Indicatori de risc
Tipare care merită verificate în contractele publice. Un indicator nu e o acuzație.
10.646 de indicatori de tipul „Concentrare la un singur furnizor”, ordonați după valoare. O firmă primește peste jumătate din banii unei autorități. Cum calculăm.
Concentrare la un singur furnizor21 milioane de lei
Comuna Dragalina→Vest Instal S.R.L.
Firma a primit 52% din valoarea contractelor autorității în 2023 (21.024.632 lei din 40.228.195 lei).
Concentrare la un singur furnizor21 milioane de lei
Comuna Volovat→Test Prima S.R.L.
Firma a primit 83% din valoarea contractelor autorității în 2024 (21.022.970 lei din 25.320.441 lei).
Concentrare la un singur furnizor21 milioane de lei
Comuna Dragalina→Consim Invest SRL
Firma a primit 52% din valoarea contractelor autorității în 2023 (21.018.632 lei din 40.228.195 lei).
Concentrare la un singur furnizor21 milioane de lei
Comuna Moftin (Primaria Moftin)→Prodeximp SRL
Firma a primit 88% din valoarea contractelor autorității în 2025 (21.006.536 lei din 23.785.339 lei).
Concentrare la un singur furnizor21 milioane de lei
Comuna Beba Veche→Tubular Tehno Sistem SRL
Firma a primit 85% din valoarea contractelor autorității în 2025 (21.002.367 lei din 24.603.874 lei).
Concentrare la un singur furnizor21 milioane de lei
Comuna Beba Veche→Backup Technology SRL
Firma a primit 85% din valoarea contractelor autorității în 2025 (21.002.367 lei din 24.603.874 lei).
Concentrare la un singur furnizor21 milioane de lei
Comuna Cermei→Ile Viorel Construct SRL
Firma a primit 78% din valoarea contractelor autorității în 2025 (21.000.803 lei din 26.874.039 lei).
Concentrare la un singur furnizor21 milioane de lei
Comuna Nitchidorf→Ideal Anastasya S.R.L.
Firma a primit 91% din valoarea contractelor autorității în 2023 (20.984.259 lei din 23.000.456 lei).
Concentrare la un singur furnizor21 milioane de lei
Comuna Vad (Consiliul Local Vad)→Caloria SRL
Firma a primit 89% din valoarea contractelor autorității în 2024 (20.977.777 lei din 23.697.455 lei).
Concentrare la un singur furnizor21 milioane de lei
Comuna Vad (Consiliul Local Vad)→Aqua Serv SRL
Firma a primit 89% din valoarea contractelor autorității în 2024 (20.977.777 lei din 23.697.455 lei).
Concentrare la un singur furnizor21 milioane de lei
Comuna Grajduri→Daroconstruct SRL
Firma a primit 82% din valoarea contractelor autorității în 2025 (20.977.000 lei din 25.490.351 lei).
Concentrare la un singur furnizor21 milioane de lei
Comuna Sarichioi→Tehno-Edil Amf S.R.L.
Firma a primit 63% din valoarea contractelor autorității în 2024 (20.952.359 lei din 33.232.631 lei).
Concentrare la un singur furnizor20,9 milioane de lei
Comuna Salasu de Sus (Primaria Salasu de Sus JUD. Hunedoara)→Gevis Proteam S.R.L.
Firma a primit 90% din valoarea contractelor autorității în 2023 (20.948.910 lei din 23.166.455 lei).
Concentrare la un singur furnizor20,9 milioane de lei
Comuna Fundeni→Terra Solution Services SRL
Firma a primit 66% din valoarea contractelor autorității în 2023 (20.938.687 lei din 31.782.794 lei).
Concentrare la un singur furnizor20,9 milioane de lei
PBN Logistics S.A.→Tancrad SRL
Firma a primit 100% din valoarea contractelor autorității în 2023 (20.934.906 lei din 20.934.906 lei).
Concentrare la un singur furnizor20,9 milioane de lei
PBN Logistics S.A.→Oldroad Construct S.R.L.
Firma a primit 100% din valoarea contractelor autorității în 2023 (20.934.906 lei din 20.934.906 lei).
Concentrare la un singur furnizor20,9 milioane de lei
PBN Logistics S.A.→Lemacons SRL
Firma a primit 100% din valoarea contractelor autorității în 2023 (20.934.906 lei din 20.934.906 lei).
Concentrare la un singur furnizor20,9 milioane de lei
Firma a primit 92% din valoarea contractelor autorității în 2024 (20.932.319 lei din 22.745.839 lei).
Concentrare la un singur furnizor20,9 milioane de lei
Comuna Redea (Primaria)→Bogen Engineering S.R.L.
Firma a primit 79% din valoarea contractelor autorității în 2023 (20.931.402 lei din 26.402.465 lei).
Concentrare la un singur furnizor20,9 milioane de lei
Inspectoratul pentru Situatii de Urgenta " Podul Inalt" al Judetului Vaslui→Amenajări Ivcons S.R.L.
Firma a primit 97% din valoarea contractelor autorității în 2023 (20.924.046 lei din 21.465.838 lei).
Concentrare la un singur furnizor20,9 milioane de lei
Inspectoratul pentru Situatii de Urgenta " Podul Inalt" al Judetului Vaslui→Bal Design Group S.R.L.
Firma a primit 97% din valoarea contractelor autorității în 2023 (20.924.046 lei din 21.465.838 lei).
Concentrare la un singur furnizor20,9 milioane de lei
Comuna Tarnova (Primaria Localitatii Tarnova)→Gaz Vest Retele S.R.L.
Firma a primit 78% din valoarea contractelor autorității în 2024 (20.916.403 lei din 26.766.149 lei).
Concentrare la un singur furnizor20,9 milioane de lei
Firma a primit 66% din valoarea contractelor autorității în 2023 (20.909.687 lei din 31.782.794 lei).
Concentrare la un singur furnizor20,9 milioane de lei
Comuna Fundeni→ZMC Trading SRL
Firma a primit 66% din valoarea contractelor autorității în 2023 (20.909.687 lei din 31.782.794 lei).
Concentrare la un singur furnizor20,9 milioane de lei
Comuna Turcoaia→Titerlea Prod 99 SRL
Firma a primit 61% din valoarea contractelor autorității în 2025 (20.902.760 lei din 34.016.145 lei).
Concentrare la un singur furnizor20,9 milioane de lei
Comuna Stolniceni Prajescu Iasi→Cornell'S Floor SRL
Firma a primit 86% din valoarea contractelor autorității în 2023 (20.895.500 lei din 24.246.322 lei).
Concentrare la un singur furnizor20,9 milioane de lei
Comuna Stolniceni Prajescu Iasi→Yda Proiect Consulting SRL
Firma a primit 86% din valoarea contractelor autorității în 2023 (20.895.500 lei din 24.246.322 lei).
Concentrare la un singur furnizor20,9 milioane de lei
Comuna Stolniceni Prajescu Iasi→Nexus Engineering YD Assets S.R.L.
Firma a primit 86% din valoarea contractelor autorității în 2023 (20.895.500 lei din 24.246.322 lei).
Concentrare la un singur furnizor20,9 milioane de lei
Comuna Rotunda→Orizonturi 2025 SRL
Firma a primit 94% din valoarea contractelor autorității în 2024 (20.855.206 lei din 22.258.491 lei).
Concentrare la un singur furnizor20,8 milioane de lei
Comuna Lunca de Jos→Xallo Tehnic SRL
Firma a primit 92% din valoarea contractelor autorității în 2024 (20.848.500 lei din 22.779.588 lei).