Indicatori de risc
Tipare care merită verificate în contractele publice. Un indicator nu e o acuzație.
131 de indicatori de tipul „Concentrare la un singur furnizor” în județul Sălaj, ordonați după valoare. O firmă primește peste jumătate din banii unei autorități. Cum calculăm.
Concentrare la un singur furnizor9,2 milioane de lei
Comuna Criseni (JUD. Salaj)→Proiect Construct SRL
Firma a primit 74% din valoarea contractelor autorității în 2025 (9.194.832 lei din 12.444.073 lei).
Concentrare la un singur furnizor9 milioane de lei
Comuna Boghis→Drum Construct SRL
Firma a primit 82% din valoarea contractelor autorității în 2025 (8.994.868 lei din 10.988.850 lei).
Concentrare la un singur furnizor8,7 milioane de lei
Comuna Coseiu (Primaria Comunei Coseiu)→Caloria SRL
Firma a primit 88% din valoarea contractelor autorității în 2026 (8.732.760 lei din 9.957.251 lei).
Concentrare la un singur furnizor8,7 milioane de lei
Comuna Coseiu (Primaria Comunei Coseiu)→Avril S.R.L.
Firma a primit 88% din valoarea contractelor autorității în 2026 (8.732.760 lei din 9.957.251 lei).
Concentrare la un singur furnizor8,7 milioane de lei
Comuna Coseiu (Primaria Comunei Coseiu)→Zona D SRL
Firma a primit 88% din valoarea contractelor autorității în 2026 (8.732.760 lei din 9.957.251 lei).
Concentrare la un singur furnizor8,5 milioane de lei
Comuna Cristolț→Euroconstruct SRL
Firma a primit 77% din valoarea contractelor autorității în 2024 (8.463.597 lei din 11.061.432 lei).
Concentrare la un singur furnizor8,5 milioane de lei
Firma a primit 84% din valoarea contractelor autorității în 2026 (8.457.099 lei din 10.126.455 lei).
Concentrare la un singur furnizor8,5 milioane de lei
Comuna Ip→Hidro Construct Satu Mare SRL
Firma a primit 84% din valoarea contractelor autorității în 2026 (8.457.099 lei din 10.126.455 lei).
Concentrare la un singur furnizor8,4 milioane de lei
Firma a primit 73% din valoarea contractelor autorității în 2024 (8.377.536 lei din 11.524.032 lei).
Concentrare la un singur furnizor8,3 milioane de lei
Comuna Creaca (Primaria COM. Creaca Salaj)→Prodeximp SRL
Firma a primit 54% din valoarea contractelor autorității în 2024 (8.316.799 lei din 15.331.899 lei).
Concentrare la un singur furnizor8,2 milioane de lei
Comuna Romanasi→Tubular Tehno Sistem SRL
Firma a primit 70% din valoarea contractelor autorității în 2025 (8.202.663 lei din 11.662.920 lei).
Concentrare la un singur furnizor8,1 milioane de lei
Comuna Camar→Riposta Trans S.R.L.
Firma a primit 62% din valoarea contractelor autorității în 2025 (8.143.287 lei din 13.162.492 lei).
Concentrare la un singur furnizor8,1 milioane de lei
Comuna Coseiu (Primaria Comunei Coseiu)→GP Sageata Prod S.R.L.
Firma a primit 94% din valoarea contractelor autorității în 2024 (8.087.519 lei din 8.634.703 lei).
Concentrare la un singur furnizor7,9 milioane de lei
Comuna Carastelec (Primaria Carastelec)→Drum Construct SRL
Firma a primit 83% din valoarea contractelor autorității în 2025 (7.878.240 lei din 9.439.243 lei).
Concentrare la un singur furnizor7,5 milioane de lei
Comuna Banisor (Primaria Comunei Banisor)→Mirghis & Mayer SRL
Firma a primit 82% din valoarea contractelor autorității în 2025 (7.520.110 lei din 9.131.684 lei).
Concentrare la un singur furnizor7,3 milioane de lei
Comuna Cizer (Primaria)→Drum Construct SRL
Firma a primit 55% din valoarea contractelor autorității în 2026 (7.260.162 lei din 13.097.659 lei).
Concentrare la un singur furnizor7,2 milioane de lei
Firma a primit 75% din valoarea contractelor autorității în 2024 (7.172.339 lei din 9.533.041 lei).
Concentrare la un singur furnizor7,1 milioane de lei
Firma a primit 52% din valoarea contractelor autorității în 2024 (7.143.870 lei din 13.670.882 lei).
Concentrare la un singur furnizor7,1 milioane de lei
Comuna Poiana Blenchii (Primaria Poiana Blenchii)→Prodeximp SRL
Firma a primit 64% din valoarea contractelor autorității în 2024 (7.126.581 lei din 11.169.357 lei).
Concentrare la un singur furnizor7,1 milioane de lei
Comuna Rus (Consiliul Local al Comunei Rus)→Conrep SA
Firma a primit 76% din valoarea contractelor autorității în 2025 (7.090.548 lei din 9.372.068 lei).
Concentrare la un singur furnizor7,1 milioane de lei
Comuna Rus (Consiliul Local al Comunei Rus)→Florean Trust Dragomiresti SRL
Firma a primit 76% din valoarea contractelor autorității în 2025 (7.090.548 lei din 9.372.068 lei).
Concentrare la un singur furnizor6,5 milioane de lei
Unitatea Administrativ Teritoriala (UAT) Orasul Jibou→Biosystems Diagnostic SRL
Firma a primit 54% din valoarea contractelor autorității în 2025 (6.500.000 lei din 12.150.195 lei).
Concentrare la un singur furnizor6,5 milioane de lei
Unitatea Administrativ Teritoriala (UAT) Orasul Jibou→Digi Medical Tehnic SRL
Firma a primit 54% din valoarea contractelor autorității în 2025 (6.500.000 lei din 12.150.195 lei).
Concentrare la un singur furnizor6,1 milioane de lei
Primaria Municipiului Zalau→Avril S.R.L.
Firma a primit 55% din valoarea contractelor autorității în 2023 (6.066.615 lei din 11.014.802 lei).
Concentrare la un singur furnizor5,8 milioane de lei
Comuna Samsud (Consiliul Local Samsud)→Drumconsult SRL
Firma a primit 63% din valoarea contractelor autorității în 2023 (5.789.111 lei din 9.199.308 lei).
Concentrare la un singur furnizor5,8 milioane de lei
Comuna Samsud (Consiliul Local Samsud)→Delcar SRL
Firma a primit 63% din valoarea contractelor autorității în 2023 (5.789.111 lei din 9.199.308 lei).
Concentrare la un singur furnizor5,1 milioane de lei
Comuna Cuzaplac (Primaria Comunei Cuzaplac)→Delcar SRL
Firma a primit 78% din valoarea contractelor autorității în 2023 (5.112.845 lei din 6.543.150 lei).
Concentrare la un singur furnizor4,9 milioane de lei
Comuna Sarmasag→Oberhauser Invest SRL
Firma a primit 78% din valoarea contractelor autorității în 2026 (4.922.642 lei din 6.296.790 lei).
Concentrare la un singur furnizor4,9 milioane de lei
Comuna Sarmasag→Revolution Eco Construct S.R.L.
Firma a primit 78% din valoarea contractelor autorității în 2026 (4.922.642 lei din 6.296.790 lei).
Concentrare la un singur furnizor4,6 milioane de lei
Comuna Gilgau (Primaria Comunei Gilgau)→Mineral Com SRL
Firma a primit 80% din valoarea contractelor autorității în 2026 (4.602.224 lei din 5.778.786 lei).