Indicatori de risc
Tipare care merită verificate în contractele publice. Un indicator nu e o acuzație.
195 de indicatori de tipul „Concentrare la un singur furnizor” în județul Satu Mare, ordonați după valoare. O firmă primește peste jumătate din banii unei autorități. Cum calculăm.
Concentrare la un singur furnizor1,9 miliarde de lei
R.A. Aeroportul Satu Mare→Uti Construction And Facility Management S.A.
Firma a primit 99% din valoarea contractelor autorității în 2023 (1.864.147.102 lei din 1.882.149.415 lei).
Concentrare la un singur furnizor1,9 miliarde de lei
R.A. Aeroportul Satu Mare→Bog 'Art SRL
Firma a primit 99% din valoarea contractelor autorității în 2023 (1.860.858.549 lei din 1.882.149.415 lei).
Concentrare la un singur furnizor1,6 miliarde de lei
R.A. Aeroportul Satu Mare→Drumuri Bihor SA
Firma a primit 88% din valoarea contractelor autorității în 2023 (1.647.093.237 lei din 1.882.149.415 lei).
Concentrare la un singur furnizor344,2 milioane de lei
Firma a primit 78% din valoarea contractelor autorității în 2023 (344.186.463 lei din 443.034.972 lei).
Concentrare la un singur furnizor344,2 milioane de lei
Judetul Satu Mare→Diferit AG S.R.L.
Firma a primit 78% din valoarea contractelor autorității în 2023 (344.186.463 lei din 443.034.972 lei).
Concentrare la un singur furnizor85,6 milioane de lei
Judetul Satu Mare→Ardelean Company Nord Vest SRL
Firma a primit 54% din valoarea contractelor autorității în 2025 (85.567.193 lei din 158.913.028 lei).
Concentrare la un singur furnizor78,2 milioane de lei
Judetul Satu Mare→Ardelean Company Nord Vest SRL
Firma a primit 92% din valoarea contractelor autorității în 2026 (78.243.226 lei din 84.857.352 lei).
Concentrare la un singur furnizor76,2 milioane de lei
Firma a primit 90% din valoarea contractelor autorității în 2026 (76.192.947 lei din 84.857.352 lei).
Concentrare la un singur furnizor76,2 milioane de lei
Judetul Satu Mare→Mirghis & Mayer SRL
Firma a primit 90% din valoarea contractelor autorității în 2026 (76.192.947 lei din 84.857.352 lei).
Concentrare la un singur furnizor76,2 milioane de lei
Judetul Satu Mare→Nordic Vision S.R.L.
Firma a primit 90% din valoarea contractelor autorității în 2026 (76.192.947 lei din 84.857.352 lei).
Concentrare la un singur furnizor76,2 milioane de lei
Judetul Satu Mare→Infraconcept S.R.L.
Firma a primit 90% din valoarea contractelor autorității în 2026 (76.192.947 lei din 84.857.352 lei).
Concentrare la un singur furnizor34,2 milioane de lei
Comuna Barsau (Primaria Barsau)→Proiect-Construct Regiunea Transilvania SRL
Firma a primit 85% din valoarea contractelor autorității în 2024 (34.196.271 lei din 40.069.840 lei).
Concentrare la un singur furnizor30,6 milioane de lei
Comuna Calinesti Oas (Primaria Calinesti Oas)→Electro Gavrău SRL
Firma a primit 81% din valoarea contractelor autorității în 2025 (30.569.956 lei din 37.731.678 lei).
Concentrare la un singur furnizor30,4 milioane de lei
Comuna Calinesti Oas (Primaria Calinesti Oas)→Dimex-2000 Company SRL
Firma a primit 81% din valoarea contractelor autorității în 2025 (30.390.000 lei din 37.731.678 lei).
Concentrare la un singur furnizor30,4 milioane de lei
Comuna Calinesti Oas (Primaria Calinesti Oas)→Cornell'S Floor SRL
Firma a primit 81% din valoarea contractelor autorității în 2025 (30.390.000 lei din 37.731.678 lei).
Concentrare la un singur furnizor30,4 milioane de lei
Comuna Calinesti Oas (Primaria Calinesti Oas)→Yda Proiect Consulting SRL
Firma a primit 81% din valoarea contractelor autorității în 2025 (30.390.000 lei din 37.731.678 lei).
Concentrare la un singur furnizor25,1 milioane de lei
Firma a primit 77% din valoarea contractelor autorității în 2023 (25.117.349 lei din 32.429.438 lei).
Concentrare la un singur furnizor25 milioane de lei
Comuna Viile Satu Mare→Avril S.R.L.
Firma a primit 80% din valoarea contractelor autorității în 2025 (25.027.316 lei din 31.416.085 lei).
Concentrare la un singur furnizor25 milioane de lei
Comuna Viile Satu Mare→Instgaz SRL
Firma a primit 80% din valoarea contractelor autorității în 2025 (25.027.316 lei din 31.416.085 lei).
Concentrare la un singur furnizor25 milioane de lei
Comuna Viile Satu Mare→Vector Gaz S.R.L.
Firma a primit 80% din valoarea contractelor autorității în 2025 (25.027.316 lei din 31.416.085 lei).
Concentrare la un singur furnizor25 milioane de lei
Firma a primit 90% din valoarea contractelor autorității în 2023 (25.020.192 lei din 27.659.084 lei).
Concentrare la un singur furnizor25 milioane de lei
Firma a primit 90% din valoarea contractelor autorității în 2023 (25.020.192 lei din 27.659.084 lei).
Concentrare la un singur furnizor25 milioane de lei
Comuna Racsa→MRC Culici 2016 SRL
Firma a primit 90% din valoarea contractelor autorității în 2023 (25.020.192 lei din 27.659.084 lei).
Concentrare la un singur furnizor25 milioane de lei
Comuna Racsa→Selena Engineering S.R.L.
Firma a primit 90% din valoarea contractelor autorității în 2023 (25.020.192 lei din 27.659.084 lei).
Concentrare la un singur furnizor24,2 milioane de lei
Firma a primit 78% din valoarea contractelor autorității în 2024 (24.203.272 lei din 31.185.973 lei).
Concentrare la un singur furnizor23,9 milioane de lei
Comuna Berveni (Primaria Comunei Berveni)→Senera S.A.
Firma a primit 98% din valoarea contractelor autorității în 2024 (23.916.004 lei din 24.369.815 lei).
Concentrare la un singur furnizor23,9 milioane de lei
Comuna Berveni (Primaria Comunei Berveni)→Euroengineering S.R.L.
Firma a primit 98% din valoarea contractelor autorității în 2024 (23.916.004 lei din 24.369.815 lei).
Concentrare la un singur furnizor23,8 milioane de lei
Comuna Hodod (Rimaria Comunei Hodod)→Proiect Invest SRL
Firma a primit 93% din valoarea contractelor autorității în 2025 (23.806.925 lei din 25.578.180 lei).
Concentrare la un singur furnizor23,8 milioane de lei
Comuna Hodod (Rimaria Comunei Hodod)→Proiect-Construct Regiunea Transilvania SRL
Firma a primit 93% din valoarea contractelor autorității în 2025 (23.806.925 lei din 25.578.180 lei).
Concentrare la un singur furnizor22,7 milioane de lei
Comuna Socond (Primaria Comunei Socond)→Proiect-Construct Regiunea Transilvania SRL
Firma a primit 89% din valoarea contractelor autorității în 2023 (22.684.737 lei din 25.569.104 lei).