Indicatori de risc
Tipare care merită verificate în contractele publice. Un indicator nu e o acuzație.
10.646 de indicatori de tipul „Concentrare la un singur furnizor”, ordonați după valoare. O firmă primește peste jumătate din banii unei autorități. Cum calculăm.
Concentrare la un singur furnizor12,9 milioane de lei
Institutia Prefectului Judetul Buzau→Optimal Project SRL
Firma a primit 97% din valoarea contractelor autorității în 2023 (12.924.149 lei din 13.264.154 lei).
Concentrare la un singur furnizor12,9 milioane de lei
Institutia Prefectului Judetul Buzau→Hierro Stely SRL
Firma a primit 97% din valoarea contractelor autorității în 2023 (12.924.149 lei din 13.264.154 lei).
Concentrare la un singur furnizor12,9 milioane de lei
Comuna Cerat (Consiliul Local Cerat -Judetul Dolj)→Cassas SRL
Firma a primit 93% din valoarea contractelor autorității în 2023 (12.921.127 lei din 13.864.101 lei).
Concentrare la un singur furnizor12,9 milioane de lei
COMUNA PRIBOIENI (Primaria Priboieni Arges)→Daficom Construct Instal SRL
Firma a primit 72% din valoarea contractelor autorității în 2023 (12.919.147 lei din 17.825.218 lei).
Concentrare la un singur furnizor12,9 milioane de lei
COMUNA PRIBOIENI (Primaria Priboieni Arges)→Valah Construct Grup SRL
Firma a primit 72% din valoarea contractelor autorității în 2023 (12.919.147 lei din 17.825.218 lei).
Concentrare la un singur furnizor12,9 milioane de lei
COMUNA PRIBOIENI (Primaria Priboieni Arges)→IP & Coratza INGINERIE.RO SRL
Firma a primit 72% din valoarea contractelor autorității în 2023 (12.919.147 lei din 17.825.218 lei).
Concentrare la un singur furnizor12,9 milioane de lei
Comuna Malini→Test Prima S.R.L.
Firma a primit 72% din valoarea contractelor autorității în 2023 (12.916.965 lei din 17.849.457 lei).
Concentrare la un singur furnizor12,9 milioane de lei
Comuna Dabaca (Consiliul Local al Comunei Dabaca)→Indeminarea Prodcom SRL
Firma a primit 91% din valoarea contractelor autorității în 2023 (12.916.819 lei din 14.132.381 lei).
Concentrare la un singur furnizor12,9 milioane de lei
Comuna Dabaca (Consiliul Local al Comunei Dabaca)→Tomoroga Construct SRL
Firma a primit 91% din valoarea contractelor autorității în 2023 (12.916.819 lei din 14.132.381 lei).
Concentrare la un singur furnizor12,9 milioane de lei
Oras Gataia→Drumuri si Poduri Banat S.R.L.
Firma a primit 70% din valoarea contractelor autorității în 2023 (12.904.593 lei din 18.382.747 lei).
Concentrare la un singur furnizor12,9 milioane de lei
Spitalul Clinic de Psihiatrie si Neurologie Brasov→Amrita Com SRL
Firma a primit 83% din valoarea contractelor autorității în 2024 (12.893.024 lei din 15.585.205 lei).
Concentrare la un singur furnizor12,9 milioane de lei
Firma a primit 64% din valoarea contractelor autorității în 2024 (12.875.660 lei din 20.207.234 lei).
Concentrare la un singur furnizor12,9 milioane de lei
Comuna Cernica→Mari- Vila Com SRL
Firma a primit 82% din valoarea contractelor autorității în 2023 (12.869.412 lei din 15.636.951 lei).
Concentrare la un singur furnizor12,9 milioane de lei
Comuna Argetoaia→Strade Bauunternehmung S.R.L.
Firma a primit 95% din valoarea contractelor autorității în 2023 (12.869.200 lei din 13.542.806 lei).
