Indicatori de risc
Tipare care merită verificate în contractele publice. Un indicator nu e o acuzație.
258 de indicatori de tipul „Concentrare la un singur furnizor” în județul Bihor, ordonați după valoare. O firmă primește peste jumătate din banii unei autorități. Cum calculăm.
Concentrare la un singur furnizor55,1 milioane de lei
Spitalul Clinic de Recuperare Medicala Baile Felix→Drum Asfalt SRL
Firma a primit 97% din valoarea contractelor autorității în 2026 (55.144.213 lei din 56.894.215 lei).
Concentrare la un singur furnizor55,1 milioane de lei
Spitalul Clinic de Recuperare Medicala Baile Felix→Precon Transilvania S.R.L.
Firma a primit 97% din valoarea contractelor autorității în 2026 (55.144.213 lei din 56.894.215 lei).
Concentrare la un singur furnizor54,3 milioane de lei
Asociatia Intercomunitara Zona Nord Vest→Cirrus Project S.R.L.
Firma a primit 99% din valoarea contractelor autorității în 2023 (54.309.866 lei din 55.101.592 lei).
Concentrare la un singur furnizor54,3 milioane de lei
Asociatia Intercomunitara Zona Nord Vest→Ness Proiect Europe SRL
Firma a primit 99% din valoarea contractelor autorității în 2023 (54.309.866 lei din 55.101.592 lei).
Concentrare la un singur furnizor49,3 milioane de lei
Comuna Cociuba Mare→Flodor Transcom SRL
Firma a primit 76% din valoarea contractelor autorității în 2023 (49.328.764 lei din 64.898.306 lei).
Concentrare la un singur furnizor48,4 milioane de lei
Orasul Stei→Vutan Instalatii SRL
Firma a primit 52% din valoarea contractelor autorității în 2023 (48.415.529 lei din 93.924.542 lei).
Concentrare la un singur furnizor48,3 milioane de lei
Orasul Stei→Drumuri Orasenesti SA
Firma a primit 51% din valoarea contractelor autorității în 2023 (48.305.243 lei din 93.924.542 lei).
Concentrare la un singur furnizor47,4 milioane de lei
Spitalul Clinic de Recuperare Medicala Baile Felix→Poliart SRL
Firma a primit 93% din valoarea contractelor autorității în 2025 (47.392.336 lei din 51.224.902 lei).
Concentrare la un singur furnizor47,2 milioane de lei
Spitalul Clinic de Recuperare Medicala Baile Felix→Selina SRL
Firma a primit 92% din valoarea contractelor autorității în 2025 (47.202.436 lei din 51.224.902 lei).
Concentrare la un singur furnizor47,2 milioane de lei
Spitalul Clinic de Recuperare Medicala Baile Felix→Termoline SRL
Firma a primit 92% din valoarea contractelor autorității în 2025 (47.202.436 lei din 51.224.902 lei).
Concentrare la un singur furnizor47,2 milioane de lei
Spitalul Clinic de Recuperare Medicala Baile Felix→Drumuri Bihor SA
Firma a primit 92% din valoarea contractelor autorității în 2025 (47.202.436 lei din 51.224.902 lei).
Concentrare la un singur furnizor47,2 milioane de lei
Spitalul Clinic de Recuperare Medicala Baile Felix→Drum Asfalt SRL
Firma a primit 92% din valoarea contractelor autorității în 2025 (47.202.436 lei din 51.224.902 lei).
Concentrare la un singur furnizor44,6 milioane de lei
Municipiul Marghita→Termoline SRL
Firma a primit 60% din valoarea contractelor autorității în 2023 (44.634.587 lei din 73.915.761 lei).
Concentrare la un singur furnizor40,8 milioane de lei
Comuna Osorhei→Andreea Construct Company SRL
Firma a primit 91% din valoarea contractelor autorității în 2023 (40.777.547 lei din 44.730.688 lei).
