Indicatori de risc
Tipare care merită verificate în contractele publice. Un indicator nu e o acuzație.
322 de indicatori de tipul „Concentrare la un singur furnizor” în județul Bacău, ordonați după valoare. O firmă primește peste jumătate din banii unei autorități. Cum calculăm.
Concentrare la un singur furnizor7,9 milioane de lei
Firma a primit 72% din valoarea contractelor autorității în 2024 (7.913.022 lei din 11.036.229 lei).
Concentrare la un singur furnizor7,9 milioane de lei
Comuna Secuieni→Antrepriza de Construcţii Drumuri ŞI Autostrăzi S.R.L.
Firma a primit 72% din valoarea contractelor autorității în 2024 (7.913.022 lei din 11.036.229 lei).
Concentrare la un singur furnizor7,9 milioane de lei
Comuna Secuieni→Yda Proiect Consulting SRL
Firma a primit 72% din valoarea contractelor autorității în 2024 (7.913.022 lei din 11.036.229 lei).
Concentrare la un singur furnizor7,9 milioane de lei
Comuna Magiresti (Primaria Magiresti)→Rutier-Conex Xxi SRL
Firma a primit 78% din valoarea contractelor autorității în 2023 (7.878.938 lei din 10.112.736 lei).
Concentrare la un singur furnizor7,9 milioane de lei
Comuna Magiresti (Primaria Magiresti)→Conextrust SA
Firma a primit 78% din valoarea contractelor autorității în 2023 (7.863.938 lei din 10.112.736 lei).
Concentrare la un singur furnizor7,8 milioane de lei
Comuna Orbeni (Consiliul Local Orbeni)→Servrut-Construct SRL
Firma a primit 74% din valoarea contractelor autorității în 2024 (7.846.431 lei din 10.542.201 lei).
Concentrare la un singur furnizor7,8 milioane de lei
Comuna Solont (Consiliul Local Solont)→Cadvyll Const SRL
Firma a primit 88% din valoarea contractelor autorității în 2026 (7.755.946 lei din 8.861.141 lei).
Concentrare la un singur furnizor7,7 milioane de lei
UAT Comuna Sarata→Geo Myke SRL
Firma a primit 88% din valoarea contractelor autorității în 2023 (7.716.990 lei din 8.730.492 lei).
Concentrare la un singur furnizor7,7 milioane de lei
Comuna Orbeni (Consiliul Local Orbeni)→Routte-Construct SRL
Firma a primit 73% din valoarea contractelor autorității în 2024 (7.690.698 lei din 10.542.201 lei).
Concentrare la un singur furnizor7,7 milioane de lei
UAT Comuna Sarata→Trust G.P. S.R.L.
Firma a primit 88% din valoarea contractelor autorității în 2023 (7.689.599 lei din 8.730.492 lei).
Concentrare la un singur furnizor7,6 milioane de lei
Domeniu Public si Privat Onesti S.A.→Eliotrax S.R.L.
Firma a primit 62% din valoarea contractelor autorității în 2026 (7.560.000 lei din 12.135.536 lei).
Concentrare la un singur furnizor7,5 milioane de lei
Comuna Gaiceana (Primaria Gaiceana)→Antrepriza de Construcţii Drumuri ŞI Autostrăzi S.R.L.
Firma a primit 66% din valoarea contractelor autorității în 2023 (7.514.090 lei din 11.466.793 lei).
Concentrare la un singur furnizor7,5 milioane de lei
Comuna Gaiceana (Primaria Gaiceana)→Străzi Concept SRL
Firma a primit 66% din valoarea contractelor autorității în 2023 (7.514.090 lei din 11.466.793 lei).
Concentrare la un singur furnizor7,5 milioane de lei
Comuna Beresti-Bistrita (Consiliul local Beresti-Bistrita)→Conextrust SA
Firma a primit 86% din valoarea contractelor autorității în 2023 (7.475.822 lei din 8.707.978 lei).
Concentrare la un singur furnizor7,5 milioane de lei
Comuna Beresti-Bistrita (Consiliul local Beresti-Bistrita)→Pandel Design S.R.L.