Concentrare la un singur furnizor12,9 milioane de lei
Comuna Argetoaia→Acm Proiect SRL
Firma a primit 95% din valoarea contractelor autorității în 2023 (12.869.200 lei din 13.542.806 lei).
Concentrare la un singur furnizor12,9 milioane de lei
Comuna Argetoaia→Romag Utilaje Constructii S.R.L.
Firma a primit 95% din valoarea contractelor autorității în 2023 (12.869.200 lei din 13.542.806 lei).
Concentrare la un singur furnizor12,8 milioane de lei
COMUNA BORASCU(Primaria Comunei Borascu)→Infra&civil Design SRL
Firma a primit 66% din valoarea contractelor autorității în 2024 (12.845.088 lei din 19.516.108 lei).
Concentrare la un singur furnizor12,8 milioane de lei
Comuna Stauceni→Cornell'S Floor SRL
Firma a primit 77% din valoarea contractelor autorității în 2023 (12.836.158 lei din 16.735.271 lei).
Concentrare la un singur furnizor12,8 milioane de lei
Orașul Ulmeni→Edilmarc-Strade S.R.L.
Firma a primit 77% din valoarea contractelor autorității în 2023 (12.812.595 lei din 16.723.855 lei).
Concentrare la un singur furnizor12,8 milioane de lei
COMUNA BORASCU(Primaria Comunei Borascu)→Stema Grup SRL
Firma a primit 66% din valoarea contractelor autorității în 2024 (12.812.088 lei din 19.516.108 lei).
Concentrare la un singur furnizor12,8 milioane de lei
Tribunalul Alba→Tobimar Construct SRL
Firma a primit 96% din valoarea contractelor autorității în 2026 (12.809.033 lei din 13.301.277 lei).
Concentrare la un singur furnizor12,8 milioane de lei
Administratia Domeniului Public Pitesti→Style Construct SRL
Firma a primit 59% din valoarea contractelor autorității în 2026 (12.802.315 lei din 21.630.135 lei).
Concentrare la un singur furnizor12,8 milioane de lei
Administratia Domeniului Public Pitesti→Construcţii Drumuri ŞI Lucrări de Artă SRL
Firma a primit 59% din valoarea contractelor autorității în 2026 (12.802.315 lei din 21.630.135 lei).
Concentrare la un singur furnizor12,8 milioane de lei
SC Apa Canal Nord Vest SA→Skyline Center SRL
Firma a primit 90% din valoarea contractelor autorității în 2023 (12.799.538 lei din 14.167.598 lei).
Concentrare la un singur furnizor12,8 milioane de lei
SC Apa Canal Nord Vest SA→Cirrus Project S.R.L.
Firma a primit 90% din valoarea contractelor autorității în 2023 (12.799.538 lei din 14.167.598 lei).
Concentrare la un singur furnizor12,8 milioane de lei
Firma a primit 76% din valoarea contractelor autorității în 2023 (12.794.158 lei din 16.735.271 lei).
Concentrare la un singur furnizor12,8 milioane de lei
Comuna Paltinoasa (Primaria Comunei Paltinoasa)→Camil Grup Construct SRL
Firma a primit 68% din valoarea contractelor autorității în 2025 (12.787.668 lei din 18.885.591 lei).
Concentrare la un singur furnizor12,8 milioane de lei
Orașul Ulmeni→Rosatt Company SRL
Firma a primit 76% din valoarea contractelor autorității în 2023 (12.787.095 lei din 16.723.855 lei).
Concentrare la un singur furnizor12,8 milioane de lei
Orașul Ulmeni→Prof Con Invest S.R.L.
Firma a primit 76% din valoarea contractelor autorității în 2023 (12.787.095 lei din 16.723.855 lei).
Concentrare la un singur furnizor12,8 milioane de lei
Comuna Cernat→Szabadics Romania S.R.L.
Firma a primit 87% din valoarea contractelor autorității în 2025 (12.782.583 lei din 14.703.993 lei).