Indicatori de risc
Tipare care merită verificate în contractele publice. Un indicator nu e o acuzație.
258 de indicatori de tipul „Concentrare la un singur furnizor” în județul Maramureș, ordonați după valoare. O firmă primește peste jumătate din banii unei autorități. Cum calculăm.
Concentrare la un singur furnizor37,4 milioane de lei
Firma a primit 57% din valoarea contractelor autorității în 2024 (37.379.419 lei din 65.762.519 lei).
Concentrare la un singur furnizor37,4 milioane de lei
Comuna Barsana→Antoprest Activ SRL
Firma a primit 57% din valoarea contractelor autorității în 2024 (37.379.419 lei din 65.762.519 lei).
Concentrare la un singur furnizor30,9 milioane de lei
Orasul Viseu de Sus→Klever System SRL
Firma a primit 68% din valoarea contractelor autorității în 2026 (30.866.200 lei din 45.121.723 lei).
Concentrare la un singur furnizor29,8 milioane de lei
Comuna Copalnic Manastur (Consiliul Local)→Green Development Solutions And Management S.R.L.
Firma a primit 60% din valoarea contractelor autorității în 2024 (29.783.274 lei din 50.003.328 lei).
Concentrare la un singur furnizor29,4 milioane de lei
Comuna Copalnic Manastur (Consiliul Local)→Rustic SRL
Firma a primit 59% din valoarea contractelor autorității în 2024 (29.383.274 lei din 50.003.328 lei).
Concentrare la un singur furnizor29,4 milioane de lei
Comuna Copalnic Manastur (Consiliul Local)→Conrep SA
Firma a primit 59% din valoarea contractelor autorității în 2024 (29.383.274 lei din 50.003.328 lei).
Concentrare la un singur furnizor29,4 milioane de lei
Comuna Copalnic Manastur (Consiliul Local)→Alaval Prod Com SRL
Firma a primit 59% din valoarea contractelor autorității în 2024 (29.383.274 lei din 50.003.328 lei).
Concentrare la un singur furnizor29,4 milioane de lei
Comuna Copalnic Manastur (Consiliul Local)→Dimex-2000 Company SRL
Firma a primit 59% din valoarea contractelor autorității în 2024 (29.383.274 lei din 50.003.328 lei).
Concentrare la un singur furnizor29,4 milioane de lei
Comuna Copalnic Manastur (Consiliul Local)→Vest Instal S.R.L.
Firma a primit 59% din valoarea contractelor autorității în 2024 (29.383.274 lei din 50.003.328 lei).
Concentrare la un singur furnizor27,5 milioane de lei
R.A. "Aeroportul International Maramures"→Concelex SRL
Firma a primit 79% din valoarea contractelor autorității în 2024 (27.498.074 lei din 34.735.599 lei).
Concentrare la un singur furnizor27,5 milioane de lei
R.A. "Aeroportul International Maramures"→X-Way Infrastructure S.R.L.
Firma a primit 79% din valoarea contractelor autorității în 2024 (27.498.074 lei din 34.735.599 lei).
Concentrare la un singur furnizor25,8 milioane de lei
Comuna Moisei (Consiliul Local Moisei)→Conrep SA
Firma a primit 77% din valoarea contractelor autorității în 2024 (25.810.441 lei din 33.717.739 lei).
Concentrare la un singur furnizor23,3 milioane de lei
SC Drumuri Poduri Maramures SA→Wirtgen Romania SRL
Firma a primit 81% din valoarea contractelor autorității în 2023 (23.315.619 lei din 28.855.329 lei).
Concentrare la un singur furnizor23,3 milioane de lei
SC Drumuri Poduri Maramures SA→Unicredit Leasing Corporation Ifn SA
Firma a primit 81% din valoarea contractelor autorității în 2023 (23.315.619 lei din 28.855.329 lei).
Concentrare la un singur furnizor20,7 milioane de lei
Comuna Viseu de Jos→Sebi-Marc SRL
Firma a primit 88% din valoarea contractelor autorității în 2025 (20.713.093 lei din 23.440.241 lei).
