Indicatori de risc
Tipare care merită verificate în contractele publice. Un indicator nu e o acuzație.
418 indicatori de tipul „Concentrare la un singur furnizor” în județul Olt, ordonați după valoare. O firmă primește peste jumătate din banii unei autorități. Cum calculăm.
Concentrare la un singur furnizor5,3 milioane de lei
Firma a primit 90% din valoarea contractelor autorității în 2023 (5.348.241 lei din 5.951.471 lei).
Concentrare la un singur furnizor5,3 milioane de lei
Ouai Celeiu→Metod Modern S.R.L.
Firma a primit 90% din valoarea contractelor autorității în 2023 (5.348.241 lei din 5.951.471 lei).
Concentrare la un singur furnizor5,3 milioane de lei
Firma a primit 93% din valoarea contractelor autorității în 2023 (5.321.544 lei din 5.697.738 lei).
Concentrare la un singur furnizor5,3 milioane de lei
Ouai Sucidava→Metod Modern S.R.L.
Firma a primit 93% din valoarea contractelor autorității în 2023 (5.321.544 lei din 5.697.738 lei).
Concentrare la un singur furnizor5,3 milioane de lei
Comuna Farcasele→Romalexin SRL
Firma a primit 79% din valoarea contractelor autorității în 2026 (5.261.800 lei din 6.627.815 lei).
Concentrare la un singur furnizor5,3 milioane de lei
Comuna Farcasele→Bilge Ikibin SRL
Firma a primit 79% din valoarea contractelor autorității în 2026 (5.261.800 lei din 6.627.815 lei).
Concentrare la un singur furnizor5,2 milioane de lei
Comuna Gradinari→Green Art Center S.R.L.
Firma a primit 83% din valoarea contractelor autorității în 2023 (5.172.969 lei din 6.221.699 lei).
Concentrare la un singur furnizor5,1 milioane de lei
Firma a primit 70% din valoarea contractelor autorității în 2023 (5.145.926 lei din 7.323.895 lei).
Concentrare la un singur furnizor5,1 milioane de lei
Comuna Corbu→Best Construct Grup SRL
Firma a primit 70% din valoarea contractelor autorității în 2023 (5.125.925 lei din 7.323.895 lei).
Concentrare la un singur furnizor5,1 milioane de lei
Comuna Dobroteasa→Panadria SRL
Firma a primit 95% din valoarea contractelor autorității în 2023 (5.066.642 lei din 5.351.813 lei).
Concentrare la un singur furnizor5,1 milioane de lei
Comuna Dobroteasa→Acm Proiect SRL
Firma a primit 95% din valoarea contractelor autorității în 2023 (5.066.642 lei din 5.351.813 lei).
Concentrare la un singur furnizor5 milioane de lei
Firma a primit 81% din valoarea contractelor autorității în 2023 (5.032.969 lei din 6.221.699 lei).
Concentrare la un singur furnizor5 milioane de lei
Comuna Movileni→Agromeat Trading VM SRL
Firma a primit 52% din valoarea contractelor autorității în 2024 (5.021.294 lei din 9.578.257 lei).
Concentrare la un singur furnizor5 milioane de lei
Comuna Osica de Jos (Primaria)→Gritco Grup SRL
Firma a primit 56% din valoarea contractelor autorității în 2025 (4.950.854 lei din 8.866.155 lei).
Concentrare la un singur furnizor4,9 milioane de lei
Comuna Strejesti→Top Decon SRL
Firma a primit 57% din valoarea contractelor autorității în 2024 (4.858.671 lei din 8.480.086 lei).
Concentrare la un singur furnizor4,8 milioane de lei
Comuna Calui→AS Studio CO S.R.L.
Firma a primit 88% din valoarea contractelor autorității în 2026 (4.783.194 lei din 5.438.262 lei).
Concentrare la un singur furnizor4,8 milioane de lei
Comuna Daneasa→Evp Garant Team S.R.L.
Firma a primit 86% din valoarea contractelor autorității în 2025 (4.778.250 lei din 5.564.180 lei).
Concentrare la un singur furnizor4,7 milioane de lei
Comuna Valea Mare→Brigcons SRL
Firma a primit 59% din valoarea contractelor autorității în 2023 (4.711.505 lei din 7.933.311 lei).
Concentrare la un singur furnizor4,6 milioane de lei
Comuna Vadastrita→Pan Construct 2008 SRL
Firma a primit 62% din valoarea contractelor autorității în 2025 (4.640.209 lei din 7.427.847 lei).
Concentrare la un singur furnizor4,6 milioane de lei
Comuna Valea Mare→Tce Group Instal S.R.L.
Firma a primit 58% din valoarea contractelor autorității în 2023 (4.586.421 lei din 7.933.311 lei).
Concentrare la un singur furnizor4,6 milioane de lei
Comuna Valea Mare→Agromeat Trading VM SRL
Firma a primit 58% din valoarea contractelor autorității în 2023 (4.586.421 lei din 7.933.311 lei).
Concentrare la un singur furnizor4,6 milioane de lei
Comuna Valea Mare→Mif Prev Psi S.R.L.
Firma a primit 58% din valoarea contractelor autorității în 2023 (4.586.421 lei din 7.933.311 lei).
Concentrare la un singur furnizor4,5 milioane de lei
Comuna Stoicanesti (Primaria Comunei Stoicanesti)→Man-San SRL
Firma a primit 77% din valoarea contractelor autorității în 2026 (4.520.618 lei din 5.844.312 lei).
Concentrare la un singur furnizor4,5 milioane de lei
Comuna Stoicanesti (Primaria Comunei Stoicanesti)→Danstud SRL
Firma a primit 77% din valoarea contractelor autorității în 2026 (4.520.618 lei din 5.844.312 lei).
Concentrare la un singur furnizor4,5 milioane de lei
Comuna Stoicanesti (Primaria Comunei Stoicanesti)→Moldovan Instal Construct S.R.L.
Firma a primit 77% din valoarea contractelor autorității în 2026 (4.520.618 lei din 5.844.312 lei).
Concentrare la un singur furnizor4,5 milioane de lei
Comuna Izbiceni→Axim Impex SRL
Firma a primit 78% din valoarea contractelor autorității în 2026 (4.500.454 lei din 5.750.229 lei).
Concentrare la un singur furnizor4,5 milioane de lei
Comuna Izbiceni→Racos Team Concret Consult S.R.L.
Firma a primit 78% din valoarea contractelor autorității în 2026 (4.500.454 lei din 5.750.229 lei).
Concentrare la un singur furnizor4,5 milioane de lei
Firma a primit 65% din valoarea contractelor autorității în 2023 (4.494.200 lei din 6.912.874 lei).
Concentrare la un singur furnizor4,4 milioane de lei
Firma a primit 88% din valoarea contractelor autorității în 2026 (4.427.748 lei din 5.026.860 lei).
Concentrare la un singur furnizor4,4 milioane de lei
Firma a primit 88% din valoarea contractelor autorității în 2026 (4.427.748 lei din 5.026.860 lei).