Indicatori de risc
Tipare care merită verificate în contractele publice. Un indicator nu e o acuzație.
175 de indicatori de tipul „Concentrare la un singur furnizor” în județul Sibiu, ordonați după valoare. O firmă primește peste jumătate din banii unei autorități. Cum calculăm.
Concentrare la un singur furnizor4,5 milioane de lei
Asociatia de Dezvoltare Intercomunitara Transalpina Gaz→Cis Gaz SA
Firma a primit 87% din valoarea contractelor autorității în 2023 (4.502.554 lei din 5.204.562 lei).
Concentrare la un singur furnizor3,8 milioane de lei
Firma a primit 78% din valoarea contractelor autorității în 2023 (3.809.173 lei din 4.872.457 lei).
Concentrare la un singur furnizor3,8 milioane de lei
Comuna Slimnic (Primaria Slimnic JUD. Sibiu)→Euro Wagen SRL
Firma a primit 67% din valoarea contractelor autorității în 2025 (3.787.270 lei din 5.686.416 lei).
Concentrare la un singur furnizor3,7 milioane de lei
Comuna Tilișca→Total Nsa AG Construct SRL
Firma a primit 77% din valoarea contractelor autorității în 2023 (3.749.073 lei din 4.872.457 lei).
Concentrare la un singur furnizor3,6 milioane de lei
Firma a primit 60% din valoarea contractelor autorității în 2025 (3.649.699 lei din 6.080.694 lei).
Concentrare la un singur furnizor3,6 milioane de lei
Comuna Apoldu de Jos (Primaria Comunei Apoldu de Jos)→Hendor SRL
Firma a primit 71% din valoarea contractelor autorității în 2023 (3.637.334 lei din 5.115.103 lei).
Concentrare la un singur furnizor3,5 milioane de lei
Comuna Apoldu de Jos (Primaria Comunei Apoldu de Jos)→Dinamic Instal SRL
Firma a primit 69% din valoarea contractelor autorității în 2023 (3.538.160 lei din 5.115.103 lei).
Concentrare la un singur furnizor3,4 milioane de lei
Serviciul Public Administrare Baze Sportive și de Agrement al Municipiului Sibiu→Sports Fields S.R.L.
Firma a primit 59% din valoarea contractelor autorității în 2024 (3.387.030 lei din 5.754.893 lei).
Concentrare la un singur furnizor3,1 milioane de lei
Ministerul Apararii Nationale, prin Unitatea Militara 01606→Nisara Impex SRL
Firma a primit 62% din valoarea contractelor autorității în 2025 (3.134.582 lei din 5.051.725 lei).
Concentrare la un singur furnizor3,1 milioane de lei
Comuna Seica Mare (Consiliul Local Seica Mare)→M.G.M. Construcţii Generale SRL
Firma a primit 52% din valoarea contractelor autorității în 2023 (3.132.861 lei din 5.988.020 lei).
Concentrare la un singur furnizor3,1 milioane de lei
Comuna Seica Mare (Consiliul Local Seica Mare)→Prenis SRL
Firma a primit 52% din valoarea contractelor autorității în 2023 (3.130.611 lei din 5.988.020 lei).
Concentrare la un singur furnizor2,8 milioane de lei
Comuna Racovita (Primaria Rracovita)→Gaan Com'94 SRL
Firma a primit 60% din valoarea contractelor autorității în 2024 (2.842.406 lei din 4.730.834 lei).
Concentrare la un singur furnizor2,8 milioane de lei
Comuna Racovita (Primaria Rracovita)→Cromulent Property Consulting S.R.L.
Firma a primit 60% din valoarea contractelor autorității în 2024 (2.842.406 lei din 4.730.834 lei).
Concentrare la un singur furnizor2,8 milioane de lei
Serviciul de Ambulanta Judetean Sibiu→Sobis Solutions SRL
Firma a primit 59% din valoarea contractelor autorității în 2025 (2.784.964 lei din 4.692.990 lei).
