Indicatori de risc
Tipare care merită verificate în contractele publice. Un indicator nu e o acuzație.
293 de indicatori de tipul „Concentrare la un singur furnizor” în județul Vâlcea, ordonați după valoare. O firmă primește peste jumătate din banii unei autorități. Cum calculăm.
Concentrare la un singur furnizor14,9 milioane de lei
Comuna Vaideeni→Bebe Trans Rom SRL
Firma a primit 73% din valoarea contractelor autorității în 2024 (14.859.570 lei din 20.454.122 lei).
Concentrare la un singur furnizor14,9 milioane de lei
Comuna Vaideeni→General Proiect SRL
Firma a primit 73% din valoarea contractelor autorității în 2024 (14.859.570 lei din 20.454.122 lei).
Concentrare la un singur furnizor14,8 milioane de lei
Firma a primit 81% din valoarea contractelor autorității în 2024 (14.750.777 lei din 18.174.683 lei).
Concentrare la un singur furnizor14,6 milioane de lei
Firma a primit 55% din valoarea contractelor autorității în 2025 (14.644.464 lei din 26.803.841 lei).
Concentrare la un singur furnizor14,5 milioane de lei
Comuna Stoenesti→Europan Prod SA
Firma a primit 92% din valoarea contractelor autorității în 2023 (14.472.488 lei din 15.815.149 lei).
Concentrare la un singur furnizor14,5 milioane de lei
Comuna Stoenesti→Tehno-Consulting Solution SRL
Firma a primit 92% din valoarea contractelor autorității în 2023 (14.472.488 lei din 15.815.149 lei).
Concentrare la un singur furnizor14,3 milioane de lei
Comuna Fauresti (Primaria Comunei Fauresti,Judetul Valcea)→Building Design 2000 Top SRL
Firma a primit 96% din valoarea contractelor autorității în 2023 (14.324.284 lei din 14.955.084 lei).
Concentrare la un singur furnizor14,3 milioane de lei
Comuna Fauresti (Primaria Comunei Fauresti,Judetul Valcea)→Building Construction Mea SRL
Firma a primit 96% din valoarea contractelor autorității în 2023 (14.324.284 lei din 14.955.084 lei).
Concentrare la un singur furnizor14,3 milioane de lei
Comuna Fauresti (Primaria Comunei Fauresti,Judetul Valcea)→Pli Gila Total Invest SRL
Firma a primit 96% din valoarea contractelor autorității în 2023 (14.324.284 lei din 14.955.084 lei).
Concentrare la un singur furnizor14,3 milioane de lei
Firma a primit 99% din valoarea contractelor autorității în 2026 (14.317.013 lei din 14.487.383 lei).
Concentrare la un singur furnizor14,3 milioane de lei
Parohia Gorunesti→Contrust Pvi S.R.L.
Firma a primit 99% din valoarea contractelor autorității în 2026 (14.317.013 lei din 14.487.383 lei).
Concentrare la un singur furnizor14,3 milioane de lei
Inspectoratul de Politie Judetean Valcea→Elserv SRL
Firma a primit 89% din valoarea contractelor autorității în 2023 (14.266.061 lei din 16.109.168 lei).
Concentrare la un singur furnizor14,1 milioane de lei
Firma a primit 77% din valoarea contractelor autorității în 2024 (14.056.227 lei din 18.174.683 lei).
Concentrare la un singur furnizor13,6 milioane de lei
Orasul Calimanesti→Avi Prod Grup SRL
Firma a primit 84% din valoarea contractelor autorității în 2023 (13.648.110 lei din 16.345.970 lei).
Concentrare la un singur furnizor13,6 milioane de lei
Orasul Calimanesti→Top Gaz SRL
Firma a primit 84% din valoarea contractelor autorității în 2023 (13.648.110 lei din 16.345.970 lei).
Concentrare la un singur furnizor13,4 milioane de lei
Comuna Stanesti (Primaria Comunei Stanesti)→Infra&civil Design SRL
Firma a primit 96% din valoarea contractelor autorității în 2023 (13.378.125 lei din 13.918.954 lei).
Concentrare la un singur furnizor13,3 milioane de lei
Comuna Stanesti (Primaria Comunei Stanesti)→Rodian Invest SRL
Firma a primit 95% din valoarea contractelor autorității în 2023 (13.288.125 lei din 13.918.954 lei).
Concentrare la un singur furnizor13,1 milioane de lei
Comuna Madulari→Rodian Invest SRL
Firma a primit 84% din valoarea contractelor autorității în 2024 (13.113.675 lei din 15.678.882 lei).
Concentrare la un singur furnizor13,1 milioane de lei
Comuna Madulari→Sudstade S.R.L.
Firma a primit 84% din valoarea contractelor autorității în 2024 (13.098.803 lei din 15.678.882 lei).
Concentrare la un singur furnizor13 milioane de lei
Firma a primit 82% din valoarea contractelor autorității în 2024 (13.023.174 lei din 15.884.767 lei).
Concentrare la un singur furnizor13 milioane de lei
Firma a primit 82% din valoarea contractelor autorității în 2024 (13.023.174 lei din 15.884.767 lei).
Concentrare la un singur furnizor13 milioane de lei
Firma a primit 82% din valoarea contractelor autorității în 2024 (13.023.174 lei din 15.884.767 lei).
Concentrare la un singur furnizor12,7 milioane de lei
Comuna Pausesti Maglasi→General M.P.M.IMPEX SRL
Firma a primit 56% din valoarea contractelor autorității în 2024 (12.712.053 lei din 22.873.110 lei).
Concentrare la un singur furnizor12,6 milioane de lei
Comuna Daesti (Primaria Comunei Daesti)→Avi Prod Grup SRL
Firma a primit 86% din valoarea contractelor autorității în 2025 (12.606.089 lei din 14.742.143 lei).
Concentrare la un singur furnizor12,5 milioane de lei
UAT Oras Brezoi→Integra Medical Business S.R.L.
Firma a primit 63% din valoarea contractelor autorității în 2023 (12.469.800 lei din 19.755.768 lei).
Concentrare la un singur furnizor12,5 milioane de lei
UAT Oras Brezoi→Vici Evolution S.R.L.
Firma a primit 63% din valoarea contractelor autorității în 2023 (12.469.800 lei din 19.755.768 lei).
Concentrare la un singur furnizor12,5 milioane de lei
UAT Oras Brezoi→Innova Integration S.R.L.
Firma a primit 63% din valoarea contractelor autorității în 2023 (12.469.800 lei din 19.755.768 lei).
Concentrare la un singur furnizor12,5 milioane de lei
UAT Oras Brezoi→Tetra Med Inspire S.R.L.
Firma a primit 63% din valoarea contractelor autorității în 2023 (12.469.800 lei din 19.755.768 lei).
Concentrare la un singur furnizor12,4 milioane de lei
Comuna Popesti→Europan Prod SA
Firma a primit 84% din valoarea contractelor autorității în 2023 (12.435.195 lei din 14.858.640 lei).
Concentrare la un singur furnizor12,4 milioane de lei
Comuna Popesti→Tehno-Consulting Solution SRL
Firma a primit 84% din valoarea contractelor autorității în 2023 (12.435.195 lei din 14.858.640 lei).