Indicatori de risc
Tipare care merită verificate în contractele publice. Un indicator nu e o acuzație.
357 de indicatori de tipul „Concentrare la un singur furnizor” în județul Prahova, ordonați după valoare. O firmă primește peste jumătate din banii unei autorități. Cum calculăm.
Concentrare la un singur furnizor4,9 milioane de lei
Firma a primit 93% din valoarea contractelor autorității în 2024 (4.918.756 lei din 5.291.758 lei).
Concentrare la un singur furnizor4,9 milioane de lei
Comuna Surani→Adcogaz Servinstal S.R.L.
Firma a primit 93% din valoarea contractelor autorității în 2024 (4.918.756 lei din 5.291.758 lei).
Concentrare la un singur furnizor4,9 milioane de lei
Comuna Surani→Pandra Energocons S.R.L.
Firma a primit 93% din valoarea contractelor autorității în 2024 (4.918.756 lei din 5.291.758 lei).
Concentrare la un singur furnizor4,9 milioane de lei
Primaria Comunei Banesti→Roni Civil Interoute SRL
Firma a primit 66% din valoarea contractelor autorității în 2023 (4.905.922 lei din 7.436.304 lei).
Concentrare la un singur furnizor4,8 milioane de lei
Primaria Comunei Banesti→Smart Topcad Prodesign S.R.L.
Firma a primit 65% din valoarea contractelor autorității în 2023 (4.824.156 lei din 7.436.304 lei).
Concentrare la un singur furnizor4,7 milioane de lei
Firma a primit 65% din valoarea contractelor autorității în 2023 (4.661.251 lei din 7.202.566 lei).
Concentrare la un singur furnizor4,7 milioane de lei
Comuna Alunis→Pragosa Romania SRL
Firma a primit 65% din valoarea contractelor autorității în 2023 (4.661.251 lei din 7.202.566 lei).
Concentrare la un singur furnizor4,6 milioane de lei
Comuna Plopu→Jovila Construct SRL
Firma a primit 67% din valoarea contractelor autorității în 2026 (4.601.956 lei din 6.907.515 lei).
Concentrare la un singur furnizor4,6 milioane de lei
Comuna Provita de Sus(Primaria Comunei Provita de Sus)→Roni Civil Interoute SRL
Firma a primit 70% din valoarea contractelor autorității în 2023 (4.589.460 lei din 6.579.247 lei).
Concentrare la un singur furnizor4,6 milioane de lei
Comuna Provita de Sus(Primaria Comunei Provita de Sus)→Dragokad Geometry S.R.L.
Firma a primit 70% din valoarea contractelor autorității în 2023 (4.589.460 lei din 6.579.247 lei).
Concentrare la un singur furnizor4,5 milioane de lei
Comuna Gura Vitioarei (Primaria)→Vlakim SPG 92 S.R.L.
Firma a primit 56% din valoarea contractelor autorității în 2025 (4.499.630 lei din 7.965.784 lei).
Concentrare la un singur furnizor4,4 milioane de lei
Comuna Apostolache (Primaria APOSTOLACHE)→Calotmir Tehnagri SRL
Firma a primit 57% din valoarea contractelor autorității în 2024 (4.414.567 lei din 7.708.740 lei).
Concentrare la un singur furnizor4,4 milioane de lei
Comuna Magureni→Cratisconstruct S.R.L.
Firma a primit 77% din valoarea contractelor autorității în 2024 (4.350.690 lei din 5.639.821 lei).
Concentrare la un singur furnizor4 milioane de lei
Comuna Boldesti-Gradistea→Cratisconstruct S.R.L.
Firma a primit 69% din valoarea contractelor autorității în 2024 (4.014.704 lei din 5.801.315 lei).
Concentrare la un singur furnizor4 milioane de lei
Comuna Boldesti-Gradistea→Vam United S.R.L.
Firma a primit 69% din valoarea contractelor autorității în 2024 (4.014.704 lei din 5.801.315 lei).
Concentrare la un singur furnizor3,9 milioane de lei
Comuna Batrani (Primaria)→Vallys Deco SRL
Firma a primit 93% din valoarea contractelor autorității în 2026 (3.887.320 lei din 4.194.824 lei).
Concentrare la un singur furnizor3,8 milioane de lei
Comuna Cerasu→Dartim Ovy Construct S.R.L.
Firma a primit 73% din valoarea contractelor autorității în 2026 (3.803.056 lei din 5.228.741 lei).
Concentrare la un singur furnizor3,8 milioane de lei
Comuna Tomsani JUD. Prahova→Evio Total Solutions S.R.L.
Firma a primit 71% din valoarea contractelor autorității în 2026 (3.762.853 lei din 5.315.286 lei).
Concentrare la un singur furnizor3,8 milioane de lei
Comuna Tomsani JUD. Prahova→Midas Road S.R.L.
Firma a primit 71% din valoarea contractelor autorității în 2026 (3.762.853 lei din 5.315.286 lei).
Concentrare la un singur furnizor3,4 milioane de lei
Comuna Brebu→LE Grand G & G SRL
Firma a primit 86% din valoarea contractelor autorității în 2024 (3.445.808 lei din 4.020.075 lei).
Concentrare la un singur furnizor3,4 milioane de lei
Firma a primit 86% din valoarea contractelor autorității în 2024 (3.445.808 lei din 4.020.075 lei).
Concentrare la un singur furnizor3,4 milioane de lei
Comuna Filipestii de Padure→Montin SA
Firma a primit 58% din valoarea contractelor autorității în 2023 (3.377.847 lei din 5.832.485 lei).
Concentrare la un singur furnizor3,3 milioane de lei
Primaria Lipanesti→Botman Construct SRL
Firma a primit 51% din valoarea contractelor autorității în 2024 (3.347.702 lei din 6.613.620 lei).
Concentrare la un singur furnizor3,3 milioane de lei
Firma a primit 69% din valoarea contractelor autorității în 2026 (3.278.571 lei din 4.782.237 lei).
Concentrare la un singur furnizor3,3 milioane de lei
Comuna Izvoarele→Fadmi Prod S.R.L.
Firma a primit 69% din valoarea contractelor autorității în 2026 (3.278.571 lei din 4.782.237 lei).
Concentrare la un singur furnizor3,3 milioane de lei
Apa Nova Ploiesti SRL→Sunrise Construction S.R.L.
Firma a primit 94% din valoarea contractelor autorității în 2023 (3.266.100 lei din 3.476.038 lei).
Concentrare la un singur furnizor3,2 milioane de lei
Firma a primit 79% din valoarea contractelor autorității în 2025 (3.161.519 lei din 3.978.355 lei).
Concentrare la un singur furnizor3,2 milioane de lei
Comuna Cerasu→Top Design International SRL
Firma a primit 60% din valoarea contractelor autorității în 2026 (3.151.754 lei din 5.228.741 lei).
Concentrare la un singur furnizor3,2 milioane de lei
Comuna Cerasu→Keiron Logistics SRL
Firma a primit 60% din valoarea contractelor autorității în 2026 (3.151.754 lei din 5.228.741 lei).
Concentrare la un singur furnizor3,1 milioane de lei
Firma a primit 73% din valoarea contractelor autorității în 2024 (3.116.601 lei din 4.249.738 lei).