Indicatori de risc
Tipare care merită verificate în contractele publice. Un indicator nu e o acuzație.
243 de indicatori de tipul „Concentrare la un singur furnizor” în județul Vaslui, ordonați după valoare. O firmă primește peste jumătate din banii unei autorități. Cum calculăm.
Concentrare la un singur furnizor11,5 milioane de lei
Comuna Ibanesti→Hydromed Projects SRL
Firma a primit 87% din valoarea contractelor autorității în 2024 (11.467.384 lei din 13.240.478 lei).
Concentrare la un singur furnizor11,3 milioane de lei
Comuna Stefan cel Mare→Transmir SRL
Firma a primit 77% din valoarea contractelor autorității în 2023 (11.339.583 lei din 14.735.453 lei).
Concentrare la un singur furnizor11,2 milioane de lei
Comuna Muntenii de Jos→Rolena Serv SRL
Firma a primit 78% din valoarea contractelor autorității în 2025 (11.162.056 lei din 14.305.871 lei).
Concentrare la un singur furnizor11,2 milioane de lei
Comuna Muntenii de Jos→Tehnimarket SRL
Firma a primit 78% din valoarea contractelor autorității în 2025 (11.162.056 lei din 14.305.871 lei).
Concentrare la un singur furnizor11,2 milioane de lei
Comuna Muntenii de Jos→Constan Construct SRL
Firma a primit 78% din valoarea contractelor autorității în 2025 (11.162.056 lei din 14.305.871 lei).
Concentrare la un singur furnizor11,2 milioane de lei
Comuna Muntenii de Jos→Constan Construct Proiect SRL
Firma a primit 78% din valoarea contractelor autorității în 2025 (11.162.056 lei din 14.305.871 lei).
Concentrare la un singur furnizor11,1 milioane de lei
UAT Comuna Ivanesti→Energoconstruct SRL
Firma a primit 77% din valoarea contractelor autorității în 2023 (11.143.441 lei din 14.469.476 lei).
Concentrare la un singur furnizor11,1 milioane de lei
Comuna Botesti→Nomcris Construct SRL
Firma a primit 77% din valoarea contractelor autorității în 2024 (11.097.272 lei din 14.365.906 lei).
Concentrare la un singur furnizor11,1 milioane de lei
Firma a primit 77% din valoarea contractelor autorității în 2024 (11.092.272 lei din 14.365.906 lei).
Concentrare la un singur furnizor11,1 milioane de lei
Firma a primit 77% din valoarea contractelor autorității în 2024 (11.092.272 lei din 14.365.906 lei).
Concentrare la un singur furnizor11,1 milioane de lei
Firma a primit 51% din valoarea contractelor autorității în 2024 (11.070.919 lei din 21.747.024 lei).
Concentrare la un singur furnizor11 milioane de lei
Firma a primit 97% din valoarea contractelor autorității în 2026 (11.036.379 lei din 11.422.044 lei).
Concentrare la un singur furnizor11 milioane de lei
Tribunalul Vaslui→Demo-Idil Construct SRL
Firma a primit 97% din valoarea contractelor autorității în 2026 (11.036.379 lei din 11.422.044 lei).
Concentrare la un singur furnizor10,9 milioane de lei
UAT Comuna Ivanesti→Danlin XXL SRL
Firma a primit 84% din valoarea contractelor autorității în 2024 (10.862.373 lei din 12.879.060 lei).
Concentrare la un singur furnizor10,6 milioane de lei
SC Lucrari Drumuri si Poduri SA Vaslui→Gafco Construct SRL
Firma a primit 80% din valoarea contractelor autorității în 2026 (10.640.777 lei din 13.270.598 lei).
Concentrare la un singur furnizor10,6 milioane de lei
SC Lucrari Drumuri si Poduri SA Vaslui→Adisamcor SRL
Firma a primit 80% din valoarea contractelor autorității în 2026 (10.640.777 lei din 13.270.598 lei).
Concentrare la un singur furnizor10,6 milioane de lei
Comuna Muntenii de Jos→Viacons Rutier SRL
Firma a primit 86% din valoarea contractelor autorității în 2023 (10.597.241 lei din 12.384.747 lei).
Concentrare la un singur furnizor10,6 milioane de lei
Comuna Duda Epureni (Primaria Duda Epureni)→Viacons Rutier SRL
Firma a primit 87% din valoarea contractelor autorității în 2023 (10.582.803 lei din 12.212.316 lei).
Concentrare la un singur furnizor10,4 milioane de lei
Firma a primit 94% din valoarea contractelor autorității în 2025 (10.424.007 lei din 11.132.921 lei).
Concentrare la un singur furnizor10,4 milioane de lei
Firma a primit 94% din valoarea contractelor autorității în 2025 (10.424.007 lei din 11.132.921 lei).
Concentrare la un singur furnizor10 milioane de lei
COMUNA BUNESTI-AVERESTI(Consiliul Local Bunesti-Averesti)→Viacons Rutier SRL
Firma a primit 99% din valoarea contractelor autorității în 2026 (10.043.288 lei din 10.190.176 lei).
Concentrare la un singur furnizor10 milioane de lei
Comuna Padureni→Viacons Rutier SRL
Firma a primit 66% din valoarea contractelor autorității în 2024 (9.987.998 lei din 15.226.502 lei).
Concentrare la un singur furnizor9,8 milioane de lei
Firma a primit 79% din valoarea contractelor autorității în 2023 (9.765.968 lei din 12.384.419 lei).
Concentrare la un singur furnizor9,8 milioane de lei
Comuna Rebricea→Danlin XXL SRL
Firma a primit 79% din valoarea contractelor autorității în 2023 (9.765.968 lei din 12.384.419 lei).
Concentrare la un singur furnizor9,4 milioane de lei
Comuna Pogana (Primaria Comunei Pogana)→Energoconstruct SRL
Firma a primit 80% din valoarea contractelor autorității în 2023 (9.445.000 lei din 11.812.952 lei).
Concentrare la un singur furnizor9,4 milioane de lei
Comuna Pogana (Primaria Comunei Pogana)→Prohome SRL
Firma a primit 80% din valoarea contractelor autorității în 2023 (9.445.000 lei din 11.812.952 lei).
Concentrare la un singur furnizor9 milioane de lei
Comuna Drinceni (Primaria comunei Drinceni)→Nomis 2003 SRL
Firma a primit 74% din valoarea contractelor autorității în 2024 (9.014.601 lei din 12.142.794 lei).
Concentrare la un singur furnizor8,9 milioane de lei
Firma a primit 68% din valoarea contractelor autorității în 2024 (8.923.753 lei din 13.074.546 lei).
Concentrare la un singur furnizor8,9 milioane de lei
Comuna Stefan cel Mare→Viacons Rutier SRL
Firma a primit 75% din valoarea contractelor autorității în 2026 (8.870.808 lei din 11.830.076 lei).
Concentrare la un singur furnizor8,9 milioane de lei
Comuna Stefan cel Mare→Cadvyll Const SRL
Firma a primit 75% din valoarea contractelor autorității în 2026 (8.870.808 lei din 11.830.076 lei).