Indicatori de risc
Tipare care merită verificate în contractele publice. Un indicator nu e o acuzație.
270 de indicatori de tipul „Concentrare la un singur furnizor” în județul Teleorman, ordonați după valoare. O firmă primește peste jumătate din banii unei autorități. Cum calculăm.
Concentrare la un singur furnizor260,2 milioane de lei
ADI - Managementul Deseurilor Teleorman→Iridex Group Salubrizare SRL
Firma a primit 100% din valoarea contractelor autorității în 2024 (260.242.540 lei din 260.242.540 lei).
Concentrare la un singur furnizor229,6 milioane de lei
Judetul Teleorman→Antrepriza de Construcţii Drumuri ŞI Autostrăzi S.R.L.
Firma a primit 68% din valoarea contractelor autorității în 2026 (229.568.668 lei din 337.774.565 lei).
Concentrare la un singur furnizor229,6 milioane de lei
Judetul Teleorman→Compania de Drumuri si Poduri S.R.L.
Firma a primit 68% din valoarea contractelor autorității în 2026 (229.568.668 lei din 337.774.565 lei).
Concentrare la un singur furnizor51,9 milioane de lei
Comuna Nanov→STC Cons Trade S.R.L.
Firma a primit 93% din valoarea contractelor autorității în 2024 (51.883.375 lei din 55.820.428 lei).
Concentrare la un singur furnizor51,9 milioane de lei
Comuna Nanov→Baiculescu Construct S.R.L.
Firma a primit 93% din valoarea contractelor autorității în 2024 (51.883.375 lei din 55.820.428 lei).
Concentrare la un singur furnizor32,1 milioane de lei
Comuna Plosca (Primaria Plosca JUD. Teleorman)→Mara Prod Com SRL
Firma a primit 88% din valoarea contractelor autorității în 2024 (32.103.790 lei din 36.386.795 lei).
Concentrare la un singur furnizor28,4 milioane de lei
Comuna Smardioasa(Primaria)→Nicons SRL
Firma a primit 74% din valoarea contractelor autorității în 2026 (28.387.062 lei din 38.524.490 lei).
Concentrare la un singur furnizor28,4 milioane de lei
Comuna Smardioasa(Primaria)→Pasirom Interactiv SRL
Firma a primit 74% din valoarea contractelor autorității în 2026 (28.387.062 lei din 38.524.490 lei).
Concentrare la un singur furnizor28,4 milioane de lei
Comuna Smardioasa(Primaria)→Ingaz For Construct SRL
Firma a primit 74% din valoarea contractelor autorității în 2026 (28.387.062 lei din 38.524.490 lei).
Concentrare la un singur furnizor28,4 milioane de lei
Comuna Smardioasa(Primaria)→Compania de Drumuri si Poduri S.R.L.
Firma a primit 74% din valoarea contractelor autorității în 2026 (28.387.062 lei din 38.524.490 lei).
Concentrare la un singur furnizor26,5 milioane de lei
COMUNA SALCIA (Consiliul Local Salcia)→Art Instal SRL
Firma a primit 93% din valoarea contractelor autorității în 2025 (26.451.343 lei din 28.575.568 lei).
Concentrare la un singur furnizor26,5 milioane de lei
COMUNA SALCIA (Consiliul Local Salcia)→Btdconstruct & Ambient SRL
Firma a primit 93% din valoarea contractelor autorității în 2025 (26.451.343 lei din 28.575.568 lei).
Concentrare la un singur furnizor26,5 milioane de lei
COMUNA SALCIA (Consiliul Local Salcia)→Termo Instal Gaz Confort SRL
Firma a primit 93% din valoarea contractelor autorității în 2025 (26.451.343 lei din 28.575.568 lei).
Concentrare la un singur furnizor26,1 milioane de lei
Comuna Troianul (Primaria Comunei Troianul)→Matmar Impex SRL
Firma a primit 90% din valoarea contractelor autorității în 2023 (26.136.644 lei din 29.097.503 lei).
