Indicatori de risc
Tipare care merită verificate în contractele publice. Un indicator nu e o acuzație.
221 de indicatori de tipul „Concentrare la un singur furnizor” în județul Brașov, ordonați după valoare. O firmă primește peste jumătate din banii unei autorități. Cum calculăm.
Concentrare la un singur furnizor11,2 milioane de lei
Comuna Budila→Cromo Advertising SRL
Firma a primit 64% din valoarea contractelor autorității în 2025 (11.217.629 lei din 17.511.288 lei).
Concentrare la un singur furnizor10,9 milioane de lei
Comuna Bod→Geiger Brașov S.R.L.
Firma a primit 83% din valoarea contractelor autorității în 2026 (10.866.624 lei din 13.105.911 lei).
Concentrare la un singur furnizor10,7 milioane de lei
Comuna Sinca - Brasov→Aqua Flow Construct S.R.L.
Firma a primit 88% din valoarea contractelor autorității în 2026 (10.676.849 lei din 12.149.189 lei).
Concentrare la un singur furnizor10,7 milioane de lei
Comuna Sinca - Brasov→Ecoagrovita SRL
Firma a primit 88% din valoarea contractelor autorității în 2026 (10.676.849 lei din 12.149.189 lei).
Concentrare la un singur furnizor10,7 milioane de lei
Comuna Sinca - Brasov→Zen Urban Construct SRL
Firma a primit 88% din valoarea contractelor autorității în 2026 (10.676.849 lei din 12.149.189 lei).
Concentrare la un singur furnizor10,7 milioane de lei
Comuna Sinca - Brasov→Vibe Building Construct S.R.L.
Firma a primit 88% din valoarea contractelor autorității în 2026 (10.676.849 lei din 12.149.189 lei).
Concentrare la un singur furnizor10,6 milioane de lei
Firma a primit 70% din valoarea contractelor autorității în 2024 (10.595.017 lei din 15.241.295 lei).
Concentrare la un singur furnizor10,4 milioane de lei
Firma a primit 80% din valoarea contractelor autorității în 2024 (10.390.191 lei din 13.067.128 lei).
Concentrare la un singur furnizor10,4 milioane de lei
Comuna Cincu→Calotmir Tehnagri SRL
Firma a primit 80% din valoarea contractelor autorității în 2024 (10.361.179 lei din 12.876.035 lei).
Concentrare la un singur furnizor10,2 milioane de lei
Firma a primit 67% din valoarea contractelor autorității în 2024 (10.189.334 lei din 15.241.295 lei).
Concentrare la un singur furnizor10,1 milioane de lei
Asociatia de Dezvoltare Intercomunitara Comuna Ucea - Comuna Vistea→Infra Plan SRL
Firma a primit 98% din valoarea contractelor autorității în 2025 (10.100.000 lei din 10.260.000 lei).
Concentrare la un singur furnizor10,1 milioane de lei
Asociatia de Dezvoltare Intercomunitara Comuna Ucea - Comuna Vistea→Instgaz SRL
Firma a primit 98% din valoarea contractelor autorității în 2025 (10.100.000 lei din 10.260.000 lei).
Concentrare la un singur furnizor10 milioane de lei
Asociatia de Dezvoltare Intercomunitara Valea Felmerului→Gopro Infrastructure SRL
Firma a primit 100% din valoarea contractelor autorității în 2026 (9.998.888 lei din 9.998.888 lei).
Concentrare la un singur furnizor9,9 milioane de lei
Comuna Vulcan→Gopro Infrastructure SRL
Firma a primit 65% din valoarea contractelor autorității în 2024 (9.949.334 lei din 15.241.295 lei).
Concentrare la un singur furnizor9,5 milioane de lei
Firma a primit 53% din valoarea contractelor autorității în 2024 (9.526.493 lei din 17.955.979 lei).
Concentrare la un singur furnizor9,4 milioane de lei
Comuna Voila (Primaria Comunei Voila)→E-One Holding S.R.L.
Firma a primit 55% din valoarea contractelor autorității în 2025 (9.422.762 lei din 17.149.414 lei).
Concentrare la un singur furnizor9,4 milioane de lei
Comuna Voila (Primaria Comunei Voila)→Meva Concept SRL
Firma a primit 55% din valoarea contractelor autorității în 2025 (9.422.762 lei din 17.149.414 lei).
Concentrare la un singur furnizor9,3 milioane de lei
Firma a primit 88% din valoarea contractelor autorității în 2025 (9.349.486 lei din 10.598.163 lei).
Concentrare la un singur furnizor9,3 milioane de lei
Comuna Sambata de Sus→Meva Concept SRL
Firma a primit 72% din valoarea contractelor autorității în 2024 (9.276.064 lei din 12.832.736 lei).
Concentrare la un singur furnizor9,2 milioane de lei
Comuna Ucea (Primaria)→Europan Prod SA
Firma a primit 74% din valoarea contractelor autorității în 2024 (9.156.788 lei din 12.433.461 lei).
Concentrare la un singur furnizor9,2 milioane de lei
Comuna Ucea (Primaria)→Merk Class SRL
Firma a primit 74% din valoarea contractelor autorității în 2024 (9.156.788 lei din 12.433.461 lei).
Concentrare la un singur furnizor8,8 milioane de lei
Serviciul Public Local de Termoficare Brasov→NRG Transcom S.R.L.
Firma a primit 69% din valoarea contractelor autorității în 2024 (8.830.663 lei din 12.786.335 lei).
Concentrare la un singur furnizor8,8 milioane de lei
Biblioteca Judeteana George Baritiu Brasov→Timisoreana SRL
Firma a primit 91% din valoarea contractelor autorității în 2025 (8.781.040 lei din 9.612.791 lei).
Concentrare la un singur furnizor8,8 milioane de lei
Biblioteca Judeteana George Baritiu Brasov→Proing Consult S.A.
Firma a primit 91% din valoarea contractelor autorității în 2025 (8.781.040 lei din 9.612.791 lei).
Concentrare la un singur furnizor8,8 milioane de lei
Biblioteca Judeteana George Baritiu Brasov→DNS Efect S.R.L.
Firma a primit 91% din valoarea contractelor autorității în 2025 (8.781.040 lei din 9.612.791 lei).
Concentrare la un singur furnizor8,7 milioane de lei
Administratia Nationala a Rezervelor de Stat si Probleme Speciale Unitatea Teritoriala 430→Darvari Mechanical Engineering S.R.L.
Firma a primit 94% din valoarea contractelor autorității în 2024 (8.701.234 lei din 9.256.699 lei).
Concentrare la un singur furnizor8,7 milioane de lei
Administratia Nationala a Rezervelor de Stat si Probleme Speciale Unitatea Teritoriala 430→Athos Design & Build Group S.R.L.
Firma a primit 94% din valoarea contractelor autorității în 2024 (8.701.234 lei din 9.256.699 lei).
Concentrare la un singur furnizor8,6 milioane de lei
Comuna Cata→E-One Holding S.R.L.
Firma a primit 82% din valoarea contractelor autorității în 2026 (8.629.795 lei din 10.576.493 lei).
Concentrare la un singur furnizor8,6 milioane de lei
Firma a primit 82% din valoarea contractelor autorității în 2026 (8.629.795 lei din 10.576.493 lei).
Concentrare la un singur furnizor8,6 milioane de lei
Comuna Cata→Tech IT Solutions S.R.L.
Firma a primit 82% din valoarea contractelor autorității în 2026 (8.629.795 lei din 10.576.493 lei).