Indicatori de risc
Tipare care merită verificate în contractele publice. Un indicator nu e o acuzație.
243 de indicatori de tipul „Concentrare la un singur furnizor” în județul Mureș, ordonați după valoare. O firmă primește peste jumătate din banii unei autorități. Cum calculăm.
Concentrare la un singur furnizor14,6 milioane de lei
Municipiul Sighisoara→Avril S.R.L.
Firma a primit 52% din valoarea contractelor autorității în 2025 (14.574.730 lei din 28.199.071 lei).
Concentrare la un singur furnizor14,6 milioane de lei
Municipiul Sighisoara→Prefcon SRL
Firma a primit 52% din valoarea contractelor autorității în 2025 (14.574.730 lei din 28.199.071 lei).
Concentrare la un singur furnizor14,3 milioane de lei
Spitalul Orasenesc "DR. Valer Russu" Ludus→Construct Mapcom SRL
Firma a primit 76% din valoarea contractelor autorității în 2026 (14.269.431 lei din 18.705.689 lei).
Concentrare la un singur furnizor13,9 milioane de lei
Firma a primit 78% din valoarea contractelor autorității în 2023 (13.904.685 lei din 17.815.005 lei).
Concentrare la un singur furnizor13,9 milioane de lei
Firma a primit 75% din valoarea contractelor autorității în 2024 (13.902.348 lei din 18.478.122 lei).
Concentrare la un singur furnizor13,8 milioane de lei
Comuna Gornesti→Complet Instal Construct SRL
Firma a primit 67% din valoarea contractelor autorității în 2025 (13.801.566 lei din 20.638.786 lei).
Concentrare la un singur furnizor13,5 milioane de lei
Comuna Ceuasu de Cimpie→Geiger Transilvania SRL
Firma a primit 79% din valoarea contractelor autorității în 2024 (13.525.591 lei din 17.022.715 lei).
Concentrare la un singur furnizor13,5 milioane de lei
Comuna Ceuasu de Cimpie→Las Prom SRL
Firma a primit 79% din valoarea contractelor autorității în 2024 (13.525.591 lei din 17.022.715 lei).
Concentrare la un singur furnizor13,2 milioane de lei
Comuna Sincraiu de Mures→Drumuri ŞI Poduri Mureş SRL
Firma a primit 70% din valoarea contractelor autorității în 2023 (13.230.587 lei din 18.980.512 lei).
Concentrare la un singur furnizor13,1 milioane de lei
Parohia Evanghelica C.A. Batos→Euras SRL
Firma a primit 100% din valoarea contractelor autorității în 2026 (13.119.256 lei din 13.147.656 lei).
Concentrare la un singur furnizor13,1 milioane de lei
Parohia Evanghelica C.A. Batos→Lucicor Prod SRL
Firma a primit 100% din valoarea contractelor autorității în 2026 (13.119.256 lei din 13.147.656 lei).
Concentrare la un singur furnizor12,8 milioane de lei
Firma a primit 75% din valoarea contractelor autorității în 2025 (12.774.074 lei din 17.139.783 lei).
Concentrare la un singur furnizor12,8 milioane de lei
Comuna Panet→Verdi Industrial Construct S.R.L.
Firma a primit 75% din valoarea contractelor autorității în 2025 (12.774.074 lei din 17.139.783 lei).
Concentrare la un singur furnizor12,4 milioane de lei
Comuna Eremitu→Servicii Tehnice Comunale SA
Firma a primit 83% din valoarea contractelor autorității în 2026 (12.401.143 lei din 15.003.525 lei).
Concentrare la un singur furnizor11,8 milioane de lei
Comuna Sanger (Primaria)→Goldbach Construct S.R.L.
Firma a primit 89% din valoarea contractelor autorității în 2024 (11.813.374 lei din 13.308.855 lei).
Concentrare la un singur furnizor11,8 milioane de lei
Comuna Sanger (Primaria)→Salas Design Proiect S.R.L.
Firma a primit 89% din valoarea contractelor autorității în 2024 (11.813.374 lei din 13.308.855 lei).
Concentrare la un singur furnizor11,8 milioane de lei
Comuna Sanger (Primaria)→Ima Solution Construct S.R.L.
Firma a primit 89% din valoarea contractelor autorității în 2024 (11.813.374 lei din 13.308.855 lei).
Concentrare la un singur furnizor11,6 milioane de lei
Firma a primit 65% din valoarea contractelor autorității în 2023 (11.586.162 lei din 17.815.005 lei).
Concentrare la un singur furnizor11,5 milioane de lei
Comuna Sinpetru de Cimpie→Frasinul SRL
Firma a primit 82% din valoarea contractelor autorității în 2024 (11.487.241 lei din 13.996.194 lei).
Concentrare la un singur furnizor11,5 milioane de lei
Comuna Sinpetru de Cimpie→Topgeosys SRL
Firma a primit 82% din valoarea contractelor autorității în 2024 (11.487.241 lei din 13.996.194 lei).
Concentrare la un singur furnizor11,5 milioane de lei
Comuna Sinpetru de Cimpie→Columna Consult SRL
Firma a primit 82% din valoarea contractelor autorității în 2024 (11.487.241 lei din 13.996.194 lei).
Concentrare la un singur furnizor11,1 milioane de lei
Comuna Rastolita(Consiliul Local Rastolita)→"Valdek Impex" SRL
Firma a primit 76% din valoarea contractelor autorității în 2024 (11.112.693 lei din 14.558.542 lei).
Concentrare la un singur furnizor11,1 milioane de lei
Comuna Rastolita(Consiliul Local Rastolita)→CFP Construct SRL
Firma a primit 76% din valoarea contractelor autorității în 2024 (11.112.693 lei din 14.558.542 lei).
Concentrare la un singur furnizor10,9 milioane de lei
Firma a primit 68% din valoarea contractelor autorității în 2024 (10.871.738 lei din 15.886.973 lei).
Concentrare la un singur furnizor10,8 milioane de lei
Primaria Comunei Galesti→Drumserv SA
Firma a primit 62% din valoarea contractelor autorității în 2024 (10.835.054 lei din 17.458.915 lei).
Concentrare la un singur furnizor10,4 milioane de lei
Firma a primit 52% din valoarea contractelor autorității în 2025 (10.370.272 lei din 19.864.738 lei).
Concentrare la un singur furnizor10,3 milioane de lei
Comuna Faragau→Pro Hart Group SRL
Firma a primit 90% din valoarea contractelor autorității în 2026 (10.344.781 lei din 11.519.401 lei).
Concentrare la un singur furnizor10,3 milioane de lei
Comuna Faragau→DPN Instal S.R.L.
Firma a primit 90% din valoarea contractelor autorității în 2026 (10.344.781 lei din 11.519.401 lei).
Concentrare la un singur furnizor10 milioane de lei
Comuna Ernei→Verdi Industrial Construct S.R.L.
Firma a primit 54% din valoarea contractelor autorității în 2024 (10.018.788 lei din 18.440.808 lei).
Concentrare la un singur furnizor9,7 milioane de lei
Regia Autonoma Aeroportul Transilvania Targu Mures→Insta Grup S.A.
Firma a primit 84% din valoarea contractelor autorității în 2026 (9.702.755 lei din 11.523.873 lei).