Indicatori de risc
Tipare care merită verificate în contractele publice. Un indicator nu e o acuzație.
10.646 de indicatori de tipul „Concentrare la un singur furnizor”, ordonați după valoare. O firmă primește peste jumătate din banii unei autorități. Cum calculăm.
Concentrare la un singur furnizor15,5 milioane de lei
Comuna Galicea→Infra&civil Design SRL
Firma a primit 92% din valoarea contractelor autorității în 2025 (15.548.292 lei din 16.974.745 lei).
Concentrare la un singur furnizor15,5 milioane de lei
Autoritatea pentru Digitalizarea Romaniei→Altimate S.A.
Firma a primit 84% din valoarea contractelor autorității în 2023 (15.532.903 lei din 18.491.461 lei).
Concentrare la un singur furnizor15,5 milioane de lei
Oras Fierbinti-Targ→Revo Street S.R.L.
Firma a primit 51% din valoarea contractelor autorității în 2024 (15.531.269 lei din 30.658.743 lei).
Concentrare la un singur furnizor15,5 milioane de lei
Oras Fierbinti-Targ→Roni Civil Interoute SRL
Firma a primit 51% din valoarea contractelor autorității în 2024 (15.531.269 lei din 30.658.743 lei).
Concentrare la un singur furnizor15,5 milioane de lei
Oras Fierbinti-Targ→Terra Strade Total Construct SRL
Firma a primit 51% din valoarea contractelor autorității în 2024 (15.531.269 lei din 30.658.743 lei).
Concentrare la un singur furnizor15,5 milioane de lei
Comuna Madaras (Consiliul Local)→Geiger Transilvania SRL
Firma a primit 51% din valoarea contractelor autorității în 2024 (15.518.528 lei din 30.646.638 lei).
Concentrare la un singur furnizor15,5 milioane de lei
Comuna Madaras (Consiliul Local)→Verdi Industrial Construct S.R.L.
Firma a primit 51% din valoarea contractelor autorității în 2024 (15.518.528 lei din 30.646.638 lei).
Concentrare la un singur furnizor15,5 milioane de lei
Comuna Madaras (Consiliul Local)→Termopro Edil SRL
Firma a primit 51% din valoarea contractelor autorității în 2024 (15.518.528 lei din 30.646.638 lei).
Concentrare la un singur furnizor15,5 milioane de lei
Comuna Teiu (Primaria)→General Trust Arges SRL
Firma a primit 86% din valoarea contractelor autorității în 2025 (15.511.609 lei din 18.029.384 lei).
Concentrare la un singur furnizor15,5 milioane de lei
Orasul Dragomiresti→Gavris Grup SRL
Firma a primit 81% din valoarea contractelor autorității în 2024 (15.510.925 lei din 19.262.648 lei).
Concentrare la un singur furnizor15,5 milioane de lei
Firma a primit 90% din valoarea contractelor autorității în 2026 (15.493.747 lei din 17.137.590 lei).
Concentrare la un singur furnizor15,5 milioane de lei
Comuna Popricani→Hydromed Projects SRL
Firma a primit 76% din valoarea contractelor autorității în 2023 (15.493.068 lei din 20.317.643 lei).
Concentrare la un singur furnizor15,5 milioane de lei
Comuna Dumbravesti→Rope Access Construct SRL
Firma a primit 90% din valoarea contractelor autorității în 2026 (15.484.509 lei din 17.240.661 lei).
Concentrare la un singur furnizor15,5 milioane de lei
Firma a primit 90% din valoarea contractelor autorității în 2026 (15.481.759 lei din 17.240.661 lei).
Concentrare la un singur furnizor15,5 milioane de lei
Comuna Alimpesti→S E CO L Romania SRL
Firma a primit 96% din valoarea contractelor autorității în 2024 (15.463.964 lei din 16.130.947 lei).
Concentrare la un singur furnizor15,5 milioane de lei
Firma a primit 89% din valoarea contractelor autorității în 2023 (15.462.620 lei din 17.318.985 lei).
Concentrare la un singur furnizor15,5 milioane de lei
Comuna Fundeni→Gebes Mproject SRL
Firma a primit 89% din valoarea contractelor autorității în 2023 (15.462.620 lei din 17.318.985 lei).
Concentrare la un singur furnizor15,5 milioane de lei
Comuna Fundeni→Assfalti Roads Acm S.R.L.
Firma a primit 89% din valoarea contractelor autorității în 2023 (15.462.620 lei din 17.318.985 lei).
Concentrare la un singur furnizor15,5 milioane de lei
Comuna Suici→Acvafor Proiect SRL
Firma a primit 52% din valoarea contractelor autorității în 2024 (15.457.706 lei din 29.988.719 lei).
Concentrare la un singur furnizor15,4 milioane de lei
Orasul Salistea de Sus→Selcon SRL
Firma a primit 73% din valoarea contractelor autorității în 2023 (15.441.233 lei din 21.070.042 lei).
Concentrare la un singur furnizor15,4 milioane de lei
Omv Petrom S.A→Stilo Evora SRL
Firma a primit 95% din valoarea contractelor autorității în 2024 (15.437.463 lei din 16.322.463 lei).
Concentrare la un singur furnizor15,4 milioane de lei
Invite Systems→Vodafone Romania SA
Firma a primit 100% din valoarea contractelor autorității în 2023 (15.435.917 lei din 15.435.917 lei).
Concentrare la un singur furnizor15,4 milioane de lei
Firma a primit 90% din valoarea contractelor autorității în 2023 (15.433.955 lei din 17.209.858 lei).
Concentrare la un singur furnizor15,4 milioane de lei
Comuna Unirea→Munteanu Construct SRL
Firma a primit 84% din valoarea contractelor autorității în 2024 (15.433.776 lei din 18.348.588 lei).
Concentrare la un singur furnizor15,4 milioane de lei
Comuna Tiream (Primaria Tiream)→Ardelean Company Nord Vest SRL
Firma a primit 92% din valoarea contractelor autorității în 2025 (15.433.587 lei din 16.778.625 lei).
Concentrare la un singur furnizor15,4 milioane de lei
Spitalul Orasenesc Faurei→Bussines Construct Grup SRL
Firma a primit 91% din valoarea contractelor autorității în 2025 (15.418.620 lei din 16.930.621 lei).
Concentrare la un singur furnizor15,4 milioane de lei
Spitalul Orasenesc Faurei→Silvora Tera SRL
Firma a primit 91% din valoarea contractelor autorității în 2025 (15.418.620 lei din 16.930.621 lei).
Concentrare la un singur furnizor15,4 milioane de lei
Spitalul Orasenesc Faurei→Real Deco SRL
Firma a primit 91% din valoarea contractelor autorității în 2025 (15.418.620 lei din 16.930.621 lei).
Concentrare la un singur furnizor15,4 milioane de lei
Spitalul Orasenesc Faurei→Medical Logistic Mall SRL
Firma a primit 91% din valoarea contractelor autorității în 2025 (15.418.620 lei din 16.930.621 lei).
Concentrare la un singur furnizor15,4 milioane de lei
Spitalul Orasenesc Faurei→Skyer Medical Imaging SRL
Firma a primit 91% din valoarea contractelor autorității în 2025 (15.418.620 lei din 16.930.621 lei).