Indicatori de risc
Tipare care merită verificate în contractele publice. Un indicator nu e o acuzație.
355 de indicatori de tipul „Concentrare la un singur furnizor” în județul Suceava, ordonați după valoare. O firmă primește peste jumătate din banii unei autorități. Cum calculăm.
Concentrare la un singur furnizor8 milioane de lei
Firma a primit 83% din valoarea contractelor autorității în 2023 (7.976.443 lei din 9.661.896 lei).
Concentrare la un singur furnizor8 milioane de lei
Comuna Dragoiesti→Test Prima S.R.L.
Firma a primit 85% din valoarea contractelor autorității în 2023 (7.970.870 lei din 9.326.067 lei).
Concentrare la un singur furnizor7,9 milioane de lei
Comuna Capu Campului (Primaria comunei Capu Campului)→Casa Design SRL
Firma a primit 86% din valoarea contractelor autorității în 2023 (7.945.342 lei din 9.260.531 lei).
Concentrare la un singur furnizor7,9 milioane de lei
Comuna Capu Campului (Primaria comunei Capu Campului)→Troia Premium Construct SRL
Firma a primit 86% din valoarea contractelor autorității în 2023 (7.945.342 lei din 9.260.531 lei).
Concentrare la un singur furnizor7,9 milioane de lei
Comuna Poieni Solca (Primaria Comunei Poieni Solca)→Test Prima S.R.L.
Firma a primit 77% din valoarea contractelor autorității în 2023 (7.935.418 lei din 10.345.598 lei).
Concentrare la un singur furnizor7,7 milioane de lei
Comuna Bosanci (Primaria)→S.U.C.T. SA
Firma a primit 60% din valoarea contractelor autorității în 2026 (7.746.904 lei din 12.986.125 lei).
Concentrare la un singur furnizor7,7 milioane de lei
Firma a primit 71% din valoarea contractelor autorității în 2023 (7.737.169 lei din 10.940.143 lei).
Concentrare la un singur furnizor7,7 milioane de lei
Comuna Vulturesti→TRY Grup Betoane SRL
Firma a primit 71% din valoarea contractelor autorității în 2023 (7.737.169 lei din 10.940.143 lei).
Concentrare la un singur furnizor7,7 milioane de lei
Comuna Vulturesti→Artehnis Infrastructure Solutions S.R.L.
Firma a primit 71% din valoarea contractelor autorității în 2023 (7.737.169 lei din 10.940.143 lei).
Concentrare la un singur furnizor7,7 milioane de lei
Comuna Voitinel→Mateo Rustic Construct S.R.L.
Firma a primit 53% din valoarea contractelor autorității în 2025 (7.650.793 lei din 14.443.092 lei).
Concentrare la un singur furnizor7,6 milioane de lei
Firma a primit 52% din valoarea contractelor autorității în 2024 (7.649.980 lei din 14.678.692 lei).
Concentrare la un singur furnizor7,6 milioane de lei
Orasul Solca (Primaria)→Mitrofan SRL
Firma a primit 72% din valoarea contractelor autorității în 2024 (7.627.686 lei din 10.522.210 lei).
Concentrare la un singur furnizor7,6 milioane de lei
Firma a primit 70% din valoarea contractelor autorității în 2025 (7.590.383 lei din 10.832.011 lei).
Concentrare la un singur furnizor7,6 milioane de lei
Firma a primit 70% din valoarea contractelor autorității în 2025 (7.590.383 lei din 10.832.011 lei).
Concentrare la un singur furnizor7,6 milioane de lei
Comuna Sadova (Consiliul Local Sadova Suceava)→Calcarul SA
Firma a primit 67% din valoarea contractelor autorității în 2023 (7.552.929 lei din 11.223.218 lei).
Concentrare la un singur furnizor7,4 milioane de lei
Comuna Bilca (Primaria)→Hidroterra SA
Firma a primit 54% din valoarea contractelor autorității în 2024 (7.432.843 lei din 13.693.197 lei).
Concentrare la un singur furnizor7,4 milioane de lei
Comuna Bilca (Primaria)→Topgeosys SRL
Firma a primit 54% din valoarea contractelor autorității în 2024 (7.432.843 lei din 13.693.197 lei).
Concentrare la un singur furnizor7,4 milioane de lei
Comuna Bilca (Primaria)→Nova Proiect Design S.R.L.
Firma a primit 54% din valoarea contractelor autorității în 2024 (7.432.843 lei din 13.693.197 lei).
Concentrare la un singur furnizor7,4 milioane de lei
Comuna Izvoarele Sucevei→Calcarul SA
Firma a primit 79% din valoarea contractelor autorității în 2024 (7.404.190 lei din 9.391.073 lei).
Concentrare la un singur furnizor7,4 milioane de lei
Comuna Hantesti (Primaria Comunei Hantesti)→Test Prima S.R.L.
Firma a primit 53% din valoarea contractelor autorității în 2023 (7.352.690 lei din 13.825.004 lei).
Concentrare la un singur furnizor7,3 milioane de lei
Comuna Galanesti→Topo Cons Nord SRL
Firma a primit 67% din valoarea contractelor autorității în 2023 (7.331.096 lei din 10.993.599 lei).
Concentrare la un singur furnizor7,3 milioane de lei
Comuna Siminicea→Cornell'S Floor SRL
Firma a primit 76% din valoarea contractelor autorității în 2023 (7.298.716 lei din 9.611.848 lei).
Concentrare la un singur furnizor7,1 milioane de lei
Comunei Bunesti (Primaria comunei Bunesti)→Rovalstone S.R.L.
Firma a primit 76% din valoarea contractelor autorității în 2025 (7.117.531 lei din 9.422.574 lei).
Concentrare la un singur furnizor7,1 milioane de lei
Comuna Voitinel→Con Bucovina SA
Firma a primit 61% din valoarea contractelor autorității în 2026 (7.057.696 lei din 11.648.853 lei).
Concentrare la un singur furnizor7 milioane de lei
Firma a primit 71% din valoarea contractelor autorității în 2026 (7.022.587 lei din 9.856.530 lei).
Concentrare la un singur furnizor7 milioane de lei
Comuna Fântânele→General Service Design Construct S.R.L.
Firma a primit 71% din valoarea contractelor autorității în 2026 (7.022.587 lei din 9.856.530 lei).
Concentrare la un singur furnizor6,7 milioane de lei
Comuna Fântâna Mare (Primaria Comunei Fântâna Mare)→Top Scav SRL
Firma a primit 57% din valoarea contractelor autorității în 2024 (6.681.510 lei din 11.669.385 lei).
Concentrare la un singur furnizor6,6 milioane de lei
Comuna Cornu Luncii→Nemar Edil-Construct SRL
Firma a primit 58% din valoarea contractelor autorității în 2023 (6.555.833 lei din 11.239.560 lei).
Concentrare la un singur furnizor6,6 milioane de lei
Comuna Cornu Luncii→Gavconstruct S.R.L.
Firma a primit 58% din valoarea contractelor autorității în 2023 (6.555.833 lei din 11.239.560 lei).
Concentrare la un singur furnizor6,5 milioane de lei
Comuna Vulturesti→Big Conf SRL
Firma a primit 60% din valoarea contractelor autorității în 2024 (6.495.545 lei din 10.891.909 lei).