Indicatori de risc
Tipare care merită verificate în contractele publice. Un indicator nu e o acuzație.
243 de indicatori de tipul „Concentrare la un singur furnizor” în județul Vaslui, ordonați după valoare. O firmă primește peste jumătate din banii unei autorități. Cum calculăm.
Concentrare la un singur furnizor17,6 milioane de lei
Comuna Dragomiresti→Energoconstruct SRL
Firma a primit 89% din valoarea contractelor autorității în 2023 (17.606.099 lei din 19.870.220 lei).
Concentrare la un singur furnizor17,6 milioane de lei
Orasul Murgeni (Consiliul Local Murgeni)→Transmir SRL
Firma a primit 92% din valoarea contractelor autorității în 2025 (17.605.455 lei din 19.133.496 lei).
Concentrare la un singur furnizor17,6 milioane de lei
Comuna Dragomiresti→Prohome SRL
Firma a primit 88% din valoarea contractelor autorității în 2023 (17.579.839 lei din 19.870.220 lei).
Concentrare la un singur furnizor17 milioane de lei
Municipiul Husi→Vodafone Romania SA
Firma a primit 64% din valoarea contractelor autorității în 2025 (17.038.233 lei din 26.654.854 lei).
Concentrare la un singur furnizor16,7 milioane de lei
Orasul Murgeni (Consiliul Local Murgeni)→Constan Construct SRL
Firma a primit 87% din valoarea contractelor autorității în 2025 (16.663.767 lei din 19.133.496 lei).
Concentrare la un singur furnizor16,7 milioane de lei
Orasul Murgeni (Consiliul Local Murgeni)→Constan Construct Proiect SRL
Firma a primit 87% din valoarea contractelor autorității în 2025 (16.663.767 lei din 19.133.496 lei).
Concentrare la un singur furnizor16,2 milioane de lei
Comuna Falciu→Viacons Rutier SRL
Firma a primit 70% din valoarea contractelor autorității în 2023 (16.160.300 lei din 23.205.299 lei).
Concentrare la un singur furnizor14,9 milioane de lei
Comuna Coroiesti (Primaria Coroiesti Jud. Vaslui)→Energoconstruct SRL
Firma a primit 85% din valoarea contractelor autorității în 2023 (14.856.715 lei din 17.407.464 lei).
Concentrare la un singur furnizor14,9 milioane de lei
Comuna Coroiesti (Primaria Coroiesti Jud. Vaslui)→Prohome SRL
Firma a primit 85% din valoarea contractelor autorității în 2023 (14.856.715 lei din 17.407.464 lei).
Concentrare la un singur furnizor14,5 milioane de lei
Comuna Bacani→Energoconstruct SRL
Firma a primit 86% din valoarea contractelor autorității în 2023 (14.520.947 lei din 16.859.790 lei).
Concentrare la un singur furnizor13,7 milioane de lei
COMUNA BUNESTI-AVERESTI(Consiliul Local Bunesti-Averesti)→Viacons Rutier SRL
Firma a primit 96% din valoarea contractelor autorității în 2023 (13.738.081 lei din 14.317.071 lei).
Concentrare la un singur furnizor13,6 milioane de lei
Comuna Vinderei→Cornell'S Floor SRL
Firma a primit 74% din valoarea contractelor autorității în 2024 (13.572.988 lei din 18.260.724 lei).
Concentrare la un singur furnizor13,6 milioane de lei
Comuna Vinderei→Katar Conneg S.R.L.
Firma a primit 74% din valoarea contractelor autorității în 2024 (13.572.988 lei din 18.260.724 lei).
Concentrare la un singur furnizor13,5 milioane de lei
Comuna Stefan cel Mare→Constructii Feroviare CFB S.A.
Firma a primit 65% din valoarea contractelor autorității în 2024 (13.475.144 lei din 20.714.538 lei).
Concentrare la un singur furnizor13,5 milioane de lei
Comuna Stefan cel Mare→Constructii Complexe Buzau SA
Firma a primit 65% din valoarea contractelor autorității în 2024 (13.475.144 lei din 20.714.538 lei).
Concentrare la un singur furnizor13,5 milioane de lei
Comuna Stefan cel Mare→Criden Construct SRL
Firma a primit 65% din valoarea contractelor autorității în 2024 (13.475.144 lei din 20.714.538 lei).
Concentrare la un singur furnizor13,3 milioane de lei
Comuna Malusteni (Primaria Malusteni)→Nomis 2003 SRL
Firma a primit 90% din valoarea contractelor autorității în 2023 (13.267.855 lei din 14.689.803 lei).
Concentrare la un singur furnizor13,3 milioane de lei
Comuna Malusteni (Primaria Malusteni)→Nomcris Construct SRL
Firma a primit 90% din valoarea contractelor autorității în 2023 (13.254.165 lei din 14.689.803 lei).
Concentrare la un singur furnizor13,2 milioane de lei
Comuna Puscasi (Consiliul Local al Comunei Puscasi)→Viacons Rutier SRL
Firma a primit 82% din valoarea contractelor autorității în 2023 (13.235.221 lei din 16.073.910 lei).
Concentrare la un singur furnizor13,2 milioane de lei
Comuna Grivita (Primaria Grivita Vaslui)→Viacons Rutier SRL
Firma a primit 68% din valoarea contractelor autorității în 2025 (13.226.627 lei din 19.340.276 lei).
Concentrare la un singur furnizor13,2 milioane de lei
Comuna Zapodeni→Nomis 2003 SRL
Firma a primit 83% din valoarea contractelor autorității în 2023 (13.167.309 lei din 15.777.487 lei).
Concentrare la un singur furnizor13 milioane de lei
Firma a primit 90% din valoarea contractelor autorității în 2025 (13.010.876 lei din 14.516.340 lei).
Concentrare la un singur furnizor13 milioane de lei
Comuna Suletea→Nomcris Construct SRL
Firma a primit 90% din valoarea contractelor autorității în 2025 (13.010.876 lei din 14.516.340 lei).
Concentrare la un singur furnizor12,5 milioane de lei
Palatul Copiilor din Vaslui→Iasicon SA
Firma a primit 95% din valoarea contractelor autorității în 2024 (12.529.295 lei din 13.140.961 lei).
Concentrare la un singur furnizor12,3 milioane de lei
Firma a primit 73% din valoarea contractelor autorității în 2023 (12.281.014 lei din 16.859.790 lei).
Concentrare la un singur furnizor11,9 milioane de lei
Comuna Deleni→Viacons Rutier SRL
Firma a primit 85% din valoarea contractelor autorității în 2023 (11.902.844 lei din 14.071.590 lei).
Concentrare la un singur furnizor11,8 milioane de lei
Comuna Ibanesti→Energoconstruct SRL
Firma a primit 89% din valoarea contractelor autorității în 2024 (11.831.884 lei din 13.240.478 lei).
Concentrare la un singur furnizor11,7 milioane de lei
Comuna Tutova→Trust Construct Proiect S.R.L.
Firma a primit 67% din valoarea contractelor autorității în 2023 (11.687.075 lei din 17.417.852 lei).
Concentrare la un singur furnizor11,7 milioane de lei
Firma a primit 67% din valoarea contractelor autorității în 2023 (11.687.075 lei din 17.417.852 lei).
Concentrare la un singur furnizor11,7 milioane de lei
Comuna Tutova→Tocomi Instalatii S.R.L.
Firma a primit 67% din valoarea contractelor autorității în 2023 (11.687.075 lei din 17.417.852 lei).