Spitalul Orasenesc Viseu de Sus
CIF 3694950, Vișeu de Sus, județul Maramureș
- Contracte în 2026
- 11 milioane de lei2 contracte
- Achiziții directe
- 4,8 milioane de lei1.565 de achiziții
- Furnizori
- 132
- Furnizorul principal
- 62%Diamedix Impex SA
Bani cheltuiți în 2026
A încheiat 2 contracte prin licitații și alte proceduri, în valoare de 11 milioane de lei. A făcut 1.565 de achiziții directe, în valoare de 4,8 milioane de lei. A cumpărat de la 132 de firme. Sumele nu includ plafoanele acordurilor-cadru.
Adresa de la ANAF: JUD. MARAMUREŞ, ORŞ. VIŞEU DE SUS, STR. 22 DECEMBRIE, NR.1.
Indicatori de risc
7 indicatori. Un indicator nu înseamnă o neregulă: arată un tipar care merită verificat. Cum calculăm.
Firme cu administrator comun2 firme
Spitalul Orasenesc Viseu de Sus→CXC Advisory S.R.L., Adeo Unit S.R.L.
Aceste 2 firme au câștigat contracte de la aceeași autoritate în 2026 și sunt legate între ele printr-un administrator comun, conform Registrului Comerțului. Numele administratorilor nu sunt publicate.
Firmă nou-înființată195 mii de lei
Spitalul Orasenesc Viseu de Sus→Ikariam S.R.L.
Firma a fost înmatriculată pe 22 octombrie 2025, cu 197 de zile înainte de contractul din 7 mai 2026, în valoare de 195.000 lei.
Firmă nou-înființată48,8 mii de lei
Spitalul Orasenesc Viseu de Sus→Adeo Unit S.R.L.
Firma a fost înmatriculată pe 23 februarie 2026, cu 121 de zile înainte de contractul din 24 iunie 2026, în valoare de 48.750 lei.
Concentrare la un singur furnizor9,8 milioane de lei
Spitalul Orasenesc Viseu de Sus→Benefic Aspect S.R.L.
Firma a primit 62% din valoarea contractelor autorității în 2026 (9.758.417 lei din 15.735.229 lei).
Concentrare la un singur furnizor9,8 milioane de lei
Spitalul Orasenesc Viseu de Sus→Diamedix Impex SA
Firma a primit 62% din valoarea contractelor autorității în 2026 (9.827.332 lei din 15.735.229 lei).
Concentrare la un singur furnizor9,8 milioane de lei
Spitalul Orasenesc Viseu de Sus→Tony Stanescu S.R.L.
Firma a primit 62% din valoarea contractelor autorității în 2026 (9.758.417 lei din 15.735.229 lei).
Harta conexiunilor
Furnizorii principali ai autorității. O legătură nu înseamnă o neregulă. Numele administratorilor nu sunt publicate.
Furnizorii principali
Partea din total arată cât din banii cheltuiți de autoritate a mers la fiecare firmă. La contractele câștigate în asociere, fiecare membru apare cu valoarea întreagă, deci procentele pot depăși împreună 100%.
