Indicatori de risc
Tipare care merită verificate în contractele publice. Un indicator nu e o acuzație.
10.646 de indicatori de tipul „Concentrare la un singur furnizor”, ordonați după valoare. O firmă primește peste jumătate din banii unei autorități. Cum calculăm.
Concentrare la un singur furnizor18,6 milioane de lei
Comuna Blejesti→Dav Civil Engineering SRL
Firma a primit 92% din valoarea contractelor autorității în 2023 (18.631.577 lei din 20.361.957 lei).
Concentrare la un singur furnizor18,6 milioane de lei
Firma a primit 96% din valoarea contractelor autorității în 2025 (18.617.066 lei din 19.454.942 lei).
Concentrare la un singur furnizor18,6 milioane de lei
Comuna Cerna→Amero Impex Com SRL
Firma a primit 96% din valoarea contractelor autorității în 2025 (18.617.066 lei din 19.454.942 lei).
Concentrare la un singur furnizor18,6 milioane de lei
Comuna Cerna→Sofvi Construct Instal SRL
Firma a primit 96% din valoarea contractelor autorității în 2025 (18.617.066 lei din 19.454.942 lei).
Concentrare la un singur furnizor18,6 milioane de lei
Comuna Cerna→Tehno-Edil Amf S.R.L.
Firma a primit 96% din valoarea contractelor autorității în 2025 (18.617.066 lei din 19.454.942 lei).
Concentrare la un singur furnizor18,6 milioane de lei
Comuna Ceptura (Primaria Comunei Ceptura)→Ingaz For Construct SRL
Firma a primit 65% din valoarea contractelor autorității în 2023 (18.611.916 lei din 28.488.714 lei).
Concentrare la un singur furnizor18,6 milioane de lei
Comuna Voinesti (Consiliul Local Voinesti)→Prohome SRL
Firma a primit 77% din valoarea contractelor autorității în 2023 (18.606.999 lei din 24.049.429 lei).
Concentrare la un singur furnizor18,6 milioane de lei
Comuna Sasca Montana→Edifice Build SRL
Firma a primit 84% din valoarea contractelor autorității în 2024 (18.606.668 lei din 22.268.614 lei).
Concentrare la un singur furnizor18,6 milioane de lei
Comuna Boldu (Primaria comunei BOLDU)→Gebes Mproject SRL
Firma a primit 66% din valoarea contractelor autorității în 2023 (18.599.497 lei din 28.332.192 lei).
Concentrare la un singur furnizor18,6 milioane de lei
Comuna Mesesenii de Jos (Primaria Mesesenii de Jos Jud. Salaj)→Aqua Serv SRL
Firma a primit 79% din valoarea contractelor autorității în 2024 (18.599.129 lei din 23.647.631 lei).
Concentrare la un singur furnizor18,6 milioane de lei
Comuna Feleacu→Romtim Instal SRL
Firma a primit 66% din valoarea contractelor autorității în 2023 (18.595.887 lei din 28.225.283 lei).
Concentrare la un singur furnizor18,6 milioane de lei
Firma a primit 66% din valoarea contractelor autorității în 2023 (18.595.887 lei din 28.225.283 lei).
Concentrare la un singur furnizor18,6 milioane de lei
Comuna Feleacu→Proiectare Consultanță Instalații SRL
Firma a primit 66% din valoarea contractelor autorității în 2023 (18.595.887 lei din 28.225.283 lei).
Concentrare la un singur furnizor18,6 milioane de lei
Orasul Geoagiu (Primaria)→Elis Pavaje SRL
Firma a primit 58% din valoarea contractelor autorității în 2025 (18.584.034 lei din 31.897.790 lei).
Concentrare la un singur furnizor18,6 milioane de lei
Firma a primit 74% din valoarea contractelor autorității în 2024 (18.573.140 lei din 25.200.147 lei).
Concentrare la un singur furnizor18,6 milioane de lei
Firma a primit 58% din valoarea contractelor autorității în 2023 (18.568.917 lei din 31.778.633 lei).
Concentrare la un singur furnizor18,6 milioane de lei
Firma a primit 91% din valoarea contractelor autorității în 2023 (18.568.411 lei din 20.361.957 lei).
Concentrare la un singur furnizor18,6 milioane de lei
Municipiul Urziceni→Electroproiect SA
Firma a primit 81% din valoarea contractelor autorității în 2023 (18.565.511 lei din 22.825.072 lei).
Concentrare la un singur furnizor18,6 milioane de lei
Municipiul Urziceni→Hospital Technical Solutions S.R.L.
Firma a primit 81% din valoarea contractelor autorității în 2023 (18.565.511 lei din 22.825.072 lei).
Concentrare la un singur furnizor18,5 milioane de lei
Firma a primit 84% din valoarea contractelor autorității în 2023 (18.509.227 lei din 22.100.246 lei).
Concentrare la un singur furnizor18,5 milioane de lei
Comuna Bughea de Jos→Forum Proiect Invest SRL
Firma a primit 65% din valoarea contractelor autorității în 2024 (18.502.201 lei din 28.251.346 lei).
Concentrare la un singur furnizor18,5 milioane de lei
Comuna Ceplenita→Instal Service Technology SRL
Firma a primit 74% din valoarea contractelor autorității în 2023 (18.500.955 lei din 25.130.208 lei).
Concentrare la un singur furnizor18,5 milioane de lei
Comuna Ceplenita→Teoval & CO. SRL
Firma a primit 74% din valoarea contractelor autorității în 2023 (18.500.955 lei din 25.130.208 lei).
Concentrare la un singur furnizor18,5 milioane de lei
Comuna Ceptura (Primaria Comunei Ceptura)→Nicons SRL
Firma a primit 65% din valoarea contractelor autorității în 2023 (18.473.714 lei din 28.488.714 lei).
Concentrare la un singur furnizor18,5 milioane de lei
Comuna Ceptura (Primaria Comunei Ceptura)→Pasirom Interactiv SRL
Firma a primit 65% din valoarea contractelor autorității în 2023 (18.473.714 lei din 28.488.714 lei).
Concentrare la un singur furnizor18,5 milioane de lei
Comuna Darmanesti (Primaria Comunei Darmanesti)→Unix S.R.L.
Firma a primit 74% din valoarea contractelor autorității în 2023 (18.450.134 lei din 25.012.584 lei).
Concentrare la un singur furnizor18,5 milioane de lei
Comuna Darmanesti (Primaria Comunei Darmanesti)→Green Line Construct SRL
Firma a primit 74% din valoarea contractelor autorității în 2023 (18.450.134 lei din 25.012.584 lei).
Concentrare la un singur furnizor18,5 milioane de lei
Comuna Darmanesti (Primaria Comunei Darmanesti)→Atopum Invest S.R.L.
Firma a primit 74% din valoarea contractelor autorității în 2023 (18.450.134 lei din 25.012.584 lei).
Concentrare la un singur furnizor18,4 milioane de lei
Firma a primit 67% din valoarea contractelor autorității în 2025 (18.445.627 lei din 27.695.735 lei).
Concentrare la un singur furnizor18,4 milioane de lei
Inspectoratul de Politie al Judetului Bihor→Termoline SRL
Firma a primit 86% din valoarea contractelor autorității în 2023 (18.387.427 lei din 21.295.322 lei).