Indicatori de risc
Tipare care merită verificate în contractele publice. Un indicator nu e o acuzație.
221 de indicatori de tipul „Concentrare la un singur furnizor” în județul Brașov, ordonați după valoare. O firmă primește peste jumătate din banii unei autorități. Cum calculăm.
Concentrare la un singur furnizor27,3 milioane de lei
Firma a primit 96% din valoarea contractelor autorității în 2026 (27.312.657 lei din 28.593.757 lei).
Concentrare la un singur furnizor27,3 milioane de lei
Comuna Harman→Concrete & Design Solutions SRL
Firma a primit 96% din valoarea contractelor autorității în 2026 (27.312.657 lei din 28.593.757 lei).
Concentrare la un singur furnizor25,5 milioane de lei
Ministerul Afacerilor Interne - Unitatea Militara 0541 Sinca Veche→Euras SRL
Firma a primit 99% din valoarea contractelor autorității în 2025 (25.510.000 lei din 25.706.986 lei).
Concentrare la un singur furnizor25,5 milioane de lei
Ministerul Afacerilor Interne - Unitatea Militara 0541 Sinca Veche→Structo Trading S.R.L.
Firma a primit 99% din valoarea contractelor autorității în 2025 (25.510.000 lei din 25.706.986 lei).
Concentrare la un singur furnizor25,5 milioane de lei
Ministerul Afacerilor Interne - Unitatea Militara 0541 Sinca Veche→Gridpolis S.R.L.
Firma a primit 99% din valoarea contractelor autorității în 2025 (25.510.000 lei din 25.706.986 lei).
Concentrare la un singur furnizor25,5 milioane de lei
Orasul Zarnesti (Primaria Orasului Zarnesti)→Eren Cons SRL
Firma a primit 59% din valoarea contractelor autorității în 2025 (25.467.826 lei din 43.086.962 lei).
Concentrare la un singur furnizor23,2 milioane de lei
Municipiul Codlea→Alpha Project S.R.L.
Firma a primit 75% din valoarea contractelor autorității în 2023 (23.220.437 lei din 30.898.516 lei).
Concentrare la un singur furnizor22,3 milioane de lei
Comuna Feldioara (Primaria Comunei Feldioara)→Har & H SRL
Firma a primit 85% din valoarea contractelor autorității în 2026 (22.309.571 lei din 26.254.187 lei).
Concentrare la un singur furnizor22,3 milioane de lei
Comuna Feldioara (Primaria Comunei Feldioara)→Romfit Grup SRL
Firma a primit 85% din valoarea contractelor autorității în 2026 (22.309.571 lei din 26.254.187 lei).
Concentrare la un singur furnizor18 milioane de lei
MINISTERUL APARARII UM 01932 Brasov→Nisara Impex SRL
Firma a primit 65% din valoarea contractelor autorității în 2023 (17.988.016 lei din 27.659.832 lei).
Concentrare la un singur furnizor18 milioane de lei
Directia de Asistenta Sociala Brasov→TPC Digging Construct S.R.L.
Firma a primit 78% din valoarea contractelor autorității în 2024 (17.970.697 lei din 22.970.543 lei).
Concentrare la un singur furnizor17 milioane de lei
Comuna Vama Buzaului→"Valdek Impex" SRL
Firma a primit 57% din valoarea contractelor autorității în 2024 (16.968.138 lei din 29.641.454 lei).
Concentrare la un singur furnizor17 milioane de lei
Comuna Vama Buzaului→TQM Management SRL
Firma a primit 57% din valoarea contractelor autorității în 2024 (16.968.138 lei din 29.641.454 lei).
Concentrare la un singur furnizor16,4 milioane de lei
Administratia Nationala a Rezervelor de Stat si Probleme Speciale Unitatea Teritoriala 430→Tecnoservice Equipment SRL
Firma a primit 95% din valoarea contractelor autorității în 2026 (16.366.584 lei din 17.240.079 lei).
Concentrare la un singur furnizor16,2 milioane de lei
Spitalul Municipal Sacele→Bracoma Sport SRL
Firma a primit 67% din valoarea contractelor autorității în 2024 (16.180.359 lei din 24.224.137 lei).
Concentrare la un singur furnizor16 milioane de lei
Municipiul Codlea→Test Mode 1 S.R.L.
Firma a primit 52% din valoarea contractelor autorității în 2023 (16.028.516 lei din 30.898.516 lei).
Concentrare la un singur furnizor15,4 milioane de lei
Comuna Teliu→Sofvi Construct Instal SRL
Firma a primit 92% din valoarea contractelor autorității în 2024 (15.380.870 lei din 16.652.773 lei).
Concentrare la un singur furnizor15,4 milioane de lei
Comuna Harman→Geiger Brașov S.R.L.
Firma a primit 62% din valoarea contractelor autorității în 2025 (15.367.834 lei din 24.659.923 lei).
Concentrare la un singur furnizor15,4 milioane de lei
Comuna Harman→Bracons Proiect SRL
Firma a primit 62% din valoarea contractelor autorității în 2025 (15.367.834 lei din 24.659.923 lei).
Concentrare la un singur furnizor15,3 milioane de lei
Serviciul Public Local de Termoficare Brasov→NRG Company SRL
Firma a primit 84% din valoarea contractelor autorității în 2023 (15.318.387 lei din 18.337.555 lei).
Concentrare la un singur furnizor13,5 milioane de lei
Comuna Feldioara (Primaria Comunei Feldioara)→Geiger Brașov S.R.L.
Firma a primit 73% din valoarea contractelor autorității în 2025 (13.500.997 lei din 18.596.199 lei).
Concentrare la un singur furnizor12,9 milioane de lei
Spitalul Clinic de Psihiatrie si Neurologie Brasov→Amrita Com SRL
Firma a primit 83% din valoarea contractelor autorității în 2024 (12.893.024 lei din 15.585.205 lei).
Concentrare la un singur furnizor11,7 milioane de lei
Firma a primit 70% din valoarea contractelor autorității în 2025 (11.703.522 lei din 16.618.923 lei).
Concentrare la un singur furnizor11,7 milioane de lei
Firma a primit 70% din valoarea contractelor autorității în 2025 (11.703.522 lei din 16.618.923 lei).
Concentrare la un singur furnizor11,7 milioane de lei
Comuna Cata→Alcad Struct S.R.L.
Firma a primit 70% din valoarea contractelor autorității în 2025 (11.703.522 lei din 16.618.923 lei).
Concentrare la un singur furnizor11,7 milioane de lei
Comuna Cata→Second Tarodi S.R.L.
Firma a primit 70% din valoarea contractelor autorității în 2025 (11.703.522 lei din 16.618.923 lei).
Concentrare la un singur furnizor11,7 milioane de lei
Comuna Cata→Edgard'S Group S.R.L.
Firma a primit 70% din valoarea contractelor autorității în 2025 (11.703.522 lei din 16.618.923 lei).
Concentrare la un singur furnizor11,4 milioane de lei
Comuna Vistea→Good Life Project S.R.L.
Firma a primit 86% din valoarea contractelor autorității în 2023 (11.388.926 lei din 13.296.515 lei).
Concentrare la un singur furnizor11,3 milioane de lei
Firma a primit 85% din valoarea contractelor autorității în 2023 (11.298.926 lei din 13.296.515 lei).
Concentrare la un singur furnizor11,2 milioane de lei
Comuna Budila→Mecan Construct SA
Firma a primit 64% din valoarea contractelor autorității în 2025 (11.217.629 lei din 17.511.288 lei).