Indicatori de risc
Tipare care merită verificate în contractele publice. Un indicator nu e o acuzație.
293 de indicatori de tipul „Concentrare la un singur furnizor” în județul Vâlcea, ordonați după valoare. O firmă primește peste jumătate din banii unei autorități. Cum calculăm.
Concentrare la un singur furnizor607,5 milioane de lei
Judetul Valcea→Energomontaj SA
Firma a primit 61% din valoarea contractelor autorității în 2025 (607.494.834 lei din 989.634.199 lei).
Concentrare la un singur furnizor607,5 milioane de lei
Judetul Valcea→Elsaco Electronic SRL
Firma a primit 61% din valoarea contractelor autorității în 2025 (607.494.834 lei din 989.634.199 lei).
Concentrare la un singur furnizor607,5 milioane de lei
Judetul Valcea→Elsaco Engineering SRL
Firma a primit 61% din valoarea contractelor autorității în 2025 (607.494.834 lei din 989.634.199 lei).
Concentrare la un singur furnizor215 milioane de lei
Comuna Voicesti (Primaria Voicesti)→Hagag Distributie si Furnizare S.R.L.
Firma a primit 100% din valoarea contractelor autorității în 2026 (215.006.445 lei din 215.733.323 lei).
Concentrare la un singur furnizor147,5 milioane de lei
Firma a primit 68% din valoarea contractelor autorității în 2026 (147.544.122 lei din 218.385.665 lei).
Concentrare la un singur furnizor93,5 milioane de lei
Municipiul Ramnicu Valcea→Construcţii Silva Oaş SRL
Firma a primit 55% din valoarea contractelor autorității în 2023 (93.535.446 lei din 169.469.061 lei).
Concentrare la un singur furnizor44,3 milioane de lei
Comuna Mateesti→Electrovalcea SRL
Firma a primit 93% din valoarea contractelor autorității în 2023 (44.257.518 lei din 47.456.281 lei).
Concentrare la un singur furnizor39,9 milioane de lei
Firma a primit 87% din valoarea contractelor autorității în 2024 (39.902.321 lei din 45.716.239 lei).
Concentrare la un singur furnizor39,9 milioane de lei
Comuna Alunu→Allplan Technology S.R.L.
Firma a primit 87% din valoarea contractelor autorității în 2024 (39.888.203 lei din 45.716.239 lei).
Concentrare la un singur furnizor39,5 milioane de lei
Firma a primit 83% din valoarea contractelor autorității în 2023 (39.548.865 lei din 47.456.281 lei).
Concentrare la un singur furnizor37,7 milioane de lei
Firma a primit 93% din valoarea contractelor autorității în 2023 (37.704.412 lei din 40.604.846 lei).
Concentrare la un singur furnizor36,7 milioane de lei
Institutul National de Cercetare-Dezvoltare pentru Tehnologii Criogenice si Izotopice - Icsi RM. Valcea→Electrovalcea SRL
Firma a primit 52% din valoarea contractelor autorității în 2025 (36.724.846 lei din 70.081.403 lei).
Concentrare la un singur furnizor36,7 milioane de lei
Institutul National de Cercetare-Dezvoltare pentru Tehnologii Criogenice si Izotopice - Icsi RM. Valcea→AS Trans SRL
Firma a primit 52% din valoarea contractelor autorității în 2025 (36.718.971 lei din 70.081.403 lei).
Concentrare la un singur furnizor36,7 milioane de lei
Institutul National de Cercetare-Dezvoltare pentru Tehnologii Criogenice si Izotopice - Icsi RM. Valcea→Atelier Decumanus S.R.L.
Firma a primit 52% din valoarea contractelor autorității în 2025 (36.718.971 lei din 70.081.403 lei).
Concentrare la un singur furnizor36,7 milioane de lei
Institutul National de Cercetare-Dezvoltare pentru Tehnologii Criogenice si Izotopice - Icsi RM. Valcea→Burgaz SRL
Firma a primit 52% din valoarea contractelor autorității în 2025 (36.718.971 lei din 70.081.403 lei).
Concentrare la un singur furnizor33,8 milioane de lei
Comuna Bujoreni (Primaria Comunei Bujoreni)→Avi Prod Grup SRL
Firma a primit 93% din valoarea contractelor autorității în 2023 (33.812.616 lei din 36.267.436 lei).
Concentrare la un singur furnizor33,8 milioane de lei
Comuna Bujoreni (Primaria Comunei Bujoreni)→Top Gaz SRL
Firma a primit 93% din valoarea contractelor autorității în 2023 (33.812.616 lei din 36.267.436 lei).
Concentrare la un singur furnizor33,6 milioane de lei
Firma a primit 86% din valoarea contractelor autorității în 2023 (33.645.865 lei din 39.051.695 lei).
Concentrare la un singur furnizor33,6 milioane de lei
Firma a primit 86% din valoarea contractelor autorității în 2023 (33.645.865 lei din 39.051.695 lei).
Concentrare la un singur furnizor33,6 milioane de lei
Oras Balcesti→Luxten Lighting Company SA
Firma a primit 86% din valoarea contractelor autorității în 2023 (33.645.865 lei din 39.051.695 lei).
Concentrare la un singur furnizor33,6 milioane de lei
Oras Balcesti→Distrigaz Vest SA
Firma a primit 86% din valoarea contractelor autorității în 2023 (33.645.865 lei din 39.051.695 lei).
Concentrare la un singur furnizor33,6 milioane de lei
Firma a primit 86% din valoarea contractelor autorității în 2023 (33.645.865 lei din 39.051.695 lei).
Concentrare la un singur furnizor29,3 milioane de lei
Firma a primit 77% din valoarea contractelor autorității în 2024 (29.274.810 lei din 37.793.745 lei).
Concentrare la un singur furnizor29,3 milioane de lei
Firma a primit 77% din valoarea contractelor autorității în 2024 (29.274.810 lei din 37.793.745 lei).
Concentrare la un singur furnizor29,3 milioane de lei
Firma a primit 77% din valoarea contractelor autorității în 2024 (29.274.810 lei din 37.793.745 lei).
Concentrare la un singur furnizor29,3 milioane de lei
Oras Balcesti→Rodian Invest SRL
Firma a primit 56% din valoarea contractelor autorității în 2024 (29.250.539 lei din 52.692.435 lei).
Concentrare la un singur furnizor29,3 milioane de lei
Firma a primit 56% din valoarea contractelor autorității în 2024 (29.250.539 lei din 52.692.435 lei).
Concentrare la un singur furnizor23,9 milioane de lei
Orasul Baile Govora→RO Construct Center SRL
Firma a primit 88% din valoarea contractelor autorității în 2025 (23.920.357 lei din 27.034.232 lei).
Concentrare la un singur furnizor23,9 milioane de lei
Firma a primit 88% din valoarea contractelor autorității în 2025 (23.920.357 lei din 27.034.232 lei).
Concentrare la un singur furnizor21,6 milioane de lei
Comuna Roesti (Primaria Roesti)→Daniro Pro Instal SRL
Firma a primit 75% din valoarea contractelor autorității în 2024 (21.594.215 lei din 28.934.831 lei).