Indicatori de risc
Tipare care merită verificate în contractele publice. Un indicator nu e o acuzație.
258 de indicatori de tipul „Concentrare la un singur furnizor” în județul Maramureș, ordonați după valoare. O firmă primește peste jumătate din banii unei autorități. Cum calculăm.
Concentrare la un singur furnizor277,9 milioane de lei
Judetul Maramures (Consiliul Judetean Maramures)→Avril S.R.L.
Firma a primit 55% din valoarea contractelor autorității în 2023 (277.933.395 lei din 504.786.996 lei).
Concentrare la un singur furnizor271,6 milioane de lei
Judetul Maramures (Consiliul Judetean Maramures)→Cubicon Invest SRL
Firma a primit 54% din valoarea contractelor autorității în 2023 (271.622.993 lei din 504.786.996 lei).
Concentrare la un singur furnizor139,7 milioane de lei
Orasul Viseu de Sus→I R I G C Intreprinderea de Reparatii si Instalatii Gaze si Constructii Impex SRL
Firma a primit 86% din valoarea contractelor autorității în 2024 (139.708.810 lei din 161.734.590 lei).
Concentrare la un singur furnizor139,7 milioane de lei
Orasul Viseu de Sus→Habau S.R.L.
Firma a primit 86% din valoarea contractelor autorității în 2024 (139.708.810 lei din 161.734.590 lei).
Concentrare la un singur furnizor139,7 milioane de lei
Orasul Viseu de Sus→Antoprest Activ SRL
Firma a primit 86% din valoarea contractelor autorității în 2024 (139.708.810 lei din 161.734.590 lei).
Concentrare la un singur furnizor119,4 milioane de lei
R.A. "Aeroportul International Maramures"→Concrete & Design Solutions SRL
Firma a primit 55% din valoarea contractelor autorității în 2023 (119.394.058 lei din 216.082.792 lei).
Concentrare la un singur furnizor119,1 milioane de lei
R.A. "Aeroportul International Maramures"→Concelex SRL
Firma a primit 55% din valoarea contractelor autorității în 2023 (119.125.058 lei din 216.082.792 lei).
Concentrare la un singur furnizor119,1 milioane de lei
R.A. "Aeroportul International Maramures"→Concelex Engineering SRL
Firma a primit 55% din valoarea contractelor autorității în 2023 (119.125.058 lei din 216.082.792 lei).
Concentrare la un singur furnizor91 milioane de lei
Comuna Moisei (Consiliul Local Moisei)→I R I G C Intreprinderea de Reparatii si Instalatii Gaze si Constructii Impex SRL
Firma a primit 83% din valoarea contractelor autorității în 2023 (91.000.000 lei din 109.274.402 lei).
Concentrare la un singur furnizor91 milioane de lei
Comuna Moisei (Consiliul Local Moisei)→Habau S.R.L.
Firma a primit 83% din valoarea contractelor autorității în 2023 (91.000.000 lei din 109.274.402 lei).
Concentrare la un singur furnizor91 milioane de lei
Comuna Moisei (Consiliul Local Moisei)→Antoprest Activ SRL
Firma a primit 83% din valoarea contractelor autorității în 2023 (91.000.000 lei din 109.274.402 lei).
Concentrare la un singur furnizor85,2 milioane de lei
Firma a primit 66% din valoarea contractelor autorității în 2023 (85.181.562 lei din 129.424.221 lei).
Concentrare la un singur furnizor74,3 milioane de lei
Firma a primit 77% din valoarea contractelor autorității în 2025 (74.286.107 lei din 96.683.332 lei).
Concentrare la un singur furnizor63,9 milioane de lei
Firma a primit 83% din valoarea contractelor autorității în 2025 (63.914.432 lei din 77.110.234 lei).
Concentrare la un singur furnizor49,1 milioane de lei
Comuna Sisesti (Primaria Comunei Sisesti)→Caloria SRL
Firma a primit 94% din valoarea contractelor autorității în 2025 (49.054.828 lei din 52.162.563 lei).
