Indicatori de risc
Tipare care merită verificate în contractele publice. Un indicator nu e o acuzație.
294 de indicatori de tipul „Concentrare la un singur furnizor” în județul Timiș, ordonați după valoare. O firmă primește peste jumătate din banii unei autorități. Cum calculăm.
Concentrare la un singur furnizor11,3 milioane de lei
Firma a primit 73% din valoarea contractelor autorității în 2024 (11.267.062 lei din 15.385.620 lei).
Concentrare la un singur furnizor10,7 milioane de lei
Firma a primit 90% din valoarea contractelor autorității în 2025 (10.743.593 lei din 11.972.187 lei).
Concentrare la un singur furnizor10,7 milioane de lei
Comuna Pesac→Presconstruct Oas SRL
Firma a primit 90% din valoarea contractelor autorității în 2025 (10.743.593 lei din 11.972.187 lei).
Concentrare la un singur furnizor10,7 milioane de lei
Comuna Padureni→Presconstruct Oas SRL
Firma a primit 75% din valoarea contractelor autorității în 2024 (10.710.288 lei din 14.307.922 lei).
Concentrare la un singur furnizor10,7 milioane de lei
Comuna Padureni→Cavadini Construct SRL
Firma a primit 75% din valoarea contractelor autorității în 2024 (10.710.288 lei din 14.307.922 lei).
Concentrare la un singur furnizor10,6 milioane de lei
Firma a primit 58% din valoarea contractelor autorității în 2024 (10.575.520 lei din 18.302.191 lei).
Concentrare la un singur furnizor10,6 milioane de lei
Comuna Periam→Sustainable Urban Mobility Solutions S.R.L.
Firma a primit 58% din valoarea contractelor autorității în 2024 (10.575.520 lei din 18.302.191 lei).
Concentrare la un singur furnizor10,5 milioane de lei
Comuna Fardea→Edifice Build SRL
Firma a primit 80% din valoarea contractelor autorității în 2025 (10.546.769 lei din 13.129.993 lei).
Concentrare la un singur furnizor10,5 milioane de lei
Comuna Saravale→New RPC 321 SRL
Firma a primit 72% din valoarea contractelor autorității în 2025 (10.504.073 lei din 14.530.330 lei).
Concentrare la un singur furnizor10 milioane de lei
Comuna Moravita→Presconstruct Oas SRL
Firma a primit 85% din valoarea contractelor autorității în 2024 (9.992.806 lei din 11.819.008 lei).
Concentrare la un singur furnizor10 milioane de lei
Comuna Moravita→Cavadini Construct SRL
Firma a primit 85% din valoarea contractelor autorității în 2024 (9.992.806 lei din 11.819.008 lei).
Concentrare la un singur furnizor10 milioane de lei
Comuna Darova→Drumuri si Poduri Banat S.R.L.
Firma a primit 61% din valoarea contractelor autorității în 2024 (9.965.238 lei din 16.465.347 lei).
Concentrare la un singur furnizor9,6 milioane de lei
Comuna Becicherecu Mic→Porr Construct SRL
Firma a primit 80% din valoarea contractelor autorității în 2024 (9.558.578 lei din 11.910.692 lei).
Concentrare la un singur furnizor9,3 milioane de lei
Comuna Peciu Nou→Cavadini Construct SRL
Firma a primit 68% din valoarea contractelor autorității în 2026 (9.290.202 lei din 13.615.942 lei).
Concentrare la un singur furnizor9,2 milioane de lei
Comuna Ghilad→Tubular Tehno Sistem SRL
Firma a primit 78% din valoarea contractelor autorității în 2024 (9.246.997 lei din 11.858.023 lei).
Concentrare la un singur furnizor9,2 milioane de lei
Comuna Ghilad→Aqua Plan West SRL
Firma a primit 78% din valoarea contractelor autorității în 2024 (9.246.997 lei din 11.858.023 lei).
Concentrare la un singur furnizor9,2 milioane de lei
Primaria Satchinez→Porr Construct SRL
Firma a primit 70% din valoarea contractelor autorității în 2023 (9.163.517 lei din 13.003.490 lei).
Concentrare la un singur furnizor9,1 milioane de lei
Comuna Dudestii Vechi→Tostcaf SRL
Firma a primit 75% din valoarea contractelor autorității în 2023 (9.129.856 lei din 12.158.719 lei).
Concentrare la un singur furnizor9,1 milioane de lei
Comuna Dudestii Vechi→Aqua Construct SRL
Firma a primit 75% din valoarea contractelor autorității în 2023 (9.129.856 lei din 12.158.719 lei).
Concentrare la un singur furnizor9,1 milioane de lei
Comuna Dudestii Vechi→Termopro Edil SRL
Firma a primit 75% din valoarea contractelor autorității în 2023 (9.129.856 lei din 12.158.719 lei).
Concentrare la un singur furnizor9,1 milioane de lei
Comuna Carpinis→Proiect-Construct Regiunea Transilvania SRL
Firma a primit 52% din valoarea contractelor autorității în 2026 (9.112.455 lei din 17.404.568 lei).
Concentrare la un singur furnizor9,1 milioane de lei
Firma a primit 52% din valoarea contractelor autorității în 2026 (9.112.455 lei din 17.404.568 lei).
Concentrare la un singur furnizor9,1 milioane de lei
Comuna Jamu Mare (Primaria Jamu Mare)→Sebi-Marc SRL
Firma a primit 68% din valoarea contractelor autorității în 2024 (9.083.988 lei din 13.275.531 lei).
Concentrare la un singur furnizor9,1 milioane de lei
Comuna Jamu Mare (Primaria Jamu Mare)→WBW Logistic SRL
Firma a primit 68% din valoarea contractelor autorității în 2024 (9.083.988 lei din 13.275.531 lei).
Concentrare la un singur furnizor8,9 milioane de lei
Comuna Nitchidorf→Orizonturi 2025 SRL
Firma a primit 85% din valoarea contractelor autorității în 2026 (8.902.066 lei din 10.533.177 lei).
Concentrare la un singur furnizor8,9 milioane de lei
Comuna Nitchidorf→Cavadini Construct SRL
Firma a primit 85% din valoarea contractelor autorității în 2026 (8.902.066 lei din 10.533.177 lei).
Concentrare la un singur furnizor8,9 milioane de lei
Comuna Nitchidorf→Ulpia Izur S.R.L.
Firma a primit 85% din valoarea contractelor autorității în 2026 (8.902.066 lei din 10.533.177 lei).
Concentrare la un singur furnizor8,9 milioane de lei
Comuna Giera→Tubular Tehno Sistem SRL
Firma a primit 57% din valoarea contractelor autorității în 2024 (8.863.960 lei din 15.633.696 lei).
Concentrare la un singur furnizor8,9 milioane de lei
Comuna Giera→Aqua Plan West SRL
Firma a primit 57% din valoarea contractelor autorității în 2024 (8.863.960 lei din 15.633.696 lei).
Concentrare la un singur furnizor8,8 milioane de lei
Comuna Tormac→Presconstruct Oas SRL
Firma a primit 80% din valoarea contractelor autorității în 2023 (8.770.690 lei din 11.028.340 lei).