Indicatori de risc
Tipare care merită verificate în contractele publice. Un indicator nu e o acuzație.
10.646 de indicatori de tipul „Concentrare la un singur furnizor”, ordonați după valoare. O firmă primește peste jumătate din banii unei autorități. Cum calculăm.
Concentrare la un singur furnizor31 milioane de lei
Comuna Maxineni→Constructii Feroviare CFB S.A.
Firma a primit 71% din valoarea contractelor autorității în 2024 (31.024.887 lei din 43.566.470 lei).
Concentrare la un singur furnizor31 milioane de lei
Firma a primit 71% din valoarea contractelor autorității în 2024 (31.024.887 lei din 43.566.470 lei).
Concentrare la un singur furnizor31 milioane de lei
Comuna Maxineni→Manea Construczioni SRL
Firma a primit 71% din valoarea contractelor autorității în 2024 (31.024.887 lei din 43.566.470 lei).
Concentrare la un singur furnizor31 milioane de lei
Comuna Maxineni→Optimal Project SRL
Firma a primit 71% din valoarea contractelor autorității în 2024 (31.024.887 lei din 43.566.470 lei).
Concentrare la un singur furnizor31 milioane de lei
Comuna Maxineni→Proconstrind SRL
Firma a primit 71% din valoarea contractelor autorității în 2024 (31.024.887 lei din 43.566.470 lei).
Concentrare la un singur furnizor31 milioane de lei
Comuna Maxineni→Abc Total Electric Construct S.R.L.
Firma a primit 71% din valoarea contractelor autorității în 2024 (31.024.887 lei din 43.566.470 lei).
Concentrare la un singur furnizor31 milioane de lei
SC Sentifox SRL→Real Construct Management SRL
Firma a primit 100% din valoarea contractelor autorității în 2026 (31.009.455 lei din 31.009.455 lei).
Concentrare la un singur furnizor31 milioane de lei
SC Sentifox SRL→CMV Quality Instal SRL
Firma a primit 100% din valoarea contractelor autorității în 2026 (31.009.455 lei din 31.009.455 lei).
Concentrare la un singur furnizor31 milioane de lei
SC Sentifox SRL→Nico-Crist-Rusnico SRL
Firma a primit 100% din valoarea contractelor autorității în 2026 (31.009.455 lei din 31.009.455 lei).
Concentrare la un singur furnizor31 milioane de lei
SC Sentifox SRL→Bogbrokerbill S.R.L.
Firma a primit 100% din valoarea contractelor autorității în 2026 (31.009.455 lei din 31.009.455 lei).
Concentrare la un singur furnizor31 milioane de lei
Orasul Macin→Tehno-Edil Amf S.R.L.
Firma a primit 85% din valoarea contractelor autorității în 2025 (30.967.495 lei din 36.510.673 lei).
Concentrare la un singur furnizor31 milioane de lei
Biblioteca Centrala Universitara Lucian Blaga→Con-A Operations S.R.L.
Firma a primit 95% din valoarea contractelor autorității în 2023 (30.956.162 lei din 32.654.536 lei).
Concentrare la un singur furnizor31 milioane de lei
Firma a primit 51% din valoarea contractelor autorității în 2023 (30.953.720 lei din 60.583.070 lei).
Concentrare la un singur furnizor30,9 milioane de lei
Firma a primit 76% din valoarea contractelor autorității în 2024 (30.897.461 lei din 40.600.434 lei).
Concentrare la un singur furnizor30,9 milioane de lei
Harviz SA→Mott Macdonald Romania SRL
Firma a primit 76% din valoarea contractelor autorității în 2024 (30.897.461 lei din 40.600.434 lei).
Concentrare la un singur furnizor30,9 milioane de lei
Harviz SA→Euro Finance Advisors S.R.L.
Firma a primit 76% din valoarea contractelor autorității în 2024 (30.897.461 lei din 40.600.434 lei).
Concentrare la un singur furnizor30,9 milioane de lei
Orasul Viseu de Sus→Klever System SRL
Firma a primit 68% din valoarea contractelor autorității în 2026 (30.866.200 lei din 45.121.723 lei).
Concentrare la un singur furnizor30,9 milioane de lei
Comuna Comisani→Pragosa Romania SRL
Firma a primit 93% din valoarea contractelor autorității în 2023 (30.862.518 lei din 33.249.432 lei).
Concentrare la un singur furnizor30,8 milioane de lei
Institutul National de Cercetare-Dezvoltare pentru Protectia Mediului Bucuresti→Mitrofar SRL
Firma a primit 72% din valoarea contractelor autorității în 2023 (30.812.329 lei din 42.700.043 lei).
Concentrare la un singur furnizor30,7 milioane de lei
Firma a primit 93% din valoarea contractelor autorității în 2023 (30.727.100 lei din 33.218.008 lei).
Concentrare la un singur furnizor30,7 milioane de lei
Municipiul Orsova→Fapaco S.R.L.
Firma a primit 89% din valoarea contractelor autorității în 2023 (30.704.986 lei din 34.343.020 lei).
Concentrare la un singur furnizor30,7 milioane de lei
Comuna Belcesti→Yda Proiect Consulting SRL
Firma a primit 84% din valoarea contractelor autorității în 2024 (30.702.360 lei din 36.379.070 lei).
Concentrare la un singur furnizor30,7 milioane de lei
Firma a primit 92% din valoarea contractelor autorității în 2023 (30.662.100 lei din 33.218.008 lei).
Concentrare la un singur furnizor30,7 milioane de lei
Comuna Manesti→General Trust Arges SRL
Firma a primit 92% din valoarea contractelor autorității în 2023 (30.662.100 lei din 33.218.008 lei).
Concentrare la un singur furnizor30,7 milioane de lei
Comuna Manesti→Aqua Technology Design SRL
Firma a primit 92% din valoarea contractelor autorității în 2023 (30.662.100 lei din 33.218.008 lei).
Concentrare la un singur furnizor30,7 milioane de lei
Orasul Baicoi(Primaria Oras Baicoi)→Ness Proiect Europe SRL
Firma a primit 66% din valoarea contractelor autorității în 2025 (30.650.558 lei din 46.770.641 lei).
Concentrare la un singur furnizor30,6 milioane de lei
Primaria Orasului Azuga→Complet Perfect Construct SRL
Firma a primit 85% din valoarea contractelor autorității în 2023 (30.615.763 lei din 35.810.143 lei).
Concentrare la un singur furnizor30,6 milioane de lei
Comuna Calinesti Oas (Primaria Calinesti Oas)→Electro Gavrău SRL
Firma a primit 81% din valoarea contractelor autorității în 2025 (30.569.956 lei din 37.731.678 lei).
Concentrare la un singur furnizor30,5 milioane de lei
Orasul Chitila (Consiliul Local Chitila)→Garden Center Grup SRL
Firma a primit 61% din valoarea contractelor autorității în 2026 (30.455.863 lei din 49.765.858 lei).
Concentrare la un singur furnizor30,5 milioane de lei
Orasul Chitila (Consiliul Local Chitila)→Ro-Verde Landscaping SRL
Firma a primit 61% din valoarea contractelor autorității în 2026 (30.455.863 lei din 49.765.858 lei).