Concentrare la un singur furnizor20,4 milioane de lei
Comuna Moisei (Consiliul Local Moisei)→R.N. Grand S.R.L.
Firma a primit 61% din valoarea contractelor autorității în 2024 (20.440.161 lei din 33.717.739 lei).
Concentrare la un singur furnizor20,3 milioane de lei
Comuna Moisei (Consiliul Local Moisei)→Elmex Imp SRL
Firma a primit 60% din valoarea contractelor autorității în 2024 (20.330.661 lei din 33.717.739 lei).
Concentrare la un singur furnizor20,3 milioane de lei
Comuna Moisei (Consiliul Local Moisei)→Alaval Prod Com SRL
Firma a primit 60% din valoarea contractelor autorității în 2024 (20.330.661 lei din 33.717.739 lei).
Concentrare la un singur furnizor20,3 milioane de lei
Comuna Moisei (Consiliul Local Moisei)→Laitokset SRL
Firma a primit 60% din valoarea contractelor autorității în 2024 (20.330.661 lei din 33.717.739 lei).
Concentrare la un singur furnizor20,3 milioane de lei
Comuna Moisei (Consiliul Local Moisei)→Concrete Bridge SRL
Firma a primit 60% din valoarea contractelor autorității în 2024 (20.330.661 lei din 33.717.739 lei).
Concentrare la un singur furnizor19,1 milioane de lei
Firma a primit 68% din valoarea contractelor autorității în 2025 (19.128.373 lei din 28.047.182 lei).
Concentrare la un singur furnizor19,1 milioane de lei
Comuna Satulung→Alaval Prod Com SRL
Firma a primit 68% din valoarea contractelor autorității în 2025 (19.128.373 lei din 28.047.182 lei).
Concentrare la un singur furnizor18,8 milioane de lei
Orasul Cavnic (Primaria Orasului Cavnic)→Sebi-Marc SRL
Firma a primit 72% din valoarea contractelor autorității în 2024 (18.826.521 lei din 26.101.356 lei).
Concentrare la un singur furnizor18,1 milioane de lei
Comuna Calinesti (Consiliul Local Calinesti,Judetul Maramures)→Xallo Tehnic SRL
Firma a primit 88% din valoarea contractelor autorității în 2023 (18.052.943 lei din 20.581.850 lei).
Concentrare la un singur furnizor18 milioane de lei
Comuna Calinesti (Consiliul Local Calinesti,Judetul Maramures)→Sebi-Marc SRL
Firma a primit 87% din valoarea contractelor autorității în 2023 (17.982.943 lei din 20.581.850 lei).
Concentrare la un singur furnizor18 milioane de lei
Comuna Calinesti (Consiliul Local Calinesti,Judetul Maramures)→Prof Con Invest S.R.L.
Firma a primit 87% din valoarea contractelor autorității în 2023 (17.982.943 lei din 20.581.850 lei).
Concentrare la un singur furnizor18 milioane de lei
Comuna Calinesti (Consiliul Local Calinesti,Judetul Maramures)→Edilmarc-Strade S.R.L.
Firma a primit 87% din valoarea contractelor autorității în 2023 (17.982.943 lei din 20.581.850 lei).
Concentrare la un singur furnizor17,7 milioane de lei
Orasul Cavnic (Primaria Orasului Cavnic)→Antrepriza Montaj Instalatii SA
Firma a primit 68% din valoarea contractelor autorității în 2024 (17.703.663 lei din 26.101.356 lei).
Concentrare la un singur furnizor17,7 milioane de lei
Orasul Cavnic (Primaria Orasului Cavnic)→Xallo Tehnic SRL
Firma a primit 68% din valoarea contractelor autorității în 2024 (17.703.663 lei din 26.101.356 lei).
Concentrare la un singur furnizor17,6 milioane de lei
Comuna Viseu de Jos→Improviso SRL
Firma a primit 75% din valoarea contractelor autorității în 2025 (17.612.216 lei din 23.440.241 lei).