Concentrare la un singur furnizor40,8 milioane de lei
Comuna Osorhei→Ideal Anastasya S.R.L.
Firma a primit 91% din valoarea contractelor autorității în 2023 (40.777.547 lei din 44.730.688 lei).
Concentrare la un singur furnizor40,8 milioane de lei
Comuna Osorhei→Tehno-Edil Amf S.R.L.
Firma a primit 91% din valoarea contractelor autorității în 2023 (40.777.547 lei din 44.730.688 lei).
Concentrare la un singur furnizor33,4 milioane de lei
Comuna Tinca→Alrosel Project SRL
Firma a primit 55% din valoarea contractelor autorității în 2025 (33.442.159 lei din 61.019.972 lei).
Concentrare la un singur furnizor33,4 milioane de lei
Comuna Tinca→SST Grup Termo S.R.L.
Firma a primit 55% din valoarea contractelor autorității în 2025 (33.442.159 lei din 61.019.972 lei).
Concentrare la un singur furnizor33,4 milioane de lei
Comuna Tinca→Gaz Vest Retele S.R.L.
Firma a primit 55% din valoarea contractelor autorității în 2025 (33.442.159 lei din 61.019.972 lei).
Concentrare la un singur furnizor33,4 milioane de lei
Comuna Tinca→Fortunato CSB S.R.L.
Firma a primit 55% din valoarea contractelor autorității în 2025 (33.442.159 lei din 61.019.972 lei).
Concentrare la un singur furnizor32,1 milioane de lei
Comuna Ciumeghiu (Consiliul Local Ciumeghiu)→Distrigaz Vest SA
Firma a primit 84% din valoarea contractelor autorității în 2023 (32.083.688 lei din 38.077.174 lei).
Concentrare la un singur furnizor32,1 milioane de lei
Comuna Ciumeghiu (Consiliul Local Ciumeghiu)→Gazmind SRL
Firma a primit 84% din valoarea contractelor autorității în 2023 (32.083.688 lei din 38.077.174 lei).
Concentrare la un singur furnizor32,1 milioane de lei
Comuna Ciumeghiu (Consiliul Local Ciumeghiu)→Termopro Edil SRL
Firma a primit 84% din valoarea contractelor autorității în 2023 (32.083.688 lei din 38.077.174 lei).
Concentrare la un singur furnizor32,1 milioane de lei
Comuna Ciumeghiu (Consiliul Local Ciumeghiu)→Distrigaz Vest Construcţii S.R.L.
Firma a primit 84% din valoarea contractelor autorității în 2023 (32.083.688 lei din 38.077.174 lei).
Concentrare la un singur furnizor28,9 milioane de lei
Comuna Osorhei→Inteco Holding SRL
Firma a primit 68% din valoarea contractelor autorității în 2024 (28.922.481 lei din 42.316.457 lei).
Concentrare la un singur furnizor28,9 milioane de lei
Comuna Osorhei→Tehno-Edil Amf S.R.L.
Firma a primit 68% din valoarea contractelor autorității în 2024 (28.922.481 lei din 42.316.457 lei).
Concentrare la un singur furnizor28,9 milioane de lei
Comuna Osorhei→Confort Banat S.R.L.
Firma a primit 68% din valoarea contractelor autorității în 2024 (28.922.481 lei din 42.316.457 lei).
Concentrare la un singur furnizor27,4 milioane de lei
Orasul Valea lui Mihai→Proiect Invest SRL
Firma a primit 86% din valoarea contractelor autorității în 2024 (27.374.015 lei din 31.803.377 lei).
Concentrare la un singur furnizor27,4 milioane de lei
Orasul Valea lui Mihai→Proiect-Construct Regiunea Transilvania SRL
Firma a primit 86% din valoarea contractelor autorității în 2024 (27.374.015 lei din 31.803.377 lei).
Concentrare la un singur furnizor26,8 milioane de lei
Firma a primit 98% din valoarea contractelor autorității în 2025 (26.776.688 lei din 27.195.716 lei).