Concentrare la un singur furnizor48,9 milioane de lei
Comuna Sisesti (Primaria Comunei Sisesti)→Avril S.R.L.
Firma a primit 94% din valoarea contractelor autorității în 2025 (48.854.828 lei din 52.162.563 lei).
Concentrare la un singur furnizor48,9 milioane de lei
Comuna Sisesti (Primaria Comunei Sisesti)→Instgaz SRL
Firma a primit 94% din valoarea contractelor autorității în 2025 (48.854.828 lei din 52.162.563 lei).
Concentrare la un singur furnizor48,9 milioane de lei
Comuna Sisesti (Primaria Comunei Sisesti)→Vector Gaz S.R.L.
Firma a primit 94% din valoarea contractelor autorității în 2025 (48.854.828 lei din 52.162.563 lei).
Concentrare la un singur furnizor47,4 milioane de lei
Municipiul Sighetu Marmatiei→Herodot Grup SRL
Firma a primit 75% din valoarea contractelor autorității în 2026 (47.378.928 lei din 63.103.655 lei).
Concentrare la un singur furnizor43,1 milioane de lei
Municipiul Sighetu Marmatiei→Sebi-Marc SRL
Firma a primit 56% din valoarea contractelor autorității în 2024 (43.091.734 lei din 77.051.116 lei).
Concentrare la un singur furnizor40,4 milioane de lei
Comuna Stramtura→Sebi-Marc SRL
Firma a primit 89% din valoarea contractelor autorității în 2023 (40.409.108 lei din 45.173.583 lei).
Concentrare la un singur furnizor40,2 milioane de lei
Municipiul Sighetu Marmatiei→Lucicor Prod SRL
Firma a primit 53% din valoarea contractelor autorității în 2025 (40.228.325 lei din 76.305.259 lei).
Concentrare la un singur furnizor40,2 milioane de lei
Municipiul Sighetu Marmatiei→Moebius Online SRL
Firma a primit 53% din valoarea contractelor autorității în 2025 (40.228.325 lei din 76.305.259 lei).
Concentrare la un singur furnizor40,2 milioane de lei
Municipiul Sighetu Marmatiei→Beletage S.R.L.
Firma a primit 53% din valoarea contractelor autorității în 2025 (40.228.325 lei din 76.305.259 lei).
Concentrare la un singur furnizor40,2 milioane de lei
Municipiul Sighetu Marmatiei→MRD Instal SRL
Firma a primit 53% din valoarea contractelor autorității în 2025 (40.228.325 lei din 76.305.259 lei).
Concentrare la un singur furnizor40,2 milioane de lei
Municipiul Sighetu Marmatiei→Marina Properties Construct S.R.L.
Firma a primit 53% din valoarea contractelor autorității în 2025 (40.228.325 lei din 76.305.259 lei).
Concentrare la un singur furnizor39,6 milioane de lei
Comuna Stramtura→Diarcristal SRL
Firma a primit 88% din valoarea contractelor autorității în 2023 (39.569.404 lei din 45.173.583 lei).
Concentrare la un singur furnizor39,4 milioane de lei
Comuna Stramtura→Proiect-Construct Regiunea Transilvania SRL
Firma a primit 87% din valoarea contractelor autorității în 2023 (39.433.279 lei din 45.173.583 lei).
Concentrare la un singur furnizor39,4 milioane de lei
Comuna Stramtura→Prof Con Invest S.R.L.
Firma a primit 87% din valoarea contractelor autorității în 2023 (39.433.279 lei din 45.173.583 lei).
Concentrare la un singur furnizor37,4 milioane de lei
Comuna Barsana→I R I G C Intreprinderea de Reparatii si Instalatii Gaze si Constructii Impex SRL
Firma a primit 57% din valoarea contractelor autorității în 2024 (37.379.419 lei din 65.762.519 lei).