Indicatori de risc
Tipare care merită verificate în contractele publice. Un indicator nu e o acuzație.
1.471 de indicatori în județul Neamț, ordonați după valoare. Cum calculăm.
Concentrare la un singur furnizor10,8 milioane de lei
Comuna Damuc→Andrei Construct SRL
Firma a primit 85% din valoarea contractelor autorității în 2024 (10.759.676 lei din 12.601.067 lei).
Concentrare la un singur furnizor10,8 milioane de lei
Agentia pentru Dezvoltare Regionala Nord-Est→Pro Instal SRL
Firma a primit 75% din valoarea contractelor autorității în 2023 (10.758.397 lei din 14.342.776 lei).
Concentrare la un singur furnizor10,6 milioane de lei
Firma a primit 73% din valoarea contractelor autorității în 2025 (10.575.635 lei din 14.544.223 lei).
Un singur ofertant10,6 milioane de lei
Unitatea Militara 01144→Elite Tactical SRL
La licitație deschisă pentru acest contract (10.560.000 lei) s-a depus o singură ofertă, conform notificării de atribuire 20436-2026 din Jurnalul Oficial al UE (TED).
Concentrare la un singur furnizor10,5 milioane de lei
Orasul Bicaz→Antrepriza de Construcţii Drumuri ŞI Autostrăzi S.R.L.
Firma a primit 71% din valoarea contractelor autorității în 2024 (10.535.213 lei din 14.786.240 lei).
Concentrare la un singur furnizor10,5 milioane de lei
Orasul Bicaz→Străzi Concept SRL
Firma a primit 71% din valoarea contractelor autorității în 2024 (10.535.213 lei din 14.786.240 lei).
Concentrare la un singur furnizor10,4 milioane de lei
Comuna Bargauani→Danlin XXL SRL
Firma a primit 85% din valoarea contractelor autorității în 2024 (10.420.162 lei din 12.248.253 lei).
Concentrare la un singur furnizor10,4 milioane de lei
Comuna Farcasa→Comat Scav S.R.L.
Firma a primit 76% din valoarea contractelor autorității în 2024 (10.415.115 lei din 13.710.544 lei).
Concentrare la un singur furnizor10,4 milioane de lei
Comuna Stefan cel Mare (Primaria comunei Stefan cel Mare)→Danlin XXL SRL
Firma a primit 82% din valoarea contractelor autorității în 2024 (10.390.460 lei din 12.726.878 lei).
Concentrare la un singur furnizor10,4 milioane de lei
Comuna Farcasa→Tehnimarket SRL
Firma a primit 76% din valoarea contractelor autorității în 2024 (10.388.424 lei din 13.710.544 lei).
Concentrare la un singur furnizor10,4 milioane de lei
Comuna Bicazu Ardelean -Judetul Neamt→Kipper Trans SRL
Firma a primit 76% din valoarea contractelor autorității în 2024 (10.367.771 lei din 13.675.720 lei).
Concentrare la un singur furnizor10,3 milioane de lei
Compania Judeteana Apa Serv S.A. Neamt→Servelect SRL
Firma a primit 67% din valoarea contractelor autorității în 2023 (10.250.551 lei din 15.289.240 lei).
Valoare mult peste contracte similare10,3 milioane de lei
Compania Judeteana Apa Serv S.A. Neamt→Servelect SRL
Valoarea contractului (10.250.551 lei) este de 15 ori mediana celor 60 de contracte similare (CPV 09331, mediana 674.086 lei).
Concentrare la un singur furnizor10,2 milioane de lei
Comuna Baltatesti (Primaria Baltatesti)→Geo Myke SRL
Firma a primit 86% din valoarea contractelor autorității în 2023 (10.241.488 lei din 11.848.601 lei).
