Indicatori de risc
Tipare care merită verificate în contractele publice. Un indicator nu e o acuzație.
218 indicatori de tipul „Concentrare la un singur furnizor” în județul Vrancea, ordonați după valoare. O firmă primește peste jumătate din banii unei autorități. Cum calculăm.
Concentrare la un singur furnizor4 milioane de lei
SC Prestari Servicii Ciorasti SRL→Triplast SRL
Firma a primit 54% din valoarea contractelor autorității în 2024 (3.990.248 lei din 7.377.284 lei).
Concentrare la un singur furnizor4 milioane de lei
Primaria Nistoresti→Master Gaz S.R.L.
Firma a primit 86% din valoarea contractelor autorității în 2026 (3.980.939 lei din 4.629.446 lei).
Concentrare la un singur furnizor4 milioane de lei
Primaria Nistoresti→Rimoldo Consulting Group SRL
Firma a primit 86% din valoarea contractelor autorității în 2026 (3.980.939 lei din 4.629.446 lei).
Concentrare la un singur furnizor4 milioane de lei
Primaria Nistoresti→Semarc A-Z Construct S.R.L.
Firma a primit 86% din valoarea contractelor autorității în 2026 (3.980.939 lei din 4.629.446 lei).
Concentrare la un singur furnizor4 milioane de lei
Primaria Nistoresti→Barec Construct Business S.R.L.
Firma a primit 86% din valoarea contractelor autorității în 2026 (3.980.939 lei din 4.629.446 lei).
Concentrare la un singur furnizor4 milioane de lei
Firma a primit 59% din valoarea contractelor autorității în 2023 (3.973.858 lei din 6.738.154 lei).
Concentrare la un singur furnizor3,8 milioane de lei
Comuna Campuri Vrancea→Izoterm Construct SRL
Firma a primit 67% din valoarea contractelor autorității în 2025 (3.823.844 lei din 5.697.024 lei).
Concentrare la un singur furnizor3,8 milioane de lei
Comuna Campuri Vrancea→YZT Road S.R.L.
Firma a primit 67% din valoarea contractelor autorității în 2025 (3.823.844 lei din 5.697.024 lei).
Concentrare la un singur furnizor3,8 milioane de lei
Comuna Bolotesti→Malv Bloc SRL
Firma a primit 52% din valoarea contractelor autorității în 2023 (3.767.584 lei din 7.185.318 lei).
Concentrare la un singur furnizor3,7 milioane de lei
Comuna Naruja→Viile Domnești S.R.L.
Firma a primit 54% din valoarea contractelor autorității în 2025 (3.684.467 lei din 6.858.795 lei).
Concentrare la un singur furnizor3,6 milioane de lei
Comuna Naruja→Troia Premium Construct SRL
Firma a primit 53% din valoarea contractelor autorității în 2025 (3.642.187 lei din 6.858.795 lei).
Concentrare la un singur furnizor3,6 milioane de lei
Comuna Mera(Consiliul Local)→P & D Euroconf Metalic SRL
Firma a primit 67% din valoarea contractelor autorității în 2023 (3.571.301 lei din 5.363.421 lei).
Concentrare la un singur furnizor3,5 milioane de lei
Comuna Vartescoiu→Inspecon SRL
Firma a primit 59% din valoarea contractelor autorității în 2024 (3.523.222 lei din 6.015.074 lei).
Concentrare la un singur furnizor3,5 milioane de lei
Comuna Boghesti→Roman Impex Prest SRL
Firma a primit 82% din valoarea contractelor autorității în 2023 (3.521.363 lei din 4.278.143 lei).
Concentrare la un singur furnizor3,5 milioane de lei
Comuna Garoafa→Bodber Interserv SRL
Firma a primit 65% din valoarea contractelor autorității în 2026 (3.517.699 lei din 5.439.055 lei).
Concentrare la un singur furnizor3,5 milioane de lei
Comuna Garoafa→Marok Energy SRL
Firma a primit 65% din valoarea contractelor autorității în 2026 (3.517.699 lei din 5.439.055 lei).
Concentrare la un singur furnizor3,5 milioane de lei
Firma a primit 76% din valoarea contractelor autorității în 2023 (3.483.367 lei din 4.592.042 lei).
Concentrare la un singur furnizor3,5 milioane de lei
Comuna Balesti→Tronaru Constoc S.R.L.
Firma a primit 76% din valoarea contractelor autorității în 2023 (3.483.367 lei din 4.592.042 lei).
Concentrare la un singur furnizor3,4 milioane de lei
Comuna Dumbraveni→GM Management Extraction S.R.L.
Firma a primit 58% din valoarea contractelor autorității în 2025 (3.440.897 lei din 5.907.769 lei).
Concentrare la un singur furnizor3,3 milioane de lei
Comuna Vintileasca→Dandafir D&D SRL
Firma a primit 70% din valoarea contractelor autorității în 2023 (3.320.428 lei din 4.715.827 lei).
Concentrare la un singur furnizor3,3 milioane de lei
Comuna Golesti→Bitionfor Construcţii SRL
Firma a primit 72% din valoarea contractelor autorității în 2025 (3.259.716 lei din 4.510.080 lei).
Concentrare la un singur furnizor3,3 milioane de lei
Comuna Golesti→Calotmir Tehnagri SRL
Firma a primit 72% din valoarea contractelor autorității în 2025 (3.257.151 lei din 4.510.080 lei).
Concentrare la un singur furnizor3,2 milioane de lei
Spitalul Orasenesc Panciu→BPM Tehnologica SRL
Firma a primit 68% din valoarea contractelor autorității în 2025 (3.160.881 lei din 4.623.998 lei).
Concentrare la un singur furnizor3,1 milioane de lei
Comuna Brosteni→Bitionfor Construcţii SRL
Firma a primit 58% din valoarea contractelor autorității în 2024 (3.079.668 lei din 5.309.108 lei).
Concentrare la un singur furnizor3 milioane de lei
Comuna Corbita→Roman Impex Prest SRL
Firma a primit 56% din valoarea contractelor autorității în 2024 (3.009.985 lei din 5.386.332 lei).
Concentrare la un singur furnizor3 milioane de lei
Comuna Vintileasca→Tancrad SRL
Firma a primit 64% din valoarea contractelor autorității în 2023 (2.999.015 lei din 4.715.827 lei).
Concentrare la un singur furnizor2,9 milioane de lei
Comuna Vartescoiu→Izoterm Construct SRL
Firma a primit 50% din valoarea contractelor autorității în 2023 (2.891.388 lei din 5.733.767 lei).
Concentrare la un singur furnizor2,8 milioane de lei
Comuna Slobozia Ciorasti→Meva Concept SRL
Firma a primit 63% din valoarea contractelor autorității în 2024 (2.846.058 lei din 4.553.842 lei).
Concentrare la un singur furnizor2,8 milioane de lei
Comuna Slobozia Ciorasti→PMS Top Construct S.R.L.
Firma a primit 63% din valoarea contractelor autorității în 2024 (2.846.058 lei din 4.553.842 lei).
Concentrare la un singur furnizor2,8 milioane de lei
Comuna Golesti→Izoterm Construct SRL
Firma a primit 56% din valoarea contractelor autorității în 2023 (2.831.018 lei din 5.011.825 lei).