Indicatori de risc
Tipare care merită verificate în contractele publice. Un indicator nu e o acuzație.
218 indicatori de tipul „Concentrare la un singur furnizor” în județul Vrancea, ordonați după valoare. O firmă primește peste jumătate din banii unei autorități. Cum calculăm.
Concentrare la un singur furnizor17,1 milioane de lei
Orasul Marasesti→Coop Galați Societate Cooperativă
Firma a primit 62% din valoarea contractelor autorității în 2024 (17.069.777 lei din 27.689.920 lei).
Concentrare la un singur furnizor17,1 milioane de lei
Orasul Marasesti→Terenia Project S.R.L.
Firma a primit 62% din valoarea contractelor autorității în 2024 (17.069.777 lei din 27.689.920 lei).
Concentrare la un singur furnizor16,2 milioane de lei
Comuna Tataranu (Primaria Tataranu)→Troia Premium Construct SRL
Firma a primit 91% din valoarea contractelor autorității în 2023 (16.167.919 lei din 17.789.776 lei).
Concentrare la un singur furnizor16,2 milioane de lei
Comuna Tataranu (Primaria Tataranu)→Creative Road Design SRL
Firma a primit 91% din valoarea contractelor autorității în 2023 (16.167.919 lei din 17.789.776 lei).
Concentrare la un singur furnizor15,9 milioane de lei
Comuna Straoane (Consiliul Local Straoane)→Citadina 98 SA
Firma a primit 81% din valoarea contractelor autorității în 2023 (15.944.543 lei din 19.592.795 lei).
Concentrare la un singur furnizor15,9 milioane de lei
Comuna Straoane (Consiliul Local Straoane)→Lemacons SRL
Firma a primit 81% din valoarea contractelor autorității în 2023 (15.944.543 lei din 19.592.795 lei).
Concentrare la un singur furnizor15,1 milioane de lei
Comuna Tamboesti→Sim Blue Energie Instal S.R.L.
Firma a primit 76% din valoarea contractelor autorității în 2023 (15.124.166 lei din 19.805.484 lei).
Concentrare la un singur furnizor15 milioane de lei
Firma a primit 56% din valoarea contractelor autorității în 2026 (15.028.061 lei din 26.818.333 lei).
Concentrare la un singur furnizor15 milioane de lei
Orasul Marasesti→Time Project S.R.L.
Firma a primit 56% din valoarea contractelor autorității în 2026 (15.028.061 lei din 26.818.333 lei).
Concentrare la un singur furnizor15 milioane de lei
Comuna Vânători (Primaria Vinatori)→Unitip Global SRL
Firma a primit 85% din valoarea contractelor autorității în 2025 (14.997.427 lei din 17.630.260 lei).
Concentrare la un singur furnizor15 milioane de lei
Comuna Vânători (Primaria Vinatori)→Troia Premium Construct SRL
Firma a primit 85% din valoarea contractelor autorității în 2025 (14.997.427 lei din 17.630.260 lei).
Concentrare la un singur furnizor14,5 milioane de lei
Firma a primit 84% din valoarea contractelor autorității în 2026 (14.479.269 lei din 17.328.298 lei).
Concentrare la un singur furnizor14,5 milioane de lei
Comuna Urechesti→PMS Top Construct S.R.L.
Firma a primit 84% din valoarea contractelor autorității în 2026 (14.479.269 lei din 17.328.298 lei).
Concentrare la un singur furnizor13,2 milioane de lei
Comuna Vidra→Skyvista Invest S.R.L.
Firma a primit 82% din valoarea contractelor autorității în 2026 (13.238.714 lei din 16.182.563 lei).
Concentrare la un singur furnizor13 milioane de lei
Comuna Garoafa→Troia Premium Construct SRL
Firma a primit 56% din valoarea contractelor autorității în 2024 (12.990.417 lei din 23.145.298 lei).
Concentrare la un singur furnizor12,7 milioane de lei
Firma a primit 87% din valoarea contractelor autorității în 2026 (12.671.375 lei din 14.580.231 lei).
Concentrare la un singur furnizor12,2 milioane de lei
Firma a primit 62% din valoarea contractelor autorității în 2023 (12.200.806 lei din 19.805.484 lei).
Concentrare la un singur furnizor12,2 milioane de lei
Comuna Tamboesti→Structi Punct S.R.L.
Firma a primit 62% din valoarea contractelor autorității în 2023 (12.200.806 lei din 19.805.484 lei).
Concentrare la un singur furnizor11,4 milioane de lei
Comuna Maicanesti→DM Buildings & Roads Engineering & Partnership S.R.L.
Firma a primit 81% din valoarea contractelor autorității în 2023 (11.442.810 lei din 14.048.142 lei).
Concentrare la un singur furnizor11,4 milioane de lei
Firma a primit 81% din valoarea contractelor autorității în 2023 (11.392.810 lei din 14.048.142 lei).
Concentrare la un singur furnizor11,4 milioane de lei
Comuna Maicanesti→Oldroad Construct S.R.L.
Firma a primit 81% din valoarea contractelor autorității în 2023 (11.392.810 lei din 14.048.142 lei).
Concentrare la un singur furnizor11,1 milioane de lei
Comuna Homocea→Genymar 2008 SRL
Firma a primit 68% din valoarea contractelor autorității în 2024 (11.102.869 lei din 16.269.740 lei).
Concentrare la un singur furnizor11,1 milioane de lei
Comuna Homocea→Alitec Solution SRL
Firma a primit 68% din valoarea contractelor autorității în 2024 (11.102.869 lei din 16.269.740 lei).
Concentrare la un singur furnizor11,1 milioane de lei
Comuna Homocea→Construction Site Management S.R.L.
Firma a primit 68% din valoarea contractelor autorității în 2024 (11.102.869 lei din 16.269.740 lei).
Concentrare la un singur furnizor11,1 milioane de lei
Penitenciarul Focsani→Troia Premium Construct SRL
Firma a primit 82% din valoarea contractelor autorității în 2024 (11.056.439 lei din 13.414.318 lei).
Concentrare la un singur furnizor11,1 milioane de lei
Penitenciarul Focsani→Skyvista Invest S.R.L.
Firma a primit 82% din valoarea contractelor autorității în 2024 (11.056.439 lei din 13.414.318 lei).
Concentrare la un singur furnizor10,9 milioane de lei
Comuna Dumitresti→Troia Premium Construct SRL
Firma a primit 79% din valoarea contractelor autorității în 2024 (10.863.879 lei din 13.781.130 lei).
Concentrare la un singur furnizor10,9 milioane de lei
Comuna Dumitresti→Proconstruct SRL
Firma a primit 79% din valoarea contractelor autorității în 2024 (10.850.879 lei din 13.781.130 lei).
Concentrare la un singur furnizor10,6 milioane de lei
Comuna Dumbraveni→Geda Com SRL
Firma a primit 52% din valoarea contractelor autorității în 2024 (10.634.001 lei din 20.442.162 lei).
Concentrare la un singur furnizor10,6 milioane de lei
Firma a primit 61% din valoarea contractelor autorității în 2024 (10.609.640 lei din 17.260.923 lei).