Indicatori de risc
Tipare care merită verificate în contractele publice. Un indicator nu e o acuzație.
243 de indicatori de tipul „Concentrare la un singur furnizor” în județul Vaslui, ordonați după valoare. O firmă primește peste jumătate din banii unei autorități. Cum calculăm.
Concentrare la un singur furnizor4,2 milioane de lei
Comuna Dragomiresti→Viacons Rutier SRL
Firma a primit 58% din valoarea contractelor autorității în 2026 (4.228.112 lei din 7.340.747 lei).
Concentrare la un singur furnizor4,2 milioane de lei
Comuna Delesti (Primaria)→Rard Construct SRL
Firma a primit 67% din valoarea contractelor autorității în 2026 (4.188.159 lei din 6.272.575 lei).
Concentrare la un singur furnizor4,2 milioane de lei
Comuna Ibanesti→Energoconstruct SRL
Firma a primit 83% din valoarea contractelor autorității în 2025 (4.169.600 lei din 5.014.081 lei).
Concentrare la un singur furnizor4,2 milioane de lei
Comuna Ibanesti→Hydromed Projects SRL
Firma a primit 83% din valoarea contractelor autorității în 2025 (4.169.600 lei din 5.014.081 lei).
Concentrare la un singur furnizor4 milioane de lei
Comuna Balteni (Primaria)→Gazinstal Energy SRL
Firma a primit 94% din valoarea contractelor autorității în 2026 (4.012.619 lei din 4.271.256 lei).
Concentrare la un singur furnizor4 milioane de lei
Comuna Balteni (Primaria)→Omni Construct Logistic SRL
Firma a primit 94% din valoarea contractelor autorității în 2026 (4.012.619 lei din 4.271.256 lei).
Concentrare la un singur furnizor4 milioane de lei
Comuna Balteni (Primaria)→Amenajări Ivcons S.R.L.
Firma a primit 94% din valoarea contractelor autorității în 2026 (4.012.619 lei din 4.271.256 lei).
Concentrare la un singur furnizor3,8 milioane de lei
Firma a primit 80% din valoarea contractelor autorității în 2026 (3.808.766 lei din 4.745.019 lei).
Concentrare la un singur furnizor3,7 milioane de lei
Comuna Vinderei→Viacons Rutier SRL
Firma a primit 66% din valoarea contractelor autorității în 2026 (3.744.842 lei din 5.649.267 lei).
Concentrare la un singur furnizor3,6 milioane de lei
Comuna Puscasi (Consiliul Local al Comunei Puscasi)→Rard Construct SRL
Firma a primit 73% din valoarea contractelor autorității în 2025 (3.551.181 lei din 4.843.082 lei).
Concentrare la un singur furnizor3,5 milioane de lei
Comuna Epureni→Frenauto Universal SRL
Firma a primit 75% din valoarea contractelor autorității în 2026 (3.545.036 lei din 4.722.737 lei).
Concentrare la un singur furnizor3,3 milioane de lei
Comuna Bogdanita→Nomis 2003 SRL
Firma a primit 73% din valoarea contractelor autorității în 2023 (3.318.788 lei din 4.569.331 lei).
Concentrare la un singur furnizor3,3 milioane de lei
Penitenciarul Vaslui→Udi-Panif 2001 SRL
Firma a primit 73% din valoarea contractelor autorității în 2026 (3.272.661 lei din 4.514.170 lei).
Concentrare la un singur furnizor3,2 milioane de lei
Comuna Alexandru Vlahuta (Primaria comunei Alexandru Vlahuta)→Electricopet SRL
Firma a primit 75% din valoarea contractelor autorității în 2025 (3.245.389 lei din 4.342.593 lei).
Concentrare la un singur furnizor3,2 milioane de lei
Primaria Arsura→Crowd Spal SRL
Firma a primit 89% din valoarea contractelor autorității în 2026 (3.172.756 lei din 3.564.729 lei).
