Indicatori de risc
Tipare care merită verificate în contractele publice. Un indicator nu e o acuzație.
439 de indicatori de tipul „Concentrare la un singur furnizor” în județul Iași, ordonați după valoare. O firmă primește peste jumătate din banii unei autorități. Cum calculăm.
Concentrare la un singur furnizor9,2 milioane de lei
UAT Comuna Cotnari→Danlin XXL SRL
Firma a primit 74% din valoarea contractelor autorității în 2024 (9.188.147 lei din 12.377.223 lei).
Concentrare la un singur furnizor9,2 milioane de lei
Comuna Aroneanu→Enviro Construct SRL
Firma a primit 70% din valoarea contractelor autorității în 2023 (9.172.777 lei din 13.098.251 lei).
Concentrare la un singur furnizor9,2 milioane de lei
Firma a primit 50% din valoarea contractelor autorității în 2023 (9.162.840 lei din 18.195.218 lei).
Concentrare la un singur furnizor9,1 milioane de lei
Comuna Dagata (Consiliul Local Dagata)→Danlin XXL SRL
Firma a primit 80% din valoarea contractelor autorității în 2023 (9.090.947 lei din 11.318.878 lei).
Concentrare la un singur furnizor9 milioane de lei
Firma a primit 76% din valoarea contractelor autorității în 2023 (8.984.155 lei din 11.758.889 lei).
Concentrare la un singur furnizor9 milioane de lei
Comuna Tibana→Simpa Consult SRL
Firma a primit 76% din valoarea contractelor autorității în 2023 (8.984.155 lei din 11.758.889 lei).
Concentrare la un singur furnizor8,9 milioane de lei
Comuna Tibanesti→Enviro Construct SRL
Firma a primit 66% din valoarea contractelor autorității în 2024 (8.890.084 lei din 13.523.512 lei).
Concentrare la un singur furnizor8,8 milioane de lei
Firma a primit 62% din valoarea contractelor autorității în 2023 (8.845.336 lei din 14.347.010 lei).
Concentrare la un singur furnizor8,8 milioane de lei
Firma a primit 62% din valoarea contractelor autorității în 2023 (8.845.336 lei din 14.347.010 lei).
Concentrare la un singur furnizor8,8 milioane de lei
Comuna Probota→Daroconstruct SRL
Firma a primit 85% din valoarea contractelor autorității în 2023 (8.817.000 lei din 10.351.103 lei).
Concentrare la un singur furnizor8,8 milioane de lei
Comuna Dolhesti→Cornell'S Floor SRL
Firma a primit 79% din valoarea contractelor autorității în 2023 (8.808.988 lei din 11.124.342 lei).
Concentrare la un singur furnizor8,8 milioane de lei
Comuna Dolhesti→Ema Agro-Construct SRL
Firma a primit 79% din valoarea contractelor autorității în 2023 (8.808.988 lei din 11.124.342 lei).
Concentrare la un singur furnizor8,8 milioane de lei
COMUNA MIRCESTI (Consiliul Local Mircesti)→Cordep SRL
Firma a primit 89% din valoarea contractelor autorității în 2023 (8.773.097 lei din 9.824.379 lei).
Concentrare la un singur furnizor8,8 milioane de lei
COMUNA MIRCESTI (Consiliul Local Mircesti)→GML Steel Grup SRL
Firma a primit 89% din valoarea contractelor autorității în 2023 (8.773.097 lei din 9.824.379 lei).
Concentrare la un singur furnizor8,6 milioane de lei
Comuna Movileni (Primaria Comunei Movileni)→Goldexo Team S.R.L.
Firma a primit 52% din valoarea contractelor autorității în 2023 (8.565.041 lei din 16.432.747 lei).
Concentrare la un singur furnizor8,5 milioane de lei
Spitalul Clinic Cai Ferate Iasi→Into SRL
Firma a primit 59% din valoarea contractelor autorității în 2023 (8.538.000 lei din 14.469.697 lei).
Concentrare la un singur furnizor8,5 milioane de lei
Comuna Movileni (Primaria Comunei Movileni)→Icar SRL
Firma a primit 52% din valoarea contractelor autorității în 2023 (8.485.387 lei din 16.432.747 lei).
Concentrare la un singur furnizor8,5 milioane de lei
Comuna Movileni (Primaria Comunei Movileni)→Mihot SRL
Firma a primit 52% din valoarea contractelor autorității în 2023 (8.485.387 lei din 16.432.747 lei).
Concentrare la un singur furnizor8,5 milioane de lei
Comuna Movileni (Primaria Comunei Movileni)→Bogdy Trans SRL
Firma a primit 52% din valoarea contractelor autorității în 2023 (8.485.387 lei din 16.432.747 lei).
Concentrare la un singur furnizor8,5 milioane de lei
Comuna Movileni (Primaria Comunei Movileni)→Cornell'S Floor SRL
Firma a primit 52% din valoarea contractelor autorității în 2023 (8.485.387 lei din 16.432.747 lei).
Concentrare la un singur furnizor8,5 milioane de lei
Comuna Movileni (Primaria Comunei Movileni)→Obitory Construct SRL
Firma a primit 52% din valoarea contractelor autorității în 2023 (8.485.387 lei din 16.432.747 lei).
Concentrare la un singur furnizor8,5 milioane de lei
Comuna Dagata (Consiliul Local Dagata)→Danlin XXL SRL
Firma a primit 80% din valoarea contractelor autorității în 2025 (8.457.646 lei din 10.534.236 lei).
Concentrare la un singur furnizor8,3 milioane de lei
Comuna Todiresti (Consiliul Local Todiresti)→Eky-Sam SRL
Firma a primit 74% din valoarea contractelor autorității în 2023 (8.262.000 lei din 11.186.563 lei).
Concentrare la un singur furnizor8,2 milioane de lei
Spitalul Clinic Cai Ferate Iasi→Dev in All SRL
Firma a primit 57% din valoarea contractelor autorității în 2023 (8.209.793 lei din 14.469.697 lei).
Concentrare la un singur furnizor8,1 milioane de lei
Comuna Ciortesti (Primaria Comunei Ciortesti)→Construct & Drum SRL
Firma a primit 89% din valoarea contractelor autorității în 2026 (8.054.125 lei din 9.032.308 lei).
Concentrare la un singur furnizor8,1 milioane de lei
Comuna Ciortesti (Primaria Comunei Ciortesti)→Simmar Trans SRL
Firma a primit 89% din valoarea contractelor autorității în 2026 (8.054.125 lei din 9.032.308 lei).
Concentrare la un singur furnizor7,9 milioane de lei
Comuna Tiganasi (Primaria Comunei Tiganasi)→Ungureanu Trans S.R.L.
Firma a primit 71% din valoarea contractelor autorității în 2025 (7.942.495 lei din 11.231.292 lei).
Concentrare la un singur furnizor7,8 milioane de lei
Firma a primit 51% din valoarea contractelor autorității în 2025 (7.756.542 lei din 15.104.405 lei).
Concentrare la un singur furnizor7,7 milioane de lei
Firma a primit 51% din valoarea contractelor autorității în 2025 (7.676.542 lei din 15.104.405 lei).
Concentrare la un singur furnizor7,7 milioane de lei
Spitalul Clinic Cai Ferate Iasi→General Instalatii SRL
Firma a primit 53% din valoarea contractelor autorității în 2023 (7.663.000 lei din 14.469.697 lei).