Indicatori de risc
Tipare care merită verificate în contractele publice. Un indicator nu e o acuzație.
10.646 de indicatori de tipul „Concentrare la un singur furnizor”, ordonați după valoare. O firmă primește peste jumătate din banii unei autorități. Cum calculăm.
Concentrare la un singur furnizor16,3 milioane de lei
Autoritatea Electorala Permanenta→Net Brinel SA
Firma a primit 82% din valoarea contractelor autorității în 2023 (16.288.396 lei din 19.748.101 lei).
Concentrare la un singur furnizor16,3 milioane de lei
Administratia Nationala "Apele Romane" - Administratia Bazinala de Apa Siret→Lescaci Com SRL
Firma a primit 50% din valoarea contractelor autorității în 2024 (16.281.150 lei din 32.409.080 lei).
Concentrare la un singur furnizor16,3 milioane de lei
Administratia Nationala "Apele Romane" - Administratia Bazinala de Apa Siret→Constructii Feroviare Drumuri Poduri SRL
Firma a primit 50% din valoarea contractelor autorității în 2024 (16.281.150 lei din 32.409.080 lei).
Concentrare la un singur furnizor16,3 milioane de lei
Comuna Chiojdeanca (Primaria)→Montin SA
Firma a primit 87% din valoarea contractelor autorității în 2025 (16.270.111 lei din 18.661.259 lei).
Concentrare la un singur furnizor16,3 milioane de lei
Comuna Chiojdeanca (Primaria)→Duromir Logistic S.R.L.
Firma a primit 87% din valoarea contractelor autorității în 2025 (16.270.111 lei din 18.661.259 lei).
Concentrare la un singur furnizor16,3 milioane de lei
Firma a primit 90% din valoarea contractelor autorității în 2026 (16.262.147 lei din 18.147.868 lei).
Concentrare la un singur furnizor16,3 milioane de lei
Comuna Pestisu Mic→Proactiv SRL
Firma a primit 90% din valoarea contractelor autorității în 2026 (16.250.422 lei din 18.147.868 lei).
Concentrare la un singur furnizor16,3 milioane de lei
Firma a primit 90% din valoarea contractelor autorității în 2026 (16.250.422 lei din 18.147.868 lei).
Concentrare la un singur furnizor16,3 milioane de lei
Comuna Pestisu Mic→Metalprod West S.R.L.
Firma a primit 90% din valoarea contractelor autorității în 2026 (16.250.422 lei din 18.147.868 lei).
Concentrare la un singur furnizor16,2 milioane de lei
Comuna Topana (Primaria Topana)→Styh a & a SRL
Firma a primit 75% din valoarea contractelor autorității în 2025 (16.237.972 lei din 21.692.532 lei).
Concentrare la un singur furnizor16,2 milioane de lei
Firma a primit 71% din valoarea contractelor autorității în 2024 (16.234.330 lei din 22.982.082 lei).
Concentrare la un singur furnizor16,2 milioane de lei
Comuna Cacica→Top Foraj Bucovina S.R.L.
Firma a primit 71% din valoarea contractelor autorității în 2024 (16.234.330 lei din 22.982.082 lei).
Concentrare la un singur furnizor16,2 milioane de lei
Orasul Salistea de Sus→Conrep SA
Firma a primit 77% din valoarea contractelor autorității în 2023 (16.210.672 lei din 21.070.042 lei).
Concentrare la un singur furnizor16,2 milioane de lei
Spitalul Municipal Sacele→Bracoma Sport SRL
Firma a primit 67% din valoarea contractelor autorității în 2024 (16.180.359 lei din 24.224.137 lei).
Concentrare la un singur furnizor16,2 milioane de lei
Comuna Tataranu (Primaria Tataranu)→Troia Premium Construct SRL
Firma a primit 91% din valoarea contractelor autorității în 2023 (16.167.919 lei din 17.789.776 lei).
Concentrare la un singur furnizor16,2 milioane de lei
Comuna Tataranu (Primaria Tataranu)→Creative Road Design SRL
Firma a primit 91% din valoarea contractelor autorității în 2023 (16.167.919 lei din 17.789.776 lei).
Concentrare la un singur furnizor16,2 milioane de lei
Comuna Deleni→Construct & Drum SRL
Firma a primit 54% din valoarea contractelor autorității în 2024 (16.166.693 lei din 29.794.964 lei).
Concentrare la un singur furnizor16,2 milioane de lei
Comuna Falciu→Viacons Rutier SRL
Firma a primit 70% din valoarea contractelor autorității în 2023 (16.160.300 lei din 23.205.299 lei).
Concentrare la un singur furnizor16,1 milioane de lei
Firma a primit 75% din valoarea contractelor autorității în 2024 (16.149.653 lei din 21.620.632 lei).
Concentrare la un singur furnizor16,1 milioane de lei
Comuna Poienarii de Arges (Primaria Comunei Poienarii de Arges)→Reparatii Modernizari Retehnologizari Arges SRL
Firma a primit 94% din valoarea contractelor autorității în 2023 (16.139.152 lei din 17.200.785 lei).
Concentrare la un singur furnizor16,1 milioane de lei
Firma a primit 84% din valoarea contractelor autorității în 2024 (16.132.905 lei din 19.262.648 lei).
Concentrare la un singur furnizor16,1 milioane de lei
Firma a primit 67% din valoarea contractelor autorității în 2023 (16.123.431 lei din 23.911.765 lei).
Concentrare la un singur furnizor16,1 milioane de lei
Comuna Borcea→Daficom Construct Instal SRL
Firma a primit 67% din valoarea contractelor autorității în 2023 (16.123.431 lei din 23.911.765 lei).
Concentrare la un singur furnizor16,1 milioane de lei
Comuna Borcea→Carmin Popstar Prod SRL
Firma a primit 67% din valoarea contractelor autorității în 2023 (16.123.431 lei din 23.911.765 lei).
Concentrare la un singur furnizor16,1 milioane de lei
Comuna Borcea→N4A Consult S.R.L.
Firma a primit 67% din valoarea contractelor autorității în 2023 (16.123.431 lei din 23.911.765 lei).
Concentrare la un singur furnizor16,1 milioane de lei
Firma a primit 92% din valoarea contractelor autorității în 2025 (16.123.204 lei din 17.535.120 lei).
Concentrare la un singur furnizor16,1 milioane de lei
Comuna Vilcelele→Consim Invest SRL
Firma a primit 85% din valoarea contractelor autorității în 2023 (16.110.576 lei din 18.885.908 lei).
Concentrare la un singur furnizor16,1 milioane de lei
Comuna Smardan, judetul Galati(Comuna Smardan)→Gendav SRL
Firma a primit 72% din valoarea contractelor autorității în 2025 (16.109.473 lei din 22.231.760 lei).
Concentrare la un singur furnizor16,1 milioane de lei
Comuna Vilcelele→Infra&civil Design SRL
Firma a primit 85% din valoarea contractelor autorității în 2023 (16.081.612 lei din 18.885.908 lei).
Concentrare la un singur furnizor16,1 milioane de lei
Comuna Mihai Eminescu→Big Conf SRL
Firma a primit 68% din valoarea contractelor autorității în 2023 (16.072.754 lei din 23.741.033 lei).