Indicatori de risc
Tipare care merită verificate în contractele publice. Un indicator nu e o acuzație.
10.646 de indicatori de tipul „Concentrare la un singur furnizor”, ordonați după valoare. O firmă primește peste jumătate din banii unei autorități. Cum calculăm.
Concentrare la un singur furnizor20,7 milioane de lei
Comuna Sarichioi→Domarcons SRL
Firma a primit 62% din valoarea contractelor autorității în 2024 (20.682.359 lei din 33.232.631 lei).
Concentrare la un singur furnizor20,7 milioane de lei
Comuna Sarichioi→Sofvi Construct Instal SRL
Firma a primit 62% din valoarea contractelor autorității în 2024 (20.682.359 lei din 33.232.631 lei).
Concentrare la un singur furnizor20,7 milioane de lei
Comuna Rosiesti (Consiliul Local Rosiesti)→Nomis 2003 SRL
Firma a primit 78% din valoarea contractelor autorității în 2024 (20.680.265 lei din 26.527.404 lei).
Concentrare la un singur furnizor20,7 milioane de lei
Comuna Rosiesti (Consiliul Local Rosiesti)→Nomcris Construct SRL
Firma a primit 78% din valoarea contractelor autorității în 2024 (20.680.265 lei din 26.527.404 lei).
Concentrare la un singur furnizor20,7 milioane de lei
Comuna Rosiesti (Consiliul Local Rosiesti)→Nompelet SRL
Firma a primit 78% din valoarea contractelor autorității în 2024 (20.680.265 lei din 26.527.404 lei).
Concentrare la un singur furnizor20,7 milioane de lei
Comuna Sageata (Primaria Comunei Sageata)→Cromo Advertising SRL
Firma a primit 82% din valoarea contractelor autorității în 2025 (20.676.386 lei din 25.215.939 lei).
Concentrare la un singur furnizor20,7 milioane de lei
Comuna Sageata (Primaria Comunei Sageata)→Troia Premium Construct SRL
Firma a primit 82% din valoarea contractelor autorității în 2025 (20.676.386 lei din 25.215.939 lei).
Concentrare la un singur furnizor20,7 milioane de lei
Comuna Brahasesti→Malv Bloc SRL
Firma a primit 74% din valoarea contractelor autorității în 2023 (20.654.375 lei din 27.777.451 lei).
Concentrare la un singur furnizor20,7 milioane de lei
Firma a primit 81% din valoarea contractelor autorității în 2026 (20.653.529 lei din 25.412.941 lei).
Concentrare la un singur furnizor20,6 milioane de lei
Comuna Barcanesti→Woma Ecoserv Construct SRL
Firma a primit 74% din valoarea contractelor autorității în 2026 (20.601.106 lei din 28.001.676 lei).
Concentrare la un singur furnizor20,6 milioane de lei
Comuna Forotic (Primaria Forotic)→Prof Con Invest S.R.L.
Firma a primit 91% din valoarea contractelor autorității în 2024 (20.599.587 lei din 22.552.112 lei).
Concentrare la un singur furnizor20,6 milioane de lei
Comuna Balabanesti→Massimo Alex Edil SRL
Firma a primit 96% din valoarea contractelor autorității în 2026 (20.593.150 lei din 21.342.231 lei).
Concentrare la un singur furnizor20,6 milioane de lei
Comuna Balabanesti→3B Construction Project SRL
Firma a primit 96% din valoarea contractelor autorității în 2026 (20.593.150 lei din 21.342.231 lei).
Concentrare la un singur furnizor20,6 milioane de lei
Comuna Oarja→Acvafor Proiect SRL
Firma a primit 66% din valoarea contractelor autorității în 2023 (20.550.782 lei din 31.009.132 lei).
Concentrare la un singur furnizor20,5 milioane de lei
Penitenciarul Mioveni→Electrovalcea SRL
Firma a primit 89% din valoarea contractelor autorității în 2023 (20.534.489 lei din 23.066.986 lei).
Concentrare la un singur furnizor20,5 milioane de lei
Penitenciarul Mioveni→Carolin SRL
Firma a primit 89% din valoarea contractelor autorității în 2023 (20.534.489 lei din 23.066.986 lei).
Concentrare la un singur furnizor20,5 milioane de lei
Penitenciarul Mioveni→Impecabil SRL
Firma a primit 89% din valoarea contractelor autorității în 2023 (20.534.489 lei din 23.066.986 lei).
Concentrare la un singur furnizor20,5 milioane de lei
Comuna Carcaliu→Tehno-Edil Amf S.R.L.
Firma a primit 96% din valoarea contractelor autorității în 2025 (20.532.946 lei din 21.391.345 lei).
Concentrare la un singur furnizor20,5 milioane de lei
Comuna Bolintin Deal→Style Construct SRL
Firma a primit 67% din valoarea contractelor autorității în 2025 (20.518.351 lei din 30.584.132 lei).
Concentrare la un singur furnizor20,5 milioane de lei
Firma a primit 86% din valoarea contractelor autorității în 2024 (20.512.149 lei din 23.752.954 lei).
Concentrare la un singur furnizor20,5 milioane de lei
Firma a primit 67% din valoarea contractelor autorității în 2023 (20.510.163 lei din 30.648.372 lei).
Concentrare la un singur furnizor20,5 milioane de lei
Unitatea Militara 02384→Ascon Partners S.R.L.
Firma a primit 79% din valoarea contractelor autorității în 2025 (20.500.000 lei din 25.913.797 lei).
Concentrare la un singur furnizor20,5 milioane de lei
Unitatea Militara 02384→Impera Art Construct SRL
Firma a primit 79% din valoarea contractelor autorității în 2025 (20.500.000 lei din 25.913.797 lei).
Concentrare la un singur furnizor20,5 milioane de lei
Comuna Mihai Eminescu→Cornell'S Floor SRL
Firma a primit 65% din valoarea contractelor autorității în 2024 (20.480.940 lei din 31.506.998 lei).
Concentrare la un singur furnizor20,5 milioane de lei
Comuna Varias→Moticica Grup S.R.L.
Firma a primit 59% din valoarea contractelor autorității în 2025 (20.476.000 lei din 34.803.118 lei).
Concentrare la un singur furnizor20,5 milioane de lei
Firma a primit 59% din valoarea contractelor autorității în 2025 (20.476.000 lei din 34.803.118 lei).
Concentrare la un singur furnizor20,4 milioane de lei
Comuna Moisei (Consiliul Local Moisei)→R.N. Grand S.R.L.
Firma a primit 61% din valoarea contractelor autorității în 2024 (20.440.161 lei din 33.717.739 lei).
Concentrare la un singur furnizor20,4 milioane de lei
Comuna Pomi→Proiect Invest SRL
Firma a primit 91% din valoarea contractelor autorității în 2023 (20.427.088 lei din 22.390.883 lei).
Concentrare la un singur furnizor20,4 milioane de lei
Comuna Pomi→Proiect-Construct Regiunea Transilvania SRL
Firma a primit 91% din valoarea contractelor autorității în 2023 (20.427.088 lei din 22.390.883 lei).
Concentrare la un singur furnizor20,4 milioane de lei
Comuna Pomi→Prof Con Invest S.R.L.
Firma a primit 91% din valoarea contractelor autorității în 2023 (20.427.088 lei din 22.390.883 lei).