Indicatori de risc
Tipare care merită verificate în contractele publice. Un indicator nu e o acuzație.
294 de indicatori de tipul „Concentrare la un singur furnizor” în județul Timiș, ordonați după valoare. O firmă primește peste jumătate din banii unei autorități. Cum calculăm.
Concentrare la un singur furnizor8,8 milioane de lei
Comuna Tormac→Cavadini Construct SRL
Firma a primit 80% din valoarea contractelor autorității în 2023 (8.770.690 lei din 11.028.340 lei).
Concentrare la un singur furnizor8,7 milioane de lei
Comuna Bethausen→Cavadini Construct SRL
Firma a primit 71% din valoarea contractelor autorității în 2024 (8.713.904 lei din 12.196.861 lei).
Concentrare la un singur furnizor8,7 milioane de lei
Comuna Lovrin→Hvac Inter Trade SRL
Firma a primit 74% din valoarea contractelor autorității în 2023 (8.690.172 lei din 11.699.650 lei).
Concentrare la un singur furnizor8,7 milioane de lei
Comuna Lovrin→Ivo - Tim Business S.R.L.
Firma a primit 74% din valoarea contractelor autorității în 2023 (8.690.172 lei din 11.699.650 lei).
Concentrare la un singur furnizor8,6 milioane de lei
Firma a primit 78% din valoarea contractelor autorității în 2025 (8.580.119 lei din 10.983.195 lei).
Concentrare la un singur furnizor8,5 milioane de lei
Comuna Dudestii Noi→Super Construct SRL
Firma a primit 73% din valoarea contractelor autorității în 2025 (8.519.436 lei din 11.662.799 lei).
Concentrare la un singur furnizor8,5 milioane de lei
Comuna Margina→Audiotech Multimedia Group SRL
Firma a primit 88% din valoarea contractelor autorității în 2023 (8.485.706 lei din 9.625.552 lei).
Concentrare la un singur furnizor8,5 milioane de lei
Comuna Margina→Regium Quality Construct S.R.L.
Firma a primit 88% din valoarea contractelor autorității în 2023 (8.485.706 lei din 9.625.552 lei).
Concentrare la un singur furnizor8,4 milioane de lei
Administratia pentru Sanatate si Educatie a Municipiului Timisoara→Zitico SRL
Firma a primit 91% din valoarea contractelor autorității în 2023 (8.424.614 lei din 9.276.549 lei).
Concentrare la un singur furnizor8,4 milioane de lei
Administratia pentru Sanatate si Educatie a Municipiului Timisoara→Zitico SRL
Firma a primit 82% din valoarea contractelor autorității în 2024 (8.424.614 lei din 10.215.958 lei).
Concentrare la un singur furnizor8,1 milioane de lei
Comuna Bethausen→Povi Con Group SRL
Firma a primit 56% din valoarea contractelor autorității în 2025 (8.085.793 lei din 14.336.077 lei).
Concentrare la un singur furnizor8 milioane de lei
Comuna Boldur→Cavadini Construct SRL
Firma a primit 70% din valoarea contractelor autorității în 2023 (8.047.082 lei din 11.476.956 lei).
Concentrare la un singur furnizor8 milioane de lei
Comuna Boldur→Cim Pro Construct S.R.L.
Firma a primit 70% din valoarea contractelor autorității în 2023 (8.047.082 lei din 11.476.956 lei).
Concentrare la un singur furnizor8 milioane de lei
Comuna Sanmihaiu Roman→Cavadini Construct SRL
Firma a primit 51% din valoarea contractelor autorității în 2024 (8.046.173 lei din 15.671.387 lei).
Concentrare la un singur furnizor8 milioane de lei
Comuna Sanmihaiu Roman→Ulpia Izur S.R.L.
Firma a primit 51% din valoarea contractelor autorității în 2024 (8.046.173 lei din 15.671.387 lei).
Concentrare la un singur furnizor8 milioane de lei
Comuna Uivar→Super Construct SRL
Firma a primit 59% din valoarea contractelor autorității în 2024 (8.044.096 lei din 13.677.287 lei).
Concentrare la un singur furnizor8 milioane de lei
Firma a primit 59% din valoarea contractelor autorității în 2024 (8.044.096 lei din 13.677.287 lei).
Concentrare la un singur furnizor8 milioane de lei
Comuna Jebel (Primaria Comunei Jebel)→WBW Logistic SRL
Firma a primit 69% din valoarea contractelor autorității în 2023 (8.032.001 lei din 11.670.909 lei).
Concentrare la un singur furnizor7,9 milioane de lei
Comuna Belint (UAT Comuna Belint)→Group D.C.M. SRL
Firma a primit 64% din valoarea contractelor autorității în 2023 (7.868.991 lei din 12.304.137 lei).
Concentrare la un singur furnizor7,7 milioane de lei
Comuna Ghizela→Green Design & Construct SRL
Firma a primit 55% din valoarea contractelor autorității în 2024 (7.740.068 lei din 14.069.089 lei).
Concentrare la un singur furnizor7,7 milioane de lei
Comuna Denta (Primaria Comunei Denta)→Group D.C.M. SRL
Firma a primit 90% din valoarea contractelor autorității în 2025 (7.738.706 lei din 8.605.845 lei).
Concentrare la un singur furnizor7,7 milioane de lei
Comuna Pesac→Porr Construct SRL
Firma a primit 88% din valoarea contractelor autorității în 2024 (7.693.874 lei din 8.725.574 lei).
Concentrare la un singur furnizor7,6 milioane de lei
Comuna Criciova→Povi Con Group SRL
Firma a primit 80% din valoarea contractelor autorității în 2026 (7.606.250 lei din 9.491.528 lei).
Concentrare la un singur furnizor7,6 milioane de lei
Comuna Carpinis→Gaz Vest Retele S.R.L.
Firma a primit 55% din valoarea contractelor autorității în 2025 (7.555.000 lei din 13.841.472 lei).
Concentrare la un singur furnizor7,5 milioane de lei
Comuna Varias→Montaj Conducte ŞI Utilaje SRL
Firma a primit 76% din valoarea contractelor autorității în 2026 (7.505.863 lei din 9.875.297 lei).
Concentrare la un singur furnizor7,4 milioane de lei
Comuna Pesac→Hantig Electricservice SRL
Firma a primit 78% din valoarea contractelor autorității în 2023 (7.375.454 lei din 9.506.548 lei).
Concentrare la un singur furnizor7,3 milioane de lei
Comunei Biled (Primaria) Judetul Timis→Porr Construct SRL
Firma a primit 54% din valoarea contractelor autorității în 2023 (7.260.246 lei din 13.497.348 lei).
Concentrare la un singur furnizor7,3 milioane de lei
Comuna Racovita→RSG Reparatii Stradale Generale SRL
Firma a primit 87% din valoarea contractelor autorității în 2023 (7.254.675 lei din 8.369.345 lei).
Concentrare la un singur furnizor7,3 milioane de lei
Firma a primit 87% din valoarea contractelor autorității în 2023 (7.254.675 lei din 8.369.345 lei).
Concentrare la un singur furnizor7,1 milioane de lei
Comuna Belint (UAT Comuna Belint)→Dinu Instal SRL
Firma a primit 58% din valoarea contractelor autorității în 2024 (7.108.011 lei din 12.212.087 lei).