Societatea Nationala NUCLEARELECTRICA S.A.
CIF 10874881, București Sectorul 1
- Contracte în 2026
- 241,9 milioane de lei115 contracte
- Achiziții directe
- 3,4 milioane de lei241 de achiziții
- Furnizori
- 191
- Furnizorul principal
- 25%Cameco Corporation - CAMECO FUEL MANUFACTURING INC
Bani cheltuiți în 2026
A încheiat 115 contracte prin licitații și alte proceduri, în valoare de 241,9 milioane de lei. A făcut 241 de achiziții directe, în valoare de 3,4 milioane de lei. A cumpărat de la 191 de firme. Sumele nu includ plafoanele acordurilor-cadru.
Adresa de la ANAF: MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, BLD IANCU DE HUNEDOARA, NR.48, ETAJELE PARTER. 1. 3. 4. 5 ȘI13.
Indicatori de risc
15 indicatori. Un indicator nu înseamnă o neregulă: arată un tipar care merită verificat. Cum calculăm.
Firme cu administrator comun4 firme
Societatea Nationala NUCLEARELECTRICA S.A.→Omniasig Vienna Insurance Group S.A., Asigurarea Romaneasca - Asirom Vienna Insurance Group SA, Trident Servicii si Mentenanta S.A., Uti Construction And Facility Management S.A.
Aceste 4 firme au câștigat contracte de la aceeași autoritate în 2026 și sunt legate între ele printr-un administrator comun, conform Registrului Comerțului. Numele administratorilor nu sunt publicate.
Valoare mult peste contracte similare19,7 milioane de lei
Societatea Nationala NUCLEARELECTRICA S.A.→Multipractic SRL
Valoarea contractului (19.700.000 lei) este de 15 ori mediana celor 23 de contracte similare (CPV 42414, mediana 1.300.000 lei).
Valoare mult peste contracte similare10,9 milioane de lei
Societatea Nationala NUCLEARELECTRICA S.A.→Uti Construction And Facility Management S.A.
Valoarea contractului (10.948.000 lei) este de 17 ori mediana celor 44 de contracte similare (CPV 45312, mediana 646.386 lei).
Valoare mult peste contracte similare8 milioane de lei
Societatea Nationala NUCLEARELECTRICA S.A.→
Valoarea contractului (7.974.744 lei) este de 64 ori mediana celor 42 de contracte similare (CPV 38431, mediana 123.930 lei).
Un singur ofertant4,4 milioane de lei
Societatea Nationala NUCLEARELECTRICA S.A.→Mate-Fin SRL
La licitație deschisă pentru acest contract (4.379.603 lei) s-a depus o singură ofertă, conform notificării de atribuire 738603-2026 din Jurnalul Oficial al UE (TED).
Valoare mult peste contracte similare1,9 milioane de lei
Societatea Nationala NUCLEARELECTRICA S.A.→Kinectrics Nuclear Romania S.R.L.
Valoarea contractului (1.865.097 lei) este de 14 ori mediana celor 213 contracte similare (CPV 71319, mediana 130.998 lei).
Arată încă 6 indicatori
Valoare mult peste contracte similare1,9 milioane de lei
Societatea Nationala NUCLEARELECTRICA S.A.→International Cooling Systems SRL
Valoarea contractului (1.863.167 lei) este de 23 ori mediana celor 77 de contracte similare (CPV 50730, mediana 82.870 lei).
Valoare mult peste contracte similare1,6 milioane de lei
Societatea Nationala NUCLEARELECTRICA S.A.→Canberra Packard SRL
Valoarea contractului (1.579.501 lei) este de 70 ori mediana celor 29 de contracte similare (CPV 24950, mediana 22.624 lei).
Valoare mult peste contracte similare1,6 milioane de lei
Societatea Nationala NUCLEARELECTRICA S.A.→Energotech SA
Valoarea contractului (1.576.509 lei) este de 19 ori mediana celor 235 de contracte similare (CPV 09211, mediana 84.175 lei).
Firmă nou-înființată225,7 mii de lei
Societatea Nationala NUCLEARELECTRICA S.A.→Simtex-Hs S.R.L.
Firma a fost înmatriculată pe 16 decembrie 2025, cu 178 de zile înainte de contractul din 12 iunie 2026, în valoare de 225.720 lei.
Firmă nou-înființată25,5 mii de lei
Societatea Nationala NUCLEARELECTRICA S.A.→Businessmex S.A.
Firma a fost înmatriculată pe 11 iunie 2025, cu 275 de zile înainte de contractul din 13 martie 2026, în valoare de 25.469 lei.
Firmă nou-înființată21 mii de lei
Societatea Nationala NUCLEARELECTRICA S.A.→Businessmex S.A.
Firma a fost înmatriculată pe 11 iunie 2025, cu 356 de zile înainte de contractul din 2 iunie 2026, în valoare de 20.994 lei.
