Indicatori de risc
Tipare care merită verificate în contractele publice. Un indicator nu e o acuzație.
181 de indicatori de tipul „Concentrare la un singur furnizor” în județul Mehedinți, ordonați după valoare. O firmă primește peste jumătate din banii unei autorități. Cum calculăm.
Concentrare la un singur furnizor12,1 milioane de lei
Comuna Vrata→Trustul de Construcţii Drobeta SA
Firma a primit 83% din valoarea contractelor autorității în 2024 (12.122.693 lei din 14.663.032 lei).
Concentrare la un singur furnizor11,8 milioane de lei
Comuna Devesel (Primaria Comunei Devesel Mehedinti)→Davide EL Bravo SRL
Firma a primit 81% din valoarea contractelor autorității în 2024 (11.784.323 lei din 14.465.016 lei).
Concentrare la un singur furnizor11,8 milioane de lei
Comuna Gârla Mare Mehedinti→Davide EL Bravo SRL
Firma a primit 82% din valoarea contractelor autorității în 2023 (11.758.747 lei din 14.334.457 lei).
Concentrare la un singur furnizor11,7 milioane de lei
Comuna Devesel (Primaria Comunei Devesel Mehedinti)→Trustul de Construcţii Drobeta SA
Firma a primit 81% din valoarea contractelor autorității în 2024 (11.744.323 lei din 14.465.016 lei).
Concentrare la un singur furnizor11,7 milioane de lei
Comuna Prunisor→Route Center Construct SRL
Firma a primit 84% din valoarea contractelor autorității în 2024 (11.739.327 lei din 14.051.793 lei).
Concentrare la un singur furnizor11,7 milioane de lei
Comuna Prunisor→Davide EL Bravo SRL
Firma a primit 84% din valoarea contractelor autorității în 2024 (11.739.327 lei din 14.051.793 lei).
Concentrare la un singur furnizor11,7 milioane de lei
Comuna Gârla Mare Mehedinti→Trustul de Construcţii Drobeta SA
Firma a primit 82% din valoarea contractelor autorității în 2023 (11.733.747 lei din 14.334.457 lei).
Concentrare la un singur furnizor11,7 milioane de lei
Comuna Obarsia de Camp→Anghila S.R.L.
Firma a primit 86% din valoarea contractelor autorității în 2023 (11.681.372 lei din 13.610.097 lei).
Concentrare la un singur furnizor11,7 milioane de lei
Comuna Obarsia de Camp→Sia Dynamic Solution SRL
Firma a primit 86% din valoarea contractelor autorității în 2023 (11.681.372 lei din 13.610.097 lei).
Concentrare la un singur furnizor11,4 milioane de lei
Comuna Tamna (Primaria Tamna)→Route Center Construct SRL
Firma a primit 90% din valoarea contractelor autorității în 2023 (11.399.692 lei din 12.670.070 lei).
Concentrare la un singur furnizor11,4 milioane de lei
Comuna Cujmir→Trustul de Construcţii Drobeta SA
Firma a primit 79% din valoarea contractelor autorității în 2024 (11.367.472 lei din 14.441.975 lei).
Concentrare la un singur furnizor11,3 milioane de lei
Comuna Ponoarele Jud Mehedinti→Multisoft S.R.L.
Firma a primit 73% din valoarea contractelor autorității în 2024 (11.315.860 lei din 15.596.807 lei).
Concentrare la un singur furnizor11,2 milioane de lei
Comuna Brosteni ( Primaria Brosteni)→Civilcad SRL
Firma a primit 60% din valoarea contractelor autorității în 2024 (11.233.321 lei din 18.820.467 lei).
Concentrare la un singur furnizor11,2 milioane de lei
Comuna Brosteni ( Primaria Brosteni)→Trustul de Construcţii Drobeta SA
Firma a primit 60% din valoarea contractelor autorității în 2024 (11.233.321 lei din 18.820.467 lei).
