei din 6.640.057 lei).
Concentrare la un singur furnizor4 milioane de lei
Comuna Scanteia→Dedal Edil Construct SRL
Firma a primit 65% din valoarea contractelor autorității în 2026 (4.041.066 lei din 6.205.873 lei).
Concentrare la un singur furnizor4 milioane de lei
Clusterul Regional Inovativ de Imagistica Moleculara si Structurala Nord-Est (IMAGO-MOL)→General Electric Medical Systems Romania SRL
Firma a primit 75% din valoarea contractelor autorității în 2023 (4.000.000 lei din 5.319.199 lei).
Concentrare la un singur furnizor4 milioane de lei
Comuna Stolniceni Prajescu Iasi→Ungureanu Trans S.R.L.
Firma a primit 68% din valoarea contractelor autorității în 2026 (3.959.298 lei din 5.819.965 lei).
Concentrare la un singur furnizor3,8 milioane de lei
Comuna Al.I.Cuza (Primaria comunei Al.I.Cuza, judetul Iasi)→Enviro Construct SRL
Firma a primit 67% din valoarea contractelor autorității în 2023 (3.823.110 lei din 5.704.457 lei).
Concentrare la un singur furnizor3,8 milioane de lei
Comuna Costesti (Consiliul Local Comuna Costesti)→Enviro Construct SRL
Firma a primit 80% din valoarea contractelor autorității în 2026 (3.819.369 lei din 4.754.027 lei).
Concentrare la un singur furnizor3,7 milioane de lei
Asociatia de Dezvoltare Intercomunitara EURONEST→Deltamed SRL
Firma a primit 95% din valoarea contractelor autorității în 2023 (3.691.500 lei din 3.906.337 lei).
Concentrare la un singur furnizor3,7 milioane de lei
Elytis Hospital Hop→DR.MAX S.R.L.
Firma a primit 74% din valoarea contractelor autorității în 2024 (3.674.708 lei din 4.981.790 lei).
Concentrare la un singur furnizor3,5 milioane de lei
Comuna Romanesti→Enviro Construct SRL
Firma a primit 80% din valoarea contractelor autorității în 2025 (3.519.079 lei din 4.395.612 lei).
Concentrare la un singur furnizor3,2 milioane de lei
Comuna Raducaneni→Geobest Construct SRL
Firma a primit 53% din valoarea contractelor autorității în 2023 (3.168.583 lei din 5.995.932 lei).
Concentrare la un singur furnizor3,2 milioane de lei
Comuna Butea→Cornell'S Floor SRL
Firma a primit 55% din valoarea contractelor autorității în 2026 (3.162.123 lei din 5.800.670 lei).
Concentrare la un singur furnizor3,2 milioane de lei
Comuna Butea→Florin Construct DMS S.R.L.
Firma a primit 55% din valoarea contractelor autorității în 2026 (3.162.123 lei din 5.800.670 lei).
Concentrare la un singur furnizor3,1 milioane de lei
Firma a primit 52% din valoarea contractelor autorității în 2025 (3.070.030 lei din 5.910.460 lei).