Unitatea Militara 02543 Iasi
CIF 24944464, Iași
- Contracte în 2026
- 128,5 milioane de lei13 contracte
- Achiziții directe
- 140,8 mii de lei57 de achiziții
- Furnizori
- 30
- Furnizorul principal
- 73%Romair Consulting SRL
Bani cheltuiți în 2026
A încheiat 13 contracte prin licitații și alte proceduri, în valoare de 128,5 milioane de lei. A făcut 57 de achiziții directe, în valoare de 140,8 mii de lei. A cumpărat de la 30 de firme. Sumele nu includ plafoanele acordurilor-cadru.
Adresa de la ANAF: JUD. IAŞI, MUN. IAŞI, STR. AEROPORTULUI, NR.2.
Indicatori de risc
6 indicatori. Un indicator nu înseamnă o neregulă: arată un tipar care merită verificat. Cum calculăm.
Firme cu administrator comun2 firme
Unitatea Militara 02543 Iasi→PSC Proconstruct S.R.L., Propas SRL
Aceste 2 firme au câștigat contracte de la aceeași autoritate în 2026 și sunt legate între ele printr-un administrator comun, conform Registrului Comerțului. Numele administratorilor nu sunt publicate.
Valoare mult peste contracte similare46,9 milioane de lei
Unitatea Militara 02543 Iasi→Energomontaj SA
Valoarea contractului (46.874.404 lei) este de 14 ori mediana celor 133 de contracte similare (CPV 45247, mediana 3.389.683 lei).
Valoare mult peste contracte similare46,7 milioane de lei
Unitatea Militara 02543 Iasi→Energomontaj SA
Valoarea contractului (46.693.690 lei) este de 14 ori mediana celor 133 de contracte similare (CPV 45247, mediana 3.389.683 lei).
Concentrare la un singur furnizor93,6 milioane de lei
Unitatea Militara 02543 Iasi→Energomontaj SA
Firma a primit 73% din valoarea contractelor autorității în 2026 (93.568.094 lei din 128.626.763 lei).
Concentrare la un singur furnizor93,6 milioane de lei
Unitatea Militara 02543 Iasi→Romair Consulting SRL
Firma a primit 73% din valoarea contractelor autorității în 2026 (93.568.094 lei din 128.626.763 lei).
Harta conexiunilor
Furnizorii principali ai autorității. un pereche de furnizori are un administrator comun, conform Registrului Comerțului (linia punctată roșie). O legătură nu înseamnă o neregulă. Numele administratorilor nu sunt publicate.
Furnizorii principali
Partea din total arată cât din banii cheltuiți de autoritate a mers la fiecare firmă. La contractele câștigate în asociere, fiecare membru apare cu valoarea întreagă, deci procentele pot depăși împreună 100%.
| Firmă | Contracte | Valoare | Partea din total |
|---|---|---|---|
| Romair Consulting SRL CUI 10182058 | 2 | 93.568.094 lei | |
| Trio CUI 193660834 | 2 | 93.568.094 lei | |
| Energomontaj SA CUI 1555468 | 2 | 93.568.094 lei | |
| Ness Proiect Europe SRL CUI 27503616 | 1 | 29.366.334 lei | |
| Mta Structural Engineers SRL CUI 35141924 | 1 | 2.746.200 lei | |
| Viaduct SRL CUI 6682608 | 1 | 2.746.200 lei | |
| Propas SRL CUI 18851158 | 1 | 810.496 lei | |
| PSC Proconstruct S.R.L. CUI 50730591 | 1 | 810.496 lei | |
| TDS Izowood Soft SRL CUI 37953057 | 2 | 637.135 lei | |
| Damvas Ghiv Construct S.R.L. CUI 38851900 | 1 | 407.125 lei | |
| Olas Legno S.R.L. CUI 40300058 | 2 | 324.875 lei | |
| Dek Assistance IE S.R.L. CUI 36765683 | 1 | 308.325 lei | |
| Pinakyda S.R.L. CUI 34855801 | 1 | 239.317 lei | |
| Via Pro IT Consulting SRL CUI 27399915 | 1 | 78.100 lei | |
| Auto Seb X 2 S.R.L. CUI 42510897 | 8 | 31.355 lei | |
| Termo Audit SRL CUI 30303723 | 1 | 9.266 lei | |
| Iași IT SRL CUI 30767707 | 4 | 8.243 lei | |
| Dedeman SRL CUI 2816464 | 5 | 4.719 lei | |
| Smart Choice SRL CUI 17491492 | 2 | 4.473 lei | |
| Selgros Cash & Carry SRL CUI 11805367 | 1 | 3.668 lei |
Cele mai mari contracte
| Câștigător | Obiect | Data | Valoare | Sursa |
|---|---|---|---|---|
| Energomontaj SA, Romair Consulting SRL, Trio | Licitatie deschisa | 7 aprilie 2026 | 46.874.404 lei | CAN1167768 |
| Energomontaj SA, Romair Consulting SRL, Trio | Licitatie deschisa | 7 aprilie 2026 | 46.693.690 lei | CAN1167768 |
| Ness Proiect Europe SRL | Licitatie deschisa | 7 aprilie 2026 | 29.366.334 lei | CAN1167769 |
| Mta Structural Engineers SRL, Viaduct SRL | Procedura simplificata | 7 aprilie 2026 | 2.746.200 lei | SCNA1132871 |
| Propas SRL, PSC Proconstruct S.R.L. | Procedura simplificata | 22 iulie 2026 | 810.496 lei | SCNA1135364 |
| TDS Izowood Soft SRL | Procedura simplificata | 9 iulie 2026 | 449.107 lei | SCNA1135706 |
| Damvas Ghiv Construct S.R.L. | Procedura simplificata | 21 aprilie 2026 | 407.125 lei | SCNA1132870 |
| Dek Assistance IE S.R.L. | Procedura simplificata | 24 aprilie 2026 | 308.325 lei | SCNA1132869 |
| Pinakyda S.R.L. | Procedura simplificata | 6 august 2026 | 239.317 lei | SCNA1136439 |
| TDS Izowood Soft SRL | Procedura simplificata | 9 iulie 2026 | 188.028 lei | SCNA1135705 |
| Olas Legno S.R.L. | Procedura simplificata | 11 mai 2026 | 169.875 lei | SCNA1133021 |
| Olas Legno S.R.L. | Procedura simplificata | 11 mai 2026 | 155.000 lei | SCNA1133021 |
| Via Pro IT Consulting SRL | Procedura simplificata | 12 iunie 2026 | 78.100 lei | SCNA1134183 |
| Auto Seb X 2 S.R.L. | SERVICE AUTO IVECO DAILY | 6 mai 2026 | 12.074 lei | DA40323172 |
| Termo Audit SRL | Elaborarea certificatelor de performanta energetica pentru cladiri cu sup. desf. de 3500 - 4500 mp | 23 ianuarie 2026 | 9.266 lei | DA39698657 |
Ceva nu e corect pe această pagină? Semnalează o eroare.