Concentrare la un singur furnizor11 milioane de lei
Comuna Vanatori (Primaria Vanatori)→Triskele SRL
Firma a primit 88% din valoarea contractelor autorității în 2023 (11.031.940 lei din 12.505.914 lei).
Concentrare la un singur furnizor11 milioane de lei
Comuna Vanatori (Primaria Vanatori)→Route Center Construct SRL
Firma a primit 88% din valoarea contractelor autorității în 2023 (11.031.940 lei din 12.505.914 lei).
Concentrare la un singur furnizor11 milioane de lei
Firma a primit 82% din valoarea contractelor autorității în 2023 (10.989.876 lei din 13.457.708 lei).
Concentrare la un singur furnizor11 milioane de lei
Comuna Voloiac→Route Center Construct SRL
Firma a primit 82% din valoarea contractelor autorității în 2023 (10.984.876 lei din 13.457.708 lei).
Concentrare la un singur furnizor10,9 milioane de lei
Comuna Oprisor (Primaria Oprisor)→Trustul de Construcţii Drobeta SA
Firma a primit 84% din valoarea contractelor autorității în 2024 (10.899.958 lei din 12.957.835 lei).
Concentrare la un singur furnizor10,8 milioane de lei
Comuna Jiana→Route Center Construct SRL
Firma a primit 65% din valoarea contractelor autorității în 2023 (10.830.464 lei din 16.631.016 lei).
Concentrare la un singur furnizor10,7 milioane de lei
Comuna Gruia (Primaria Gruia Jud. Mehedinti )→Triskele SRL
Firma a primit 64% din valoarea contractelor autorității în 2024 (10.722.231 lei din 16.779.460 lei).
Concentrare la un singur furnizor10,7 milioane de lei
Comuna Gruia (Primaria Gruia Jud. Mehedinti )→Route Center Construct SRL
Firma a primit 64% din valoarea contractelor autorității în 2024 (10.722.231 lei din 16.779.460 lei).
Concentrare la un singur furnizor10,5 milioane de lei
Comuna Dumbrava→Eurodulgher SRL
Firma a primit 60% din valoarea contractelor autorității în 2025 (10.450.012 lei din 17.421.314 lei).
Concentrare la un singur furnizor10,3 milioane de lei
Comuna Greci (Primaria)→Media Rapid Construct SRL
Firma a primit 87% din valoarea contractelor autorității în 2025 (10.281.312 lei din 11.830.399 lei).
Concentrare la un singur furnizor10 milioane de lei
COMUNA FLORESTI (Primaria Comunei Floresti)→Jda Consult SRL
Firma a primit 75% din valoarea contractelor autorității în 2024 (9.979.000 lei din 13.352.177 lei).
Concentrare la un singur furnizor10 milioane de lei
COMUNA FLORESTI (Primaria Comunei Floresti)→Andreea Construct Company SRL
Firma a primit 75% din valoarea contractelor autorității în 2024 (9.979.000 lei din 13.352.177 lei).
Concentrare la un singur furnizor10 milioane de lei
COMUNA FLORESTI (Primaria Comunei Floresti)→New Begining Constructions Company S.R.L.
Firma a primit 75% din valoarea contractelor autorității în 2024 (9.979.000 lei din 13.352.177 lei).
Concentrare la un singur furnizor9,4 milioane de lei
Comuna Obarsia de Camp→Route Center Construct SRL
Firma a primit 93% din valoarea contractelor autorității în 2026 (9.446.034 lei din 10.191.544 lei).
Concentrare la un singur furnizor9,1 milioane de lei
Comuna Salcia (Primaria comunei Salcia)→Route Center Construct SRL
Firma a primit 85% din valoarea contractelor autorității în 2023 (9.063.745 lei din 10.610.769 lei).
Concentrare la un singur furnizor8,8 milioane de lei
Comuna Izvoru Barzii (Consiliul Local Izvoru Barzii)→Construct Design & Arhitecture SRL
Firma a primit 74% din valoarea contractelor autorității în 2025 (8.840.354 lei din 11.946.012 lei).