Indicatori de risc
Tipare care merită verificate în contractele publice. Un indicator nu e o acuzație.
194 de indicatori de tipul „Concentrare la un singur furnizor” în județul Bistrița-Năsăud, ordonați după valoare. O firmă primește peste jumătate din banii unei autorități. Cum calculăm.
Concentrare la un singur furnizor8,1 milioane de lei
Comunei Lunca Ilvei (Primaria Lunca Ilvei)→M.I.S-GRUP SRL
Firma a primit 67% din valoarea contractelor autorității în 2023 (8.052.558 lei din 12.056.658 lei).
Concentrare la un singur furnizor7,7 milioane de lei
Firma a primit 61% din valoarea contractelor autorității în 2024 (7.671.820 lei din 12.476.385 lei).
Concentrare la un singur furnizor7,7 milioane de lei
Comuna Sieut→Alexcor Trading SRL
Firma a primit 61% din valoarea contractelor autorității în 2024 (7.671.820 lei din 12.476.385 lei).
Concentrare la un singur furnizor7,7 milioane de lei
Comuna Sieut→Nord Vest Infrastructura si Servicii SRL
Firma a primit 61% din valoarea contractelor autorității în 2024 (7.671.820 lei din 12.476.385 lei).
Concentrare la un singur furnizor7,6 milioane de lei
Firma a primit 60% din valoarea contractelor autorității în 2024 (7.597.277 lei din 12.727.566 lei).
Concentrare la un singur furnizor7,6 milioane de lei
Comuna Nimigea→Dimex-2000 Company SRL
Firma a primit 60% din valoarea contractelor autorității în 2024 (7.597.277 lei din 12.727.566 lei).
Concentrare la un singur furnizor7,5 milioane de lei
Comuna Urmenis→Claro Build S.R.L.
Firma a primit 73% din valoarea contractelor autorității în 2023 (7.548.648 lei din 10.336.615 lei).
Concentrare la un singur furnizor7,5 milioane de lei
Firma a primit 84% din valoarea contractelor autorității în 2025 (7.466.886 lei din 8.854.470 lei).
Concentrare la un singur furnizor7,1 milioane de lei
Comuna Livezile→Antrepriza Montaj Instalatii SA
Firma a primit 57% din valoarea contractelor autorității în 2024 (7.124.506 lei din 12.543.750 lei).
Concentrare la un singur furnizor7,1 milioane de lei
Comuna Livezile→Viacom Mus Grup S.R.L.
Firma a primit 57% din valoarea contractelor autorității în 2024 (7.124.506 lei din 12.543.750 lei).
Concentrare la un singur furnizor7,1 milioane de lei
Comuna Sintereag→Dianova Instal SRL
Firma a primit 71% din valoarea contractelor autorității în 2024 (7.086.494 lei din 10.000.350 lei).
Concentrare la un singur furnizor7,1 milioane de lei
Spitalul Orasenesc "dr. George Trifon" Nasaud→Siemens Healthcare SRL
Firma a primit 56% din valoarea contractelor autorității în 2024 (7.086.129 lei din 12.714.269 lei).
Concentrare la un singur furnizor6,8 milioane de lei
Comuna Tiha-Bargaului→Tomoroga Construct SRL
Firma a primit 60% din valoarea contractelor autorității în 2025 (6.808.746 lei din 11.326.312 lei).
Concentrare la un singur furnizor6,7 milioane de lei
Comuna Tiha-Bargaului→Aqua Flow Construct S.R.L.
Firma a primit 57% din valoarea contractelor autorității în 2024 (6.661.952 lei din 11.652.074 lei).
Concentrare la un singur furnizor6,7 milioane de lei
Comuna Magura Ilvei→Drum Construct SRL
Firma a primit 86% din valoarea contractelor autorității în 2023 (6.660.739 lei din 7.710.385 lei).
Concentrare la un singur furnizor6,7 milioane de lei
Comuna Magura Ilvei→Emidav Portrad SRL
Firma a primit 86% din valoarea contractelor autorității în 2023 (6.660.739 lei din 7.710.385 lei).
Concentrare la un singur furnizor6,5 milioane de lei
Comuna Micestii de Campie→Amicii Building SRL
Firma a primit 83% din valoarea contractelor autorității în 2026 (6.530.847 lei din 7.862.895 lei).
Concentrare la un singur furnizor6,4 milioane de lei
Orasul Nasaud→Lucicor Prod SRL
Firma a primit 62% din valoarea contractelor autorității în 2026 (6.366.474 lei din 10.220.678 lei).
Concentrare la un singur furnizor6,4 milioane de lei
Firma a primit 62% din valoarea contractelor autorității în 2026 (6.366.474 lei din 10.220.678 lei).
Concentrare la un singur furnizor6,3 milioane de lei
Comuna Sant→Gironic Star Com SRL
Firma a primit 63% din valoarea contractelor autorității în 2024 (6.349.796 lei din 10.097.800 lei).
Concentrare la un singur furnizor6,3 milioane de lei
Comuna Galatii Bistritei→Indeminarea Prodcom SRL
Firma a primit 65% din valoarea contractelor autorității în 2024 (6.256.407 lei din 9.616.276 lei).
Concentrare la un singur furnizor6,2 milioane de lei
Comuna Ciceu Mihaiesti→CML.RO SRL
Firma a primit 84% din valoarea contractelor autorității în 2024 (6.214.350 lei din 7.361.592 lei).
Concentrare la un singur furnizor6,2 milioane de lei
Comuna Bistrita Bargaului→Amicii Building SRL
Firma a primit 54% din valoarea contractelor autorității în 2024 (6.202.994 lei din 11.554.132 lei).
Concentrare la un singur furnizor5,7 milioane de lei
Comuna Prundu Bargaului→Soimul Birgaului SRL
Firma a primit 56% din valoarea contractelor autorității în 2023 (5.731.513 lei din 10.246.030 lei).
Concentrare la un singur furnizor5,6 milioane de lei
Comuna Cosbuc (Primaria Cosbuc)→Iza Pop SRL
Firma a primit 87% din valoarea contractelor autorității în 2023 (5.611.155 lei din 6.456.292 lei).
Concentrare la un singur furnizor5,4 milioane de lei
Comuna Cosbuc (Primaria Cosbuc)→Miron-Construct SRL
Firma a primit 84% din valoarea contractelor autorității în 2023 (5.449.036 lei din 6.456.292 lei).
Concentrare la un singur furnizor5,3 milioane de lei
Comuna Feldru (Primaria comunei Feldru)→M.I.S-GRUP SRL
Firma a primit 71% din valoarea contractelor autorității în 2026 (5.285.444 lei din 7.420.407 lei).
Concentrare la un singur furnizor5,3 milioane de lei
Comuna Feldru (Primaria comunei Feldru)→Veroprime Construct SRL
Firma a primit 64% din valoarea contractelor autorității în 2023 (5.263.397 lei din 8.281.347 lei).
Concentrare la un singur furnizor5,3 milioane de lei
Comuna Spermezeu (Consiliul local Spermezeu)→CML.RO SRL
Firma a primit 85% din valoarea contractelor autorității în 2026 (5.257.829 lei din 6.178.767 lei).
Concentrare la un singur furnizor5,2 milioane de lei
Comuna Caianu Mic→FQ Biomax Construct S.R.L.
Firma a primit 86% din valoarea contractelor autorității în 2026 (5.176.382 lei din 6.041.784 lei).