Indicatori de risc
Tipare care merită verificate în contractele publice. Un indicator nu e o acuzație.
364 de indicatori de tipul „Concentrare la un singur furnizor” în județul Argeș, ordonați după valoare. O firmă primește peste jumătate din banii unei autorități. Cum calculăm.
Concentrare la un singur furnizor15,5 milioane de lei
Comuna Suici→Acvafor Proiect SRL
Firma a primit 52% din valoarea contractelor autorității în 2024 (15.457.706 lei din 29.988.719 lei).
Concentrare la un singur furnizor15,4 milioane de lei
Comuna Rucar→RO Construct Center SRL
Firma a primit 94% din valoarea contractelor autorității în 2023 (15.405.201 lei din 16.356.197 lei).
Concentrare la un singur furnizor15,4 milioane de lei
Comuna Rucar→Vectrum Solutions SRL
Firma a primit 94% din valoarea contractelor autorității în 2023 (15.405.201 lei din 16.356.197 lei).
Concentrare la un singur furnizor15,4 milioane de lei
Comuna Negrasi→Forum Proiect Invest SRL
Firma a primit 80% din valoarea contractelor autorității în 2024 (15.380.077 lei din 19.258.603 lei).
Concentrare la un singur furnizor15,2 milioane de lei
Comuna Negrasi→Valah Construct Grup SRL
Firma a primit 79% din valoarea contractelor autorității în 2024 (15.220.077 lei din 19.258.603 lei).
Concentrare la un singur furnizor15 milioane de lei
Comuna Albestii de Arges (Primaria Comunei Albestii de Arges)→Building Design 2000 Top SRL
Firma a primit 64% din valoarea contractelor autorității în 2024 (15.044.034 lei din 23.576.719 lei).
Concentrare la un singur furnizor15 milioane de lei
Comuna Albestii de Arges (Primaria Comunei Albestii de Arges)→G&M Road Building Engineering SRL
Firma a primit 64% din valoarea contractelor autorității în 2024 (15.044.034 lei din 23.576.719 lei).
Concentrare la un singur furnizor15 milioane de lei
Comuna Poienarii de Arges (Primaria Comunei Poienarii de Arges)→Valah Construct Grup SRL
Firma a primit 87% din valoarea contractelor autorității în 2023 (14.976.594 lei din 17.200.785 lei).
Concentrare la un singur furnizor15 milioane de lei
Comuna Poienarii de Arges (Primaria Comunei Poienarii de Arges)→Sega Proiect 2008 SRL
Firma a primit 87% din valoarea contractelor autorității în 2023 (14.976.594 lei din 17.200.785 lei).
Concentrare la un singur furnizor14,8 milioane de lei
Comuna Bradu→Hidro Construcţia Argeş S.A.
Firma a primit 72% din valoarea contractelor autorității în 2023 (14.754.353 lei din 20.596.975 lei).
Concentrare la un singur furnizor14,7 milioane de lei
Comuna Cosesti→Domave Anghel SRL
Firma a primit 74% din valoarea contractelor autorității în 2024 (14.721.191 lei din 19.803.496 lei).
Concentrare la un singur furnizor14,7 milioane de lei
Comuna Cosesti→Acvafor Proiect SRL
Firma a primit 74% din valoarea contractelor autorității în 2024 (14.721.191 lei din 19.803.496 lei).
Concentrare la un singur furnizor14,7 milioane de lei
Firma a primit 74% din valoarea contractelor autorității în 2024 (14.721.191 lei din 19.803.496 lei).
Concentrare la un singur furnizor14,7 milioane de lei
Comuna Hartiesti→Ideal Construct Activ S.R.L.
Firma a primit 58% din valoarea contractelor autorității în 2023 (14.685.955 lei din 25.483.221 lei).
Concentrare la un singur furnizor14,7 milioane de lei
Comuna Ungheni (CONSILIUL LOCAL UNGHENI Jud. Arges)→M.G.M. Construcţii Generale SRL
Firma a primit 56% din valoarea contractelor autorității în 2024 (14.674.666 lei din 26.236.860 lei).