| Firmă | Contracte | Valoare | Partea din total |
|---|---|---|---|
| Diamedix Impex SA CUI 8529458 | 10 | 9.827.332 lei | |
| Tony Stanescu S.R.L. CUI 45252288 | 1 | 9.758.417 lei | |
| Benefic Aspect S.R.L. CUI 40180768 | 1 | 9.758.417 lei | |
| Trencadis Corp SRL CUI 20415754 | 1 | 1.196.283 lei | |
| Clini Lab SRL CUI 3102218 | 11 | 240.361 lei | |
| Ikariam S.R.L. CUI 52750064 | 1 | 195.000 lei | |
| Sanprodmed SRL CUI 13362380 | 23 | 194.400 lei | |
| Camel Medical International S.R.L. CUI 42318060 | 7 | 170.688 lei | |
| Philips Romania SRL CUI 2593699 | 1 | 158.400 lei | |
| Daf Consulting & Management S.R.L. CUI 34368598 | 1 | 120.000 lei | |
| Selgros Cash & Carry SRL CUI 11805367 | 245 | 101.488 lei | |
| CXC Advisory S.R.L. CUI 46056085 | 1 | 100.000 lei | |
| Convex SRL CUI 16121378 | 1 | 99.530 lei | |
| DG Diagnostics SRL CUI 14600277 | 7 | 96.941 lei | |
| BPM Tehnologica SRL CUI 34613689 | 5 | 92.335 lei | |
| Romans Conf S.R.L. CUI 11843107 | 3 | 87.504 lei | |
| Rompetrol Downstream SRL CUI 12751583 | 1 | 82.603 lei | |
| Papapostolou SRL CUI 22318421 | 1 | 75.900 lei | |
| Eurocreative Management Solutions SRL CUI 35349365 | 1 | 75.000 lei | |
| Novaintermed SRL CUI 6220293 | 2 | 50.000 lei |
Cele mai mari contracte
| Câștigător | Obiect | Data | Valoare | Sursa |
|---|---|---|---|---|
| Benefic Aspect S.R.L., Diamedix Impex SA, Tony Stanescu S.R.L. | Procedura simplificata | 17 iulie 2026 | 9.758.417 lei | SCNA1135282 |
| Trencadis Corp SRL | Licitatie deschisa | 29 mai 2026 | 1.196.283 lei | CAN1169139 |
| Ikariam S.R.L. | Servicii de dezvoltare platformă website medicala - HUSKROUA | 7 mai 2026 | 195.000 lei | DA40326205 |
| Philips Romania SRL | Servicii de mentenanta preventiva si corectiva, cu piese incluse echipament CT Access | 17 februarie 2026 | 158.400 lei | DA39840282 |
| Daf Consulting & Management S.R.L. | SERVICII RESPONSABIL NIS ȘI DPO EXTERN - CLIENT COMPLEXITATE MEDIE | 29 aprilie 2026 | 120.000 lei | DA40274487 |
| Camel Medical International S.R.L. | Instrumentar ortopedie / trusă oase mari și mici | 9 iunie 2026 | 109.089 lei | DA40571898 |
| CXC Advisory S.R.L. | Consultanta programe - INTERREG - HUSKROUA | 22 ianuarie 2026 | 100.000 lei | DA39691574 |
| Convex SRL | SERVICIIDIRIGENTIE CONSTRUIREA SI DOTAREA CENTRU PT. INGRIJIRE PALEATIVA IN LOCALITATEA VISEU DE SUS | 12 iunie 2026 | 99.530 lei | DA40612375 |
| Rompetrol Downstream SRL | Calor Extra 1 neaccizat plata la termen. | 27 ianuarie 2026 | 82.603 lei | DA39706148 |
| Papapostolou SRL | Servicii de verificare tehnica anuala si emitere de BV Tehnic CNCAN + interventii nelimitate incluse | 17 februarie 2026 | 75.900 lei | DA39840329 |
| Eurocreative Management Solutions SRL | Servicii auxiliare in domeniul achizitiilor publice | 10 februarie 2026 | 75.000 lei | DA39793195 |
| BPM Tehnologica SRL | PRESTARI SERVICII SERVICE ECHIPAMENTE MEDICALE | 11 martie 2026 | 72.750 lei | DA39980277 |
| Clini Lab SRL | Pachet reactivi pentru analize de sange | 24 februarie 2026 | 51.867 lei | DA39881760 |
| Romans Conf S.R.L. | Costume medicale medic/asistent/brancardier/ingrijitoare/infirmiera -tercot FIRMA PROTEJATA | 22 mai 2026 | 51.504 lei | DA40445402 |
| Adeo Unit S.R.L. | Conferință Științifică de Medicină de Urgență - Interreg HUSKROUA | 24 iunie 2026 | 48.750 lei | DA40688931 |
Ceva nu e corect pe această pagină? Semnalează o eroare.