Concentrare la un singur furnizor9,9 milioane de lei
Comuna Pipirig (Primaria Comunei Pipirig JUD. Neamt)→Danlin XXL SRL
Firma a primit 59% din valoarea contractelor autorității în 2023 (9.939.282 lei din 16.824.413 lei).
Concentrare la un singur furnizor9,8 milioane de lei
Gradinaru Rares→Romchim Protect SRL
Firma a primit 80% din valoarea contractelor autorității în 2023 (9.765.000 lei din 12.282.231 lei).
Valoare mult peste contracte similare9,8 milioane de lei
Gradinaru Rares→Romchim Protect SRL
Valoarea contractului (9.765.000 lei) este de 20 ori mediana celor 54 de contracte similare (CPV 42000, mediana 497.798 lei).
Concentrare la un singur furnizor9,5 milioane de lei
Comuna Secuieni (Consiliul Local Secuieni)→Rolena Serv SRL
Firma a primit 61% din valoarea contractelor autorității în 2024 (9.533.534 lei din 15.594.034 lei).
Concentrare la un singur furnizor9,5 milioane de lei
Comuna Secuieni (Consiliul Local Secuieni)→Capital Invest SRL
Firma a primit 61% din valoarea contractelor autorității în 2024 (9.454.114 lei din 15.594.034 lei).
Concentrare la un singur furnizor9,4 milioane de lei
Comuna Sabaoani→Pet Delpit S.R.L.
Firma a primit 76% din valoarea contractelor autorității în 2025 (9.434.726 lei din 12.383.281 lei).
Concentrare la un singur furnizor9 milioane de lei
Firma a primit 60% din valoarea contractelor autorității în 2026 (9.037.199 lei din 14.984.596 lei).
Concentrare la un singur furnizor9 milioane de lei
Asociatia "Teodora Sprijinul Vietii "→Contact Plus Construcţii SRL
Firma a primit 100% din valoarea contractelor autorității în 2026 (8.984.634 lei din 9.012.134 lei).
Concentrare la un singur furnizor9 milioane de lei
Asociatia "Teodora Sprijinul Vietii "→Tetria Arhi S.R.L.
Firma a primit 100% din valoarea contractelor autorității în 2026 (8.984.634 lei din 9.012.134 lei).
Concentrare la un singur furnizor8,9 milioane de lei
Comuna Doljesti→Danlin XXL SRL
Firma a primit 60% din valoarea contractelor autorității în 2026 (8.945.199 lei din 14.984.596 lei).
Concentrare la un singur furnizor8,9 milioane de lei
Comuna Doljesti→Racos Team Concret Consult S.R.L.
Firma a primit 60% din valoarea contractelor autorității în 2026 (8.945.199 lei din 14.984.596 lei).
Concentrare la un singur furnizor8,9 milioane de lei
Firma a primit 51% din valoarea contractelor autorității în 2024 (8.885.056 lei din 17.570.841 lei).
Concentrare la un singur furnizor8,8 milioane de lei
Orasul Roznov (Primaria Roznov)→Pro Instal SRL
Firma a primit 56% din valoarea contractelor autorității în 2023 (8.843.686 lei din 15.900.508 lei).
Concentrare la un singur furnizor8,8 milioane de lei
Orasul Roznov (Primaria Roznov)→Rard Construct SRL
Firma a primit 56% din valoarea contractelor autorității în 2023 (8.843.686 lei din 15.900.508 lei).
Concentrare la un singur furnizor8,8 milioane de lei
Comuna Grumazesti (Consiliul Local Grumazesti)→Antrepriza de Construcţii Drumuri ŞI Autostrăzi S.R.L.
Firma a primit 73% din valoarea contractelor autorității în 2024 (8.802.280 lei din 12.118.989 lei).
Concentrare la un singur furnizor8,8 milioane de lei
Comuna Grumazesti (Consiliul Local Grumazesti)→Pencraft SRL
Firma a primit 73% din valoarea contractelor autorității în 2024 (8.802.280 lei din 12.118.989 lei).