Concentrare la un singur furnizor26,1 milioane de lei
Comuna Troianul (Primaria Comunei Troianul)→Orizonturi 2025 SRL
Firma a primit 90% din valoarea contractelor autorității în 2023 (26.136.644 lei din 29.097.503 lei).
Concentrare la un singur furnizor26,1 milioane de lei
Comuna Troianul (Primaria Comunei Troianul)→Alarko Group Contracting S.R.L.
Firma a primit 90% din valoarea contractelor autorității în 2023 (26.136.644 lei din 29.097.503 lei).
Concentrare la un singur furnizor24,6 milioane de lei
Primaria Tiganesti→E.M. Prime Construct SRL
Firma a primit 91% din valoarea contractelor autorității în 2023 (24.554.581 lei din 26.938.327 lei).
Concentrare la un singur furnizor22,3 milioane de lei
Firma a primit 89% din valoarea contractelor autorității în 2023 (22.322.507 lei din 25.073.220 lei).
Concentrare la un singur furnizor22,3 milioane de lei
Comuna Poeni→Imobproiect Eval S.R.L.
Firma a primit 89% din valoarea contractelor autorității în 2023 (22.322.507 lei din 25.073.220 lei).
Concentrare la un singur furnizor22 milioane de lei
Primaria Orasului Videle→Gold New Project AG SRL
Firma a primit 58% din valoarea contractelor autorității în 2026 (22.003.243 lei din 37.795.106 lei).
Concentrare la un singur furnizor22 milioane de lei
Primaria Orasului Videle→Pot Construct Project Management SRL
Firma a primit 58% din valoarea contractelor autorității în 2026 (22.003.243 lei din 37.795.106 lei).
Concentrare la un singur furnizor21,7 milioane de lei
Comuna Orbeasca (Primaria Comunei Orbeasca)→Ericons Services SRL
Firma a primit 78% din valoarea contractelor autorității în 2025 (21.736.240 lei din 27.704.545 lei).
Concentrare la un singur furnizor21,6 milioane de lei
Comuna Orbeasca (Primaria Comunei Orbeasca)→Miruna Maria Com SRL
Firma a primit 78% din valoarea contractelor autorității în 2025 (21.571.240 lei din 27.704.545 lei).
Concentrare la un singur furnizor21,4 milioane de lei
Inspectoratul pentru Situatii de Urgenta "A.D.GHICA" Teleorman→Total Constructii SRL
Firma a primit 96% din valoarea contractelor autorității în 2023 (21.417.138 lei din 22.390.823 lei).
Concentrare la un singur furnizor21,4 milioane de lei
Inspectoratul pentru Situatii de Urgenta "A.D.GHICA" Teleorman→P.I.C - Proiectare, Instalaţii ŞI Construcţii SRL
Firma a primit 96% din valoarea contractelor autorității în 2023 (21.417.138 lei din 22.390.823 lei).
Concentrare la un singur furnizor21,2 milioane de lei
SC Apa Serv SA→CMC Creativ Construct SRL
Firma a primit 72% din valoarea contractelor autorității în 2026 (21.160.020 lei din 29.310.619 lei).
Concentrare la un singur furnizor21,2 milioane de lei
SC Apa Serv SA→Ecoapa Design SRL
Firma a primit 72% din valoarea contractelor autorității în 2026 (21.160.020 lei din 29.310.619 lei).
Concentrare la un singur furnizor20,8 milioane de lei
Comuna Botoroaga (Primaria Botoroaga)→General Invest SRL
Firma a primit 76% din valoarea contractelor autorității în 2024 (20.779.049 lei din 27.293.715 lei).
Concentrare la un singur furnizor20,3 milioane de lei
Inspectoratul pentru Situatii de Urgenta "A.D.GHICA" Teleorman→Axa Invest SRL
Firma a primit 93% din valoarea contractelor autorității în 2024 (20.262.320 lei din 21.736.429 lei).
Concentrare la un singur furnizor20,3 milioane de lei
Inspectoratul pentru Situatii de Urgenta "A.D.GHICA" Teleorman→Real Deco SRL
Firma a primit 93% din valoarea contractelor autorității în 2024 (20.262.320 lei din 21.736.429 lei).