Indicatori de risc
Tipare care merită verificate în contractele publice. Un indicator nu e o acuzație.
355 de indicatori de tipul „Concentrare la un singur furnizor” în județul Suceava, ordonați după valoare. O firmă primește peste jumătate din banii unei autorități. Cum calculăm.
Concentrare la un singur furnizor11,3 milioane de lei
Comuna Adancata (Primaria)→Rovalstone S.R.L.
Firma a primit 78% din valoarea contractelor autorității în 2025 (11.308.289 lei din 14.458.444 lei).
Concentrare la un singur furnizor11,3 milioane de lei
Firma a primit 68% din valoarea contractelor autorității în 2023 (11.265.859 lei din 16.673.594 lei).
Concentrare la un singur furnizor11,2 milioane de lei
Comuna Boroaia→Daroconstruct SRL
Firma a primit 61% din valoarea contractelor autorității în 2023 (11.243.777 lei din 18.324.861 lei).
Concentrare la un singur furnizor11,2 milioane de lei
Firma a primit 74% din valoarea contractelor autorității în 2024 (11.215.698 lei din 15.103.802 lei).
Concentrare la un singur furnizor11,1 milioane de lei
Orasul Frasin→Cornell'S Floor SRL
Firma a primit 66% din valoarea contractelor autorității în 2023 (11.069.609 lei din 16.673.594 lei).
Concentrare la un singur furnizor11,1 milioane de lei
Firma a primit 73% din valoarea contractelor autorității în 2024 (11.052.502 lei din 15.103.802 lei).
Concentrare la un singur furnizor10,9 milioane de lei
Comuna Malini→Moldproiect-Asd SRL
Firma a primit 61% din valoarea contractelor autorității în 2023 (10.930.034 lei din 17.849.457 lei).
Concentrare la un singur furnizor10,9 milioane de lei
Comuna Cornu Luncii→Mitrancontrans S.R.L.
Firma a primit 56% din valoarea contractelor autorității în 2024 (10.867.495 lei din 19.538.033 lei).
Concentrare la un singur furnizor10,8 milioane de lei
Comuna Cornu Luncii→Tehnimarket SRL
Firma a primit 55% din valoarea contractelor autorității în 2024 (10.804.995 lei din 19.538.033 lei).
Concentrare la un singur furnizor10,2 milioane de lei
Comuna Risca (Primaria Comunei Risca)→Top Scav SRL
Firma a primit 80% din valoarea contractelor autorității în 2025 (10.151.516 lei din 12.625.662 lei).
Concentrare la un singur furnizor10,1 milioane de lei
Comuna Paltinoasa (Primaria Comunei Paltinoasa)→G.T.M. Rutier S.R.L.
Firma a primit 54% din valoarea contractelor autorității în 2025 (10.104.820 lei din 18.885.591 lei).
Concentrare la un singur furnizor10 milioane de lei
Firma a primit 79% din valoarea contractelor autorității în 2024 (9.973.512 lei din 12.682.312 lei).
Concentrare la un singur furnizor9,9 milioane de lei
Comuna Saru Dornei→Casa Design SRL
Firma a primit 81% din valoarea contractelor autorității în 2024 (9.921.411 lei din 12.246.936 lei).
Concentrare la un singur furnizor9,9 milioane de lei
Firma a primit 90% din valoarea contractelor autorității în 2023 (9.900.848 lei din 10.993.599 lei).
Concentrare la un singur furnizor9,8 milioane de lei
Firma a primit 89% din valoarea contractelor autorității în 2023 (9.832.568 lei din 10.993.599 lei).
Concentrare la un singur furnizor9,7 milioane de lei
Muzeul National al Bucovinei→Restaco SRL
Firma a primit 56% din valoarea contractelor autorității în 2025 (9.677.325 lei din 17.255.440 lei).
Concentrare la un singur furnizor9,5 milioane de lei
Firma a primit 77% din valoarea contractelor autorității în 2024 (9.479.321 lei din 12.344.557 lei).
Concentrare la un singur furnizor9,4 milioane de lei
Comuna Comanesti→Top Foraj Bucovina S.R.L.
Firma a primit 76% din valoarea contractelor autorității în 2024 (9.428.913 lei din 12.344.557 lei).
Concentrare la un singur furnizor9,4 milioane de lei
Comuna Zvoristea→Conrec Agremin Trans S.R.L.
Firma a primit 63% din valoarea contractelor autorității în 2023 (9.418.497 lei din 14.854.872 lei).
Concentrare la un singur furnizor9,2 milioane de lei
Comuna Bosanci (Primaria)→Test Prima S.R.L.
Firma a primit 71% din valoarea contractelor autorității în 2023 (9.178.652 lei din 12.949.452 lei).
Concentrare la un singur furnizor9 milioane de lei
Firma a primit 74% din valoarea contractelor autorității în 2023 (9.014.192 lei din 12.131.979 lei).
Concentrare la un singur furnizor8,7 milioane de lei
Firma a primit 70% din valoarea contractelor autorității în 2023 (8.749.912 lei din 12.484.169 lei).
Concentrare la un singur furnizor8,7 milioane de lei
Comuna Zamostea→Nord Acgiv S.R.L.
Firma a primit 84% din valoarea contractelor autorității în 2026 (8.672.055 lei din 10.341.505 lei).
Concentrare la un singur furnizor8,7 milioane de lei
Comuna Zamostea→Med Instalatii SRL
Firma a primit 84% din valoarea contractelor autorității în 2026 (8.672.055 lei din 10.341.505 lei).
Concentrare la un singur furnizor8,4 milioane de lei
Comuna Poieni Solca (Primaria Comunei Poieni Solca)→Mitrofan SRL
Firma a primit 82% din valoarea contractelor autorității în 2023 (8.437.918 lei din 10.345.598 lei).
Concentrare la un singur furnizor8,4 milioane de lei
Comuna Iaslovat→Test Prima S.R.L.
Firma a primit 54% din valoarea contractelor autorității în 2024 (8.425.050 lei din 15.597.196 lei).
Concentrare la un singur furnizor8,2 milioane de lei
Comuna Satu Mare→Test Prima S.R.L.
Firma a primit 59% din valoarea contractelor autorității în 2023 (8.237.306 lei din 13.886.596 lei).
Concentrare la un singur furnizor8,2 milioane de lei
Comuna Iacobeni (Primaria comunei Iacobeni)→Constructii Montaj AG S.R.L.
Firma a primit 67% din valoarea contractelor autorității în 2023 (8.166.748 lei din 12.243.802 lei).
Concentrare la un singur furnizor8,1 milioane de lei
Comuna Dorna Arini→Constructii Montaj AG S.R.L.
Firma a primit 68% din valoarea contractelor autorității în 2023 (8.141.069 lei din 11.911.694 lei).
Concentrare la un singur furnizor8,1 milioane de lei
Firma a primit 51% din valoarea contractelor autorității în 2023 (8.069.606 lei din 15.887.661 lei).