Concentrare la un singur furnizor3,2 milioane de lei
Inspectoratul pentru Situatii de Urgenta " Podul Inalt" al Judetului Vaslui→Amenajări Ivcons S.R.L.
Firma a primit 78% din valoarea contractelor autorității în 2025 (3.150.076 lei din 4.028.136 lei).
Concentrare la un singur furnizor3,2 milioane de lei
Inspectoratul pentru Situatii de Urgenta " Podul Inalt" al Judetului Vaslui→Bal Design Group S.R.L.
Firma a primit 78% din valoarea contractelor autorității în 2025 (3.150.076 lei din 4.028.136 lei).
Concentrare la un singur furnizor3,1 milioane de lei
Comuna Viisoara→Andry Cons SRL
Firma a primit 52% din valoarea contractelor autorității în 2024 (3.102.323 lei din 5.928.466 lei).
Concentrare la un singur furnizor3 milioane de lei
Comuna Tanacu→Viacons Rutier SRL
Firma a primit 60% din valoarea contractelor autorității în 2024 (2.951.808 lei din 4.918.908 lei).
Concentrare la un singur furnizor2,7 milioane de lei
Firma a primit 79% din valoarea contractelor autorității în 2026 (2.710.907 lei din 3.436.190 lei).
Concentrare la un singur furnizor2,7 milioane de lei
Comuna Ivesti→Amenajări Ivcons S.R.L.
Firma a primit 79% din valoarea contractelor autorității în 2026 (2.710.907 lei din 3.436.190 lei).
Concentrare la un singur furnizor2,6 milioane de lei
Comuna Lunca Banului→Bruco Antrepriza SRL
Firma a primit 69% din valoarea contractelor autorității în 2025 (2.616.490 lei din 3.767.677 lei).
Concentrare la un singur furnizor2,6 milioane de lei
Comuna Lunca Banului→Loz Proiect X Line S.R.L.
Firma a primit 69% din valoarea contractelor autorității în 2025 (2.616.490 lei din 3.767.677 lei).
Concentrare la un singur furnizor2,6 milioane de lei
Comuna Muntenii de Sus (Primaria comunei Muntenii de Sus)→Transmir SRL
Firma a primit 62% din valoarea contractelor autorității în 2026 (2.614.917 lei din 4.203.220 lei).
Concentrare la un singur furnizor2,6 milioane de lei
Comuna Muntenii de Sus (Primaria comunei Muntenii de Sus)→Multiconsult Adventure SRL
Firma a primit 62% din valoarea contractelor autorității în 2026 (2.614.917 lei din 4.203.220 lei).
Concentrare la un singur furnizor2,6 milioane de lei
Comuna Muntenii de Sus (Primaria comunei Muntenii de Sus)→Thot Technology SRL
Firma a primit 62% din valoarea contractelor autorității în 2026 (2.614.917 lei din 4.203.220 lei).
Concentrare la un singur furnizor2,6 milioane de lei
Comuna Ibanesti→Frenauto Universal SRL
Firma a primit 72% din valoarea contractelor autorității în 2026 (2.601.300 lei din 3.611.019 lei).
Concentrare la un singur furnizor2,5 milioane de lei
Serviciul de Ambulanta Judetean Vaslui→Dendrio Technology S.R.L.
Firma a primit 56% din valoarea contractelor autorității în 2025 (2.481.719 lei din 4.433.069 lei).
Concentrare la un singur furnizor2,5 milioane de lei
Comuna Blagesti (Consiliul Local Blagesti)→Transmir SRL
Firma a primit 74% din valoarea contractelor autorității în 2026 (2.468.288 lei din 3.331.266 lei).
Concentrare la un singur furnizor2,4 milioane de lei
Comuna Lunca Banului→Vodafone Romania SA
Firma a primit 59% din valoarea contractelor autorității în 2026 (2.415.095 lei din 4.106.855 lei).