Concentrare la un singur furnizor14,7 milioane de lei
Comuna Ungheni (CONSILIUL LOCAL UNGHENI Jud. Arges)→I & G Logistic SRL
Firma a primit 56% din valoarea contractelor autorității în 2024 (14.674.666 lei din 26.236.860 lei).
Concentrare la un singur furnizor14,7 milioane de lei
Comuna Ungheni (CONSILIUL LOCAL UNGHENI Jud. Arges)→Trans Grup Agapia SRL
Firma a primit 56% din valoarea contractelor autorității în 2024 (14.674.666 lei din 26.236.860 lei).
Concentrare la un singur furnizor14,6 milioane de lei
Comuna Calinesti→Bartec Safety Engineering S.R.L.
Firma a primit 79% din valoarea contractelor autorității în 2026 (14.620.233 lei din 18.455.145 lei).
Concentrare la un singur furnizor14,6 milioane de lei
Comuna Calinesti→Cems Epc S.A.
Firma a primit 79% din valoarea contractelor autorității în 2026 (14.620.233 lei din 18.455.145 lei).
Concentrare la un singur furnizor14,3 milioane de lei
Comuna Valea Mare Pravat (Primaria Valea Mare Pravat)→Valah Construct Grup SRL
Firma a primit 59% din valoarea contractelor autorității în 2024 (14.331.781 lei din 24.093.818 lei).
Concentrare la un singur furnizor14,2 milioane de lei
Orasul Stefanesti→Civil Counseling S.R.L.
Firma a primit 52% din valoarea contractelor autorității în 2026 (14.162.932 lei din 27.397.787 lei).
Concentrare la un singur furnizor13,9 milioane de lei
Regia Autonoma Judeteana de Drumuri Arges R.A.→Vas Construct Exclusiv SRL
Firma a primit 57% din valoarea contractelor autorității în 2024 (13.868.815 lei din 24.385.440 lei).
Concentrare la un singur furnizor13,8 milioane de lei
Firma a primit 50% din valoarea contractelor autorității în 2023 (13.775.386 lei din 27.488.415 lei).
Concentrare la un singur furnizor13,8 milioane de lei
Judetul Arges→Medical Logistic Mall SRL
Firma a primit 50% din valoarea contractelor autorității în 2023 (13.775.386 lei din 27.488.415 lei).
Concentrare la un singur furnizor13,5 milioane de lei
Administratia Nationala Apele Romane Administratia Bazinala de Apa Arges Vedea→Argif SA
Firma a primit 52% din valoarea contractelor autorității în 2023 (13.544.370 lei din 26.262.234 lei).
Concentrare la un singur furnizor13,5 milioane de lei
Administratia Nationala Apele Romane Administratia Bazinala de Apa Arges Vedea→CML.RO SRL
Firma a primit 52% din valoarea contractelor autorității în 2023 (13.544.370 lei din 26.262.234 lei).
Concentrare la un singur furnizor13,5 milioane de lei
Administratia Nationala Apele Romane Administratia Bazinala de Apa Arges Vedea→Global Industrial SRL
Firma a primit 52% din valoarea contractelor autorității în 2023 (13.544.370 lei din 26.262.234 lei).
Concentrare la un singur furnizor13,5 milioane de lei
Orasul Mioveni→Mentor Building SRL
Firma a primit 55% din valoarea contractelor autorității în 2026 (13.531.341 lei din 24.527.658 lei).
Concentrare la un singur furnizor13,5 milioane de lei
Orasul Mioveni→Concret Construct Valcris SRL
Firma a primit 55% din valoarea contractelor autorității în 2026 (13.531.341 lei din 24.527.658 lei).
Concentrare la un singur furnizor13,5 milioane de lei
Orasul Mioveni→Cat Construct Division S.R.L.
Firma a primit 55% din valoarea contractelor autorității în 2026 (13.531.341 lei din 24.527.658 lei).