Indicatori de risc
Tipare care merită verificate în contractele publice. Un indicator nu e o acuzație.
10.646 de indicatori de tipul „Concentrare la un singur furnizor”, ordonați după valoare. O firmă primește peste jumătate din banii unei autorități. Cum calculăm.
Concentrare la un singur furnizor38,9 milioane de lei
Directia Generala Regionala a Finantelor Publice Cluj-Napoca→Beta Residence S.R.L.
Firma a primit 94% din valoarea contractelor autorității în 2025 (38.933.300 lei din 41.301.871 lei).
Concentrare la un singur furnizor38,9 milioane de lei
Directia Generala Regionala a Finantelor Publice Cluj-Napoca→Dominium Management Solutions S.R.L.
Firma a primit 94% din valoarea contractelor autorității în 2025 (38.933.300 lei din 41.301.871 lei).
Concentrare la un singur furnizor38,8 milioane de lei
Retele Electrice Banat S.A.→Pro-Electro-Cons SRL
Firma a primit 51% din valoarea contractelor autorității în 2023 (38.782.221 lei din 76.675.924 lei).
Concentrare la un singur furnizor38,7 milioane de lei
Firma a primit 95% din valoarea contractelor autorității în 2025 (38.673.291 lei din 40.905.922 lei).
Concentrare la un singur furnizor38,7 milioane de lei
Comuna Frecatei→I R I G C Intreprinderea de Reparatii si Instalatii Gaze si Constructii Impex SRL
Firma a primit 95% din valoarea contractelor autorității în 2025 (38.673.291 lei din 40.905.922 lei).
Concentrare la un singur furnizor38,7 milioane de lei
Comuna Frecatei→Antoprest Activ SRL
Firma a primit 95% din valoarea contractelor autorității în 2025 (38.673.291 lei din 40.905.922 lei).
Concentrare la un singur furnizor38,7 milioane de lei
Comuna Vata de Jos→Habau S.R.L.
Firma a primit 84% din valoarea contractelor autorității în 2023 (38.672.032 lei din 45.821.517 lei).
Concentrare la un singur furnizor38,5 milioane de lei
Comuna Vata de Jos→Procon Roadpipe S.R.L.
Firma a primit 85% din valoarea contractelor autorității în 2024 (38.464.613 lei din 45.159.839 lei).
Concentrare la un singur furnizor38,4 milioane de lei
Compania de Apa "Aries" S.A.→Mtstroy S.R.L.
Firma a primit 76% din valoarea contractelor autorității în 2024 (38.418.712 lei din 50.389.813 lei).
Concentrare la un singur furnizor38,4 milioane de lei
Compania de Apa "Aries" S.A.→Tubular Tehno Sistem SRL
Firma a primit 76% din valoarea contractelor autorității în 2024 (38.413.000 lei din 50.389.813 lei).
Concentrare la un singur furnizor38,4 milioane de lei
Comuna Vata de Jos→Proiect-Construct Regiunea Transilvania SRL
Firma a primit 85% din valoarea contractelor autorității în 2024 (38.394.613 lei din 45.159.839 lei).
Concentrare la un singur furnizor38,4 milioane de lei
Comuna Vata de Jos→Prof Con Invest S.R.L.
Firma a primit 85% din valoarea contractelor autorității în 2024 (38.394.613 lei din 45.159.839 lei).
Concentrare la un singur furnizor38,2 milioane de lei
Firma a primit 67% din valoarea contractelor autorității în 2023 (38.230.030 lei din 57.441.165 lei).
Concentrare la un singur furnizor38,1 milioane de lei
Comuna Jilava→E.M. Prime Construct SRL
Firma a primit 78% din valoarea contractelor autorității în 2024 (38.098.699 lei din 49.074.549 lei).
Concentrare la un singur furnizor38,1 milioane de lei
Comuna Jilava→Algorithm Residential S3 SRL
Firma a primit 78% din valoarea contractelor autorității în 2024 (38.098.699 lei din 49.074.549 lei).
Concentrare la un singur furnizor38 milioane de lei
Firma a primit 87% din valoarea contractelor autorității în 2024 (37.983.376 lei din 43.863.736 lei).
Concentrare la un singur furnizor38 milioane de lei
Comuna Ciugud→Lincoln Plus SRL
Firma a primit 80% din valoarea contractelor autorității în 2025 (37.959.167 lei din 47.717.819 lei).
Concentrare la un singur furnizor37,9 milioane de lei
Comuna Ghelari→Dani Building SRL
Firma a primit 98% din valoarea contractelor autorității în 2024 (37.903.042 lei din 38.711.517 lei).
Concentrare la un singur furnizor37,9 milioane de lei
Comuna Ghelari→Cornell'S Floor SRL
Firma a primit 98% din valoarea contractelor autorității în 2024 (37.903.042 lei din 38.711.517 lei).
Concentrare la un singur furnizor37,9 milioane de lei
Comuna Ghelari→Hierro Stely SRL
Firma a primit 98% din valoarea contractelor autorității în 2024 (37.903.042 lei din 38.711.517 lei).
Concentrare la un singur furnizor37,7 milioane de lei
Firma a primit 93% din valoarea contractelor autorității în 2023 (37.704.412 lei din 40.604.846 lei).
Concentrare la un singur furnizor37,6 milioane de lei
Comuna Puchenii Mari (Primaria Comunei Puchenii Mari)→Green Line Construct SRL
Firma a primit 67% din valoarea contractelor autorității în 2023 (37.586.020 lei din 56.457.479 lei).
Concentrare la un singur furnizor37,4 milioane de lei
Comuna Rachiti (Primaria Rachiti)→Conalid SRL
Firma a primit 72% din valoarea contractelor autorității în 2024 (37.446.215 lei din 51.962.266 lei).
Concentrare la un singur furnizor37,4 milioane de lei
Comuna Rachiti (Primaria Rachiti)→Abc-Con-Internaţional SRL
Firma a primit 72% din valoarea contractelor autorității în 2024 (37.446.215 lei din 51.962.266 lei).
Concentrare la un singur furnizor37,4 milioane de lei
Comuna Rachiti (Primaria Rachiti)→Btdconstruct & Ambient SRL
Firma a primit 72% din valoarea contractelor autorității în 2024 (37.446.215 lei din 51.962.266 lei).
Concentrare la un singur furnizor37,4 milioane de lei
Comuna Barsana→I R I G C Intreprinderea de Reparatii si Instalatii Gaze si Constructii Impex SRL
Firma a primit 57% din valoarea contractelor autorității în 2024 (37.379.419 lei din 65.762.519 lei).
Concentrare la un singur furnizor37,4 milioane de lei
Firma a primit 57% din valoarea contractelor autorității în 2024 (37.379.419 lei din 65.762.519 lei).
Concentrare la un singur furnizor37,4 milioane de lei
Comuna Barsana→Antoprest Activ SRL
Firma a primit 57% din valoarea contractelor autorității în 2024 (37.379.419 lei din 65.762.519 lei).
Concentrare la un singur furnizor37,4 milioane de lei
Comuna Gura Vaii→Capital Invest SRL
Firma a primit 86% din valoarea contractelor autorității în 2024 (37.371.389 lei din 43.208.422 lei).
Concentrare la un singur furnizor37,4 milioane de lei
Comuna Gura Vaii→Tech IT Solutions S.R.L.
Firma a primit 86% din valoarea contractelor autorității în 2024 (37.371.389 lei din 43.208.422 lei).