Harta conexiunilor
Furnizorii principali ai autorității. O legătură nu înseamnă o neregulă. Numele administratorilor nu sunt publicate.
Furnizorii principali
Partea din total arată cât din banii cheltuiți de autoritate a mers la fiecare firmă. La contractele câștigate în asociere, fiecare membru apare cu valoarea întreagă, deci procentele pot depăși împreună 100%.
| Firmă | Contracte | Valoare | Partea din total |
|---|---|---|---|
| Cameco Corporation - CAMECO FUEL MANUFACTURING INC CUI 890561467 | 1 | 62.349.315 lei | |
| Kinectrics Nuclear Romania S.R.L. CUI 5042040 | 2 | 21.744.957 lei | |
| Multipractic SRL CUI 18546820 | 1 | 19.700.000 lei | |
| I & L Tehnoconsulting SRL CUI 12282312 | 1 | 19.700.000 lei | |
| Nimb Consmetal SRL CUI 9275005 | 1 | 18.679.000 lei | |
| ELCOMEX-I.E.A. SA CUI 7092273 | 1 | 18.679.000 lei | |
| Canadian Nuclear Partners S.A. CUI 41388610 | 1 | 14.677.130 lei | |
| Cdi Transport Intern si International SRL CUI 8070826 | 1 | 13.074.922 lei | |
| Mate-Fin SRL CUI 466443 | 8 | 13.007.966 lei | |
| Uti Construction And Facility Management S.A. CUI 18165761 | 1 | 10.948.000 lei | |
| Sartrex Power Control Systems Inc CUI 860786615 | 1 | 7.974.744 lei | |
| Datasec Consulting SRL CUI 17819795 | 1 | 7.893.968 lei | |
| Pumps Expert SRL CUI 30182443 | 1 | 5.400.000 lei | |
| Enevo Group SRL CUI 33110123 | 1 | 3.548.096 lei | |
| Comes SA CUI 2662292 | 2 | 2.886.675 lei | |
| Venturo Investment SRL CUI 16296302 | 1 | 2.514.739 lei | |
| Messystech SRL CUI 11471879 | 11 | 2.495.437 lei | |
| Roseal SA CUI 526618 | 4 | 1.951.786 lei | |
| Ultravision Services S.R.L. CUI 38975908 | 1 | 1.920.700 lei | |
| International Cooling Systems SRL CUI 34600018 | 1 | 1.863.167 lei |
Cele mai mari contracte
| Câștigător | Obiect | Data | Valoare | Sursa |
|---|---|---|---|---|
| Cameco Corporation - CAMECO FUEL MANUFACTURING INC | Licitatie deschisa | 2 februarie 2026 | 62.349.315 lei | CAN1162159 |
| Kinectrics Nuclear Romania S.R.L. | Licitatie deschisa | 25 februarie 2026 | 19.879.860 lei | CAN1163331 |
| I & L Tehnoconsulting SRL, Multipractic SRL | Licitatie deschisa | 25 august 2026 | 19.700.000 lei | CAN1173505 |
| ELCOMEX-I.E.A. SA, Nimb Consmetal SRL | Procedura simplificata | 1 aprilie 2026 | 18.679.000 lei | SCNA1131906 |
| Canadian Nuclear Partners S.A. | Procedura competitiva cu negociere | 9 septembrie 2026 | 14.677.130 lei | CAN1125538 |
| Cdi Transport Intern si International SRL | Licitatie deschisa | 30 iunie 2026 | 13.074.922 lei | CAN1106043 |
| Uti Construction And Facility Management S.A. | Cerere de oferta | 29 ianuarie 2026 | 10.948.000 lei | RFQA1000376 |
| Mate-Fin SRL | Licitatie deschisa | 20 mai 2026 | 10.752.449 lei | CAN1168878 |
| Sartrex Power Control Systems Inc | Licitatie deschisa | 18 mai 2026 | 7.974.744 lei | CAN1168274 |
| Datasec Consulting SRL | Licitatie deschisa | 20 februarie 2026 | 7.893.968 lei | CAN1163519 |
| Pumps Expert SRL | Licitatie deschisa | 5 februarie 2026 | 5.400.000 lei | CAN1171140 |
| Enevo Group SRL | Licitatie deschisa | 5 august 2026 | 3.548.096 lei | CAN1086258 |
| Venturo Investment SRL | Licitatie deschisa | 5 august 2026 | 2.514.739 lei | CAN1169392 |
| Comes SA | Licitatie deschisa | 28 iulie 2026 | 2.011.925 lei | CAN1146825 |
| Ultravision Services S.R.L. | Licitatie deschisa | 26 ianuarie 2026 | 1.920.700 lei | CAN1165669 |
Ceva nu e corect pe această pagină? Semnalează o eroare.