Firma a primit 86% din valoarea contractelor autorității în 2023 (7.475.822 lei din 8.707.978 lei).
Concentrare la un singur furnizor7,3 milioane de lei
Comuna Nicolae Balcescu JUD. Bacau→Rikko Steel SRL
Firma a primit 53% din valoarea contractelor autorității în 2025 (7.302.211 lei din 13.908.527 lei).
Concentrare la un singur furnizor7,3 milioane de lei
Comuna Nicolae Balcescu JUD. Bacau→Roschem CORP. SRL
Firma a primit 53% din valoarea contractelor autorității în 2025 (7.302.211 lei din 13.908.527 lei).
Concentrare la un singur furnizor7,3 milioane de lei
Comuna Balcani (Consiliul Local)→Comprest Intermed SRL
Firma a primit 58% din valoarea contractelor autorității în 2024 (7.258.264 lei din 12.465.695 lei).
Concentrare la un singur furnizor7,1 milioane de lei
Orasul Slanic Moldova→Gamserv Cons SRL
Firma a primit 72% din valoarea contractelor autorității în 2026 (7.070.918 lei din 9.779.135 lei).
Concentrare la un singur furnizor7,1 milioane de lei
Comuna Gura Vaii→Auto-Trucks SRL
Firma a primit 67% din valoarea contractelor autorității în 2023 (7.055.815 lei din 10.471.350 lei).
Concentrare la un singur furnizor7 milioane de lei
Comuna Gioseni (Primaria Comunei Gioseni)→Muv SRL
Firma a primit 78% din valoarea contractelor autorității în 2025 (6.989.578 lei din 8.948.437 lei).
Concentrare la un singur furnizor6,9 milioane de lei
Organizatia Utilizatorilor de Apa pentru Irigatii ''Sascut''→EPRS.RO SRL
Firma a primit 99% din valoarea contractelor autorității în 2023 (6.893.146 lei din 6.983.529 lei).
Concentrare la un singur furnizor6,8 milioane de lei
Comuna Negri→Antrepriza de Construcţii Drumuri ŞI Autostrăzi S.R.L.
Firma a primit 73% din valoarea contractelor autorității în 2023 (6.801.734 lei din 9.332.707 lei).
Concentrare la un singur furnizor6,8 milioane de lei
Comuna Negri→Străzi Concept SRL
Firma a primit 73% din valoarea contractelor autorității în 2023 (6.801.734 lei din 9.332.707 lei).
Concentrare la un singur furnizor6,7 milioane de lei
Comuna Gura Vaii→Capital Invest SRL
Firma a primit 64% din valoarea contractelor autorității în 2023 (6.677.815 lei din 10.471.350 lei).
Concentrare la un singur furnizor6,5 milioane de lei
Firma a primit 59% din valoarea contractelor autorității în 2023 (6.533.737 lei din 11.098.360 lei).
Concentrare la un singur furnizor6,2 milioane de lei
Comuna Manastirea Casin (Consiliul Local Manastirea Casin)→Daroconstruct SRL
Firma a primit 51% din valoarea contractelor autorității în 2023 (6.198.847 lei din 12.086.998 lei).
Concentrare la un singur furnizor6,2 milioane de lei
Comuna Manastirea Casin (Consiliul Local Manastirea Casin)→Dinga Avs Construct SRL
Firma a primit 51% din valoarea contractelor autorității în 2023 (6.198.847 lei din 12.086.998 lei).
Concentrare la un singur furnizor6,2 milioane de lei
Comuna Ungureni (Consiliul Local Ungureni)→Trio Grup Construct SRL
Firma a primit 83% din valoarea contractelor autorității în 2026 (6.185.451 lei din 7.434.895 lei).
Concentrare la un singur furnizor6,1 milioane de lei
Thermoenergy Group S.A.→Loial Impex SRL
Firma a primit 51% din valoarea contractelor autorității în 2026 (6.145.827 lei din 11.992.343 lei).