Concentrare la un singur furnizor2,8 milioane de lei
Serviciul de Ambulanta Judetean Sibiu→Gama IT SRL
Firma a primit 59% din valoarea contractelor autorității în 2025 (2.778.600 lei din 4.692.990 lei).
Concentrare la un singur furnizor2,8 milioane de lei
Serviciul de Ambulanta Judetean Sibiu→Davasoft Solutions SRL
Firma a primit 59% din valoarea contractelor autorității în 2025 (2.778.600 lei din 4.692.990 lei).
Concentrare la un singur furnizor2,7 milioane de lei
Comuna Altina→Rapid Construct SRL
Firma a primit 52% din valoarea contractelor autorității în 2024 (2.692.194 lei din 5.187.067 lei).
Concentrare la un singur furnizor2,7 milioane de lei
Comuna Pauca (Primaria)→Bruder Robaș Bau S.R.L.
Firma a primit 74% din valoarea contractelor autorității în 2024 (2.659.445 lei din 3.586.820 lei).
Concentrare la un singur furnizor2,5 milioane de lei
Comuna Darlos (Primaria Darlos Sibiu)→Rucas Construct SRL
Firma a primit 62% din valoarea contractelor autorității în 2024 (2.546.341 lei din 4.121.176 lei).
Concentrare la un singur furnizor2,5 milioane de lei
S. Gospodarie Oraseneasca Cisnadie S.A.→Terra Building SRL
Firma a primit 84% din valoarea contractelor autorității în 2023 (2.490.000 lei din 2.953.475 lei).
Concentrare la un singur furnizor2,5 milioane de lei
S. Gospodarie Oraseneasca Cisnadie S.A.→Asterra Con S.R.L.
Firma a primit 84% din valoarea contractelor autorității în 2023 (2.490.000 lei din 2.953.475 lei).
Concentrare la un singur furnizor2,5 milioane de lei
Serviciul Public de Administrare a Domeniului Public si Privat al Municipiului Sibiu→Girod Semnalizare Rutieră SRL
Firma a primit 58% din valoarea contractelor autorității în 2023 (2.477.380 lei din 4.245.793 lei).
Concentrare la un singur furnizor2,5 milioane de lei
Serviciul Public de Administrare a Domeniului Public si Privat al Municipiului Sibiu→Sav Sib SRL
Firma a primit 58% din valoarea contractelor autorității în 2023 (2.477.380 lei din 4.245.793 lei).
Concentrare la un singur furnizor2,4 milioane de lei
Comuna Poiana Sibiului→Vagma Group Distribution SRL
Firma a primit 60% din valoarea contractelor autorității în 2025 (2.415.483 lei din 4.041.779 lei).
Concentrare la un singur furnizor2,4 milioane de lei
Comuna Poiana Sibiului→BMF Grup Solutii Integrate S.R.L.
Firma a primit 60% din valoarea contractelor autorității în 2025 (2.415.483 lei din 4.041.779 lei).
Concentrare la un singur furnizor2,4 milioane de lei
Comuna Birghis→AG Con Invest SRL
Firma a primit 59% din valoarea contractelor autorității în 2026 (2.400.125 lei din 4.053.225 lei).
Concentrare la un singur furnizor2,4 milioane de lei
Directia de Sanatate Publica a Judetului Sibiu→Altex Romania SRL
Firma a primit 71% din valoarea contractelor autorității în 2025 (2.350.150 lei din 3.305.179 lei).
Concentrare la un singur furnizor2,4 milioane de lei
Directia de Sanatate Publica a Judetului Sibiu→Synteq Solutions SRL
Firma a primit 71% din valoarea contractelor autorității în 2025 (2.350.150 lei din 3.305.179 lei).
Concentrare la un singur furnizor2,3 milioane de lei
Firma a primit 53% din valoarea contractelor autorității în 2026 (2.341.878 lei din 4.403.936 lei).
Concentrare la un singur furnizor2,2 milioane de lei
Comuna Orlat→Terra Building SRL
Firma a primit 64% din valoarea contractelor autorității în 2023 (2.156.958 lei